Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

A

apidrone

Гостин
За сликата со Ферги и Покетино.. Ја го обожавам овој :pos:
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
И Ерера ваков бил, таков бил кога ќе добие шанса одма ја усерува, 90 минути ко мува без глава трчаше низ терен. Иначе Руни вака брзо одамна не се движел на терен, не знам зошто секогаш тој е крив.
Далеку од тоа дека Руни е единствениот кривец, поентата му беше дека место него би можел против копачиве да игра Фелаини. На 300 непотребни мечеви го игра, а кај што ни треба цврстина не го става пијаниот.

За никаде сме, ако ова е стварно процес дефинитивно ќе потрае едно 10 + години благодарение на неспособните фаци кои работат во клубот. Еее клубови мењале играчи тренри и пак играле фантастичен фудбал и биле при самиот врв. Ние сменивме тренер и клубов отиде у провалија, патетика сме и ќе бидеме а и не гледам крај на агонијава во наредниве години ако некои работи не се сменат драстично.
Зависи за каков процес станува збор. Зошто има процес на самоуништување. Мислам дека одлично функционира (y)
 
A

apidrone

Гостин
Далеку од тоа дека Руни е единствениот кривец, поентата му беше дека место него би можел против копачиве да игра Фелаини. На 300 непотребни мечеви го игра, а кај што ни треба цврстина не го става пијаниот.
Фелаини е суспендиран 3 меча за лактот врз Хут, нема да игра ни на наредната. Тек за финалето е достапен.
 
R

red.devil

Гостин
Може дал одобрение, ама дека баш на негово инсистирање е донесен, па уште и да се глорифицира ради тоа, а-а.
Ако немаше Амин од Ван Гал трансферот, сега ќе им праеше друштво на Јанузај и Переира во јуниорите.

Иначе, на головите од Марсиал се израдував како да сме играле финале ЛШ. Тие пет минути ми дојдоа исти емоции како против Барса кога Руни израмни на 1-1. Едина разлика е што тогаш кога изгубивме не можев да спијам цела недела, а сега ич не ми е гајле оти повеќе од очекуван беше ваков исход.
Резултатов и играва ја опишаа сезонава комплетно. Килавоста на Мата и Блинд, Де Хеа и неговите одбрани направија како стоперишта да изгледаат преценетиот Смолинг и килавото ванаби стоперче кое секоја топка успеа да ја избаци до противнички играч, мртвата игра и (не)организацијата од секоја гледна точка и секако Марсиал - единствената позитивна работа од сезонава.
Сега чекам официјално соопштение дека е кикнато магарево (иако може да се изначекам до ФА купот) и се спремаме за наредна сезона со нови сили. Следната е наша. #хехе :ајнапиво:
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Не ја гледав и ич не ми е криво (ок криво ми е, ама не многу) за исходот зошто лвг конечно ќе си оди.
 
E

Epsilon

Гостин
Смешка од клуб станавме, фестивали сето.

Се надевам че ја добие клоцата што требаше мноогу порано да ја добие.
 
Член од
6 ноември 2013
Мислења
215
Поени од реакции
50
Брука еее ти да имаш со таква мизерна игра водство на 20 минути до крај и да примиш такви два гола за 5 минути искрено играчиве се прави примадони не може само Луис да е крив за се малку барем да се свеснеа да стегнат заби да издржат не бе брате излези на терен земи плата и ич кур не им чуе.Нов тренер треба секако да дојде ама ваква непожртвуваност од играчиве немам видено.Херера изгубен случај лани ко за прва сезона беше супер годинава место подобар веза нема,Руни за таа плата мизерија права одбраната леташки средниот ред полжави
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Не ми е јасно како очекувате константност од играчите кои пола сезона ја греат клупата. Мене не ми е јасно како лик како Блинд сеуште игра за Манчестер. Ај да испаднеш за еден гол ама за сите три? Тоа е дефинитивно недопустливо без разлика со какви играчи располагаш. Ја сум убеден дека Менса може да биде покорисен од Блинд на секоја позиција во тимот. Од една страна ми е криво што пропуштија онаква прилика ама па од друга страна ако не се освестат дека кретенов не е правиот човек за клупата на Манчестер нека се лечат колективно цел одбор.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Тоа е тоа, ја гарантирам дека нив .!. ги боли за Јунајтед. Мата ќе пишува сега на блогот, тие децата ќе стават по 2-3 слики на инстаграм и тоа е тоа. Ги маваат со камења и шишиња они се сликат и се снимаат во автобус ..... Ах бе Вида бе, каде си да им ебеш матер на овие лигуши.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Тоа ти е, клубот не знае кај тера, ама важно маркетинг на ниво :D Браво Вуди и неспособна компанија околу тебе, терајте.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom