Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Епа тоа е..изигравме лошо-загубивме..малце мака ми е што не дадовме гол на крај..бар немаше да ме боли со Волфсбург,но тоа е..Требаше Ферги со поискусен тим да излезе,но како и да е мислам оти ќе ги здробиме Волфсбург на гости..Само да не завршиме втори..
И да бидат втори, можеби така ке добијат полесен противник... (Бордо, Севиља...)

Во ЛШ ништо не се знае. Можеби па кога ке си прв да ти се падне некој врвен тим, затоа најбитно е да се квалификува понатаму, а за да се помине потоа секое коло или да се освои мора да се победат сите кои ке се најдат на патото.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.605
Поени од реакции
43.214
И да бидат втори, можеби така ке добијат полесен противник... (Бордо, Севиља...)

Во ЛШ ништо не се знае. Можеби па кога ке си прв да ти се падне некој врвен тим, затоа најбитно е да се квалификува понатаму, а за да се помине потоа секое коло или да се освои мора да се победат сите кои ке се најдат на патото.
Абе и тоа шо викаш..ама сепак поарно е да си прв..Еве ако се втори(да претпоставиме) со Челзи и Арсенал неможат да се паднат,така да остануваат Реал,Барса,Бордо,Севиља и Лион..Мислам дека полесно би било со некоја од второпласираните отколку со некоја од овие 5 екипи..Можеби Интер и Јуве/Баерн се исклучок..како појаки од второпласираните,но сепак има послаби екипи :)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Знаев дека денеска не победуваме, но се надевав на нерешен резултат... што е тука е одиме понатаму... денешниот натпревар ќе биде од големо искуство понатаму за младите играчи кој настапија денеска. Не го гледав натпреварот, го видов голот и неможам да го осудам Фостер за голот, бидејќи и полоши голови е примил тој и останатите светски голмани. Местото во Топ 16 ни е обезбедено, останува Ферги да направи анализа на можните противници во 1/16 Финалето и во последното коло против Волсфбург да изигра онолку колку што е потребно за колку-толку полесни можни противници. Ова натпреварување со самото име кажува дека нема лесни противници и кој и да се паднат, играчите на Манчестер Јунајтед ќе треба добро да се испотат за да поминат во следната фаза...

Следен натпревар во Сабота на 28 Ноември, против Портсмут на Фратон Парк од 16:00 часот :helou:
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Криво ми е што не победивме, али кога си прв сепак си кулираш и немаш притисок пред натпревар. Сепак нека биди тоа едно добро искуство за младите кои се иднина на Јунајтед. Важно сме веќе во 8-мина финале, нема зш да се замараме. :wink::wink:
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Nani скаран е со босот уште?
Нема играно од бог знае кога. Незнам шо планира Ферги.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Нека го шитне дур уште вреди некои 15-16 милиони на Милан или кој друг беше интересиран таму, нека додаде уше 10 милиончиња и Силва да си го земеме и да не се замараме у следните 5 години за крила.

Јунајтед се откажува од Акинфеев

Лошо,лошо...

п.с


Која само разлика меѓу Видич и Обертан, ептен ми е слаб некако, треба да иде у теретана почесто.Велбек,Македа и Гибсон исто ми изгледаат подобро физички спремни него Обертан.Ова е Премиер лига, ќе му влезат со 2 нозе некат(читај Погатец), кариерата ќе му се упропасти.



 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.763
Поени од реакции
6.723
Абе убо што сака да ги проба младинциве ама вака на необезбедено прво место не знам... Мене најмногу ми е страв од Барселона и Реал во 1/8. Тие треба да се избегнат по секоја цена. За тоа ни треба бод кај Волфсбург, а можеби и три ако се договорени со ЦСКА да ја однесат во осмина-финале. Со тоа автоматски следува пониска цена за Акинфеев :vozbud:.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Абе убо што сака да ги проба младинциве ама вака на необезбедено прво место не знам... Мене најмногу ми е страв од Барселона и Реал во 1/8. Тие треба да се избегнат по секоја цена. За тоа ни треба бод кај Волфсбург, а можеби и три ако се договорени со ЦСКА да ја однесат во осмина-финале. Со тоа автоматски следува пониска цена за Акинфеев :vozbud:.
....
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Зарем има потреба да се коментира натпревар во кој игра Фостер?

ЦЦ будала незнам што го форсира толку ферги тоа само не ми е јасно...
Фостер за гревови, сварно незнам шо го чува Ферги уште.
Мртов коњ има подобри рефлекси од Фостер.
тоа е прекинавме добра серија заради фостер мртов коњ има подобри рефлекси од фостер
Kanal 89 напиша:
Зарем има потреба да се коментира натпревар во кој игра Фостер?
Колку и да не се согласувате со мене јас сепак ќе констатирам дека на Ферги му дојде времето за пензија!
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
15
Поени од реакции
3
do nekade mislam dek si vo pravo. no sepak ke ostane najdobriot trener na mncho. kolku tituli ima osvoeno od koga dojde. vo prvite 4 god. nishto nezede no potoa napravi lom. alal da mu e.

decki gledam deka ste site fanovi na man-utd. shto mislite vie, dali ke mozeme ovaa god da dojdeme barem do finale?
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
do nekade mislam dek si vo pravo. no sepak ke ostane najdobriot trener na mncho. kolku tituli ima osvoeno od koga dojde. vo prvite 4 god. nishto nezede no potoa napravi lom. alal da mu e.
Зарем некогаш сум рекол дека не е најдобриот тренер на Манчестер Јунајтед? Мислиш дека има некој што ќе рече дека не е така? Тоа е повеќе од јасно дека е неповторлива легенда, посебен феномен во историјата на Манчестер заедно Мат Базби со огромен стаж. Но сепак треба да се помириме со природните правила дека ништо не е вечно на овој свет. Затоа во светот постои пензија за постарите жители. Има една песна "Zasto sve sto je lepo ima kraj" :). Само сите ние подсвесно се надеваме тој крај да дојде што подоцна.

П.С. Добредојде во нашиот фан клуб!!!!
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Зарем има потреба да се коментира натпревар во кој игра Фостер?
Колку и да не се согласувате со мене јас сепак ќе констатирам дека на Ферги му дојде времето за пензија!
И ти најпаметен си ќе го мењаш Ферги :) Дај бе немојте вакви работи толку играчи поминале низ рацете на Ферги вие за тоа што бранел Фостер го пензиониравте стварно нема смисла муабетов ! Дури и треба да го смените амблемот да ставите сликичка од Ферги а не да пишувате луди работи :)
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
И ти најпаметен си ќе го мењаш Ферги :) Дај бе немојте вакви работи толку играчи поминале низ рацете на Ферги вие за тоа што бранел Фостер го пензиониравте стварно нема смисла муабетов ! Дури и треба да го смените амблемот да ставите сликичка од Ферги а не да пишувате луди работи :)
Дајте бе еднаш сватете што се пишува. Едно читате, друго сваќате а трето кажувате. Од каде тоа дека јас ќе го менував Ферги. Или само си барате изговор за расправија и надмудрување. Тоа е мое мислење, тргнувајќи од фактот дека Фостер премногу не кошта оваа сезона. Не мора да се сложуваш, аме не кажувајте работи за кои се знае дека не сте во право. Кој сум јас да го менувам Ферги? Според вас се што ќе направи Ферги е исправно. Тој е робот и не можи да погреши. Од голманите на располагање, баш Фостер требаше да брани во Лига на Шампиони да му ја наруши традицијата на Манчестер. Тој не е достоен во македонска лига да брани, а камо ли за Манчестер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom