Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.606
Поени од реакции
43.219
Maка ми е ради тоа што немавме пораз од 2003..


Иначе ајде нека се радуваат турците :)
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Имаше на тие турските да им ебам коментаторите килави...Според мене најкатастрофа утакмица до сега во лига на шампиони...Составот крш...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Епа чорба.... ајде, редно беше да изгубиме во ЛШ, ќе мислеа дека стварно сме непобедливи :P
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Штета, голема штета. Прекинавме една добра серија, 25 натпревари без пораз на Олд Трафорд во ЛШ.

Незнам сега што оправдување ќе бара Ферги, без оглед кои 11-мина играа на теренот, сепак Јунајтед и Бешиткаш не е исто.:tapp:
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Целата екипа изигра лошо денес. Уште едно полувреме да ни дадеа пак немаше да дадеме гол. Македа и Велбек беа катастрофални, Фостер на беше до толку виновен за голот како што вие сметате ама сфаќам дека треба некое жртвено јагне да се има.

Е сега сами си компликуваме, со евентуален пораз од Волфсбург ќе бидеме втори, ќе играме со потежок противник со прва утакмица на Олд Трафорд. Ама да не зборам пред време, ќе видиме. Серијата без пораз дома ни е прекината од Бешикташ :tapp:.

Да се научи лекцијата од овој натпревар и што побрзо да се заборави истиот. Ја да сум ко Ферги ќе им одржам една лекција на младинциве во соблекувална (без копачки и шишиња). Штета што Тошиќ не е пријавен за ЛШ, баш сакав да го видам на некој ваков натпревар.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
тоа е прекинавме добра серија заради фостер мртов коњ има подобри рефлекси од фостер
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Незгодно отскокна топката а претходно и поткачи некој. Фостер не е ни малку крив.
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Како и да е. Да не загубат од Волфсбург само.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.689
Поени од реакции
11.083
Пу бе да ти ебам Фостерот.
Уште па се буни бил прв голман на Англија за една шугава пријателска, ради Грин и Џејмс што беа повредени, а трет голман во Јунајтед...и Невил нека си иде веќе, најомразен капитен е убедливо, му се серам на "искуството", да не беше Бекам никогаш немаше да стане она што е денес.
А за поразот, жално, 8 години без пораз и ете го земаа немиен, тоа е.
Другпат пак со деца нека игра, ко Бешикташ да е Јеовил од 6та дивизија...
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Незгодно отскокна топката а претходно и поткачи некој. Фостер не е ни малку крив.
Од 25+ метри шутираат, топката се одбива од Рафаел кој е надвор од 16-никот, и овој почнува да скока дури тогаш кога се одбива.Да беше ВДС или Кушчак, пошо се повисоки ќе ја фатеа.Така да, он е крив.

Иначе денеска мислам главен проблем беше средината, со Андерсон и Гибсон ништо не праиме многу јасно.Велбек и Обертан беа единствени шо играа на ниво, според мене.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Од 25+ метри шутираат, топката се одбива од Рафаел кој е надвор од 16-никот, и овој почнува да скока дури тогаш кога се одбива.Да беше ВДС или Кушчак, пошо се повисоки ќе ја фатеа.Така да, он е крив.
А шутот на Тело беше 2 на саат, па ползеше... :tapp:

Дајте не зборете глупости... Не е воопшто крив Фостер, го фати во расчекор, а башка беше на другата статива.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.606
Поени од реакции
43.219
Епа тоа е..изигравме лошо-загубивме..малце мака ми е што не дадовме гол на крај..бар немаше да ме боли со Волфсбург,но тоа е..Требаше Ферги со поискусен тим да излезе,но како и да е мислам оти ќе ги здробиме Волфсбург на гости..Само да не завршиме втори..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom