Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ги победивме лесно, без многу труд и тоа е добро, вистинската игра ќе ја видиме(се надевам) во сабота кај Фуламманутд

 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.911
Поени од реакции
1.322
Ritchie De Laet will be the latest player to answer Sir Alex Ferguson's centre-back SOS - if Nemanja Vidic fails to recover from a calf strain by Saturday.

"Wes has a hamstring strain and it's going to keep him out for a couple of weeks," Sir Alex confirmed on MUTV.

"Vidic suffered a calf strain tonight and that's a worrry for us ahead of Saturday. We just have to get on with it.

Е ај преку курац.За со Фулам

Флечер - Керик - Де Лает- Евра

Подхитно да се земе еден стопер, детето од Стоук не ќе биде лошо да дое, Shawcross.И така мислам има некоја клаузула и може да му го откупиме договорот коа сакаме.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Bravo za snosti...
Mnogu bea dobri nasite dodeka gi postignaA 3 GOLA...

Posle tretiot pogodok ,igra bez zelba...mnogu neozbilno....i loso!

SAF treba da im podeli po nekolku vospitni na welbeck i Berbatov , koi so nivnata neozbilnost so nisto ne ne ubeduvaat deka zasluzuvaat da go nosat NASIOT dres !!!

Jas za bez pari da igrav , ke trcav povekje , ke se "tepav" na teren za sekoja topka...a ovie zimi k... si go ladat i napravija cel stadion da se isprazni 10 min pred krajot !!

Vazno e sto nanizavme uste edna pobeda.....odime ponatamu !!
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
"Vidic suffered a calf strain tonight and that's a worrry for us ahead of Saturday. We just have to get on with it.

Е ај преку курац.За со Фулам

Флечер - Керик - Де Лает- Евра

Подхитно да се земе еден стопер, детето од Стоук не ќе биде лошо да дое, Shawcross.И така мислам има некоја клаузула и може да му го откупиме договорот коа сакаме.
Во лошо време дојдоа повредите на дефанзивците. Баш сега не треба да се кикснува, зошто не смее да се заостане зад Челзи. Ќе биде добро да се земе Shawcross, солиден дефанзивец е.

А, Видич до кога ќе биде повреден, а и останатите дефанзивци ? :toe:
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
3 : 0 супер резултат и гол разлика јачаме и победа за притисок вечер над Челзи, иако не веруам дека Портсмут може нешо да напраи на Стемфорд :tapp: A за натпреварот во целост сите добро одиграа, ама Кушчак ПАНИКА еееј двајца негови играчи може слободно да ја стопира топката тој со пуна у керик :tapp: Добро е задоволен сум, али такви малери сме, таман оздраве Видич сеа повреди -.- :manfan:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Слика од фоторепортажа од Тајланд т.е тамошните кикбоксери... ништо важно но еден битен момент ми привлече внимание на фотките - посебно на оваа: :icon_lol:

 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Манчестер тргна по Хунтелар
Добро бе со сите можни напаѓачи ли сега ќе го поврзуваат Манчестер:)
играчот што го чекам веке две-три сезони да потпише за јунајтед

инаку после синокешниот настап на обертан ме потсети на првата сезона на роналдо во јунајтед брз играч со непрецизен удар себичен и секогаш го одбираше потешкиот начин да ги помине противничките играчи и стандард каснеше со нафрлувањето ахаха

Обертан е звериште ахах само му требат неколку заушки да не ја петла толку топката
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
честитки на победата и нека ни се множат иначе хунтелар не ни треба него ни треба стопер
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Победа си е победа и честитки за неа. Но играта мора да се подобри и нешто да се менува затоа што од крилата не можеме ни еден центаршут да добиеме во шеснаесетникот. Синоќа беше Волвс, но следниот пат нема да биде така слаба екипа. Доколку беше се како што треба, моравме да си ја средиме гол разликата и да постигневме уште многу голови. Ако не го сториме тоа со екипа како Волвс, со која друга екипа би го сториле. Не заборавајте дека Волвс играше со вториот тим. Нека се свати ова како мала криза кај нас, која се надеваме дека веќе одминува.
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Не сме слаби затоа што губиме. Мене лично најмногу ми се допадна играта на Манчестер кога изгубивме од Челзи. А за најлоша игра ја сметав онаа кога победивме мислам дека беше со Блекбурн. Истото ова го коментирав и после тие натпревари. Значи забелешките ги давам не заради резултатот, туку заради прикажаната игра и потезите од клупата.
Слагам се со тебе, играта против челзи и играта против евертон ме аресаа повеќе од било која!
И мислам оти ни треба само 1 играч-напаѓач, Давид Виља на пример... само Руни ни е класичен напаѓач... Бербатов јас не го сметам за напаѓач, он е креатор на играта, полушпиц, Овен нее за у прв состав, нее он за секакви утакмици, а на Македа и Велбек јас ќе почнам да сметам дури за сезоната 2011/2012, од тогај ќе почне нивната вистинска кариера у прв тим, колко и да се талентирани неможат уште саа да се носат со др играче, барем не у ПЛ, и ако имат повеќе утакмици од Тошич, мислам оти Тошич ќе напраа ного побрз прогрес од них двујцата, ќе ги мине ного скоро. Диуф не сам го гледал ного ама можам да кажам оти уште ка ке дојде нема да напраа БУМ право. Разликата меѓу нас и челзи е само еден добар класичен напаѓач, шо ќе ги п'не мрежите на екипите од 14 до 20то место, нормално и на другите, ама видејте челзи дека га покажува јачиинта, на утакмиците со маленките екипи коо ги мушат со по 5 гола, а на дерби утакмиците не га играат таа игра. видејте шо праат дрогба и анелка, кога сакат дават гол на дуеелто со послабите екипи, не оти они се јаки, напротив, ич ги нејќам и мислам оти се ного глупи напаѓаче-тепаче как ибра и адриано у ит шо беа, туку оти се силни на послабите, газат ги до крај. Или видејте го Торес, пример за напаѓач, искрено според мене најдобар напаѓач моментално, играч и за маленки и за големи утакмици, ама проблем е шо е пичка, ного лесно се повредува. го спомнувам и роналдо само за разлика, дека беше он на дерби утакмиците у пл? а по колко гола даваше на маленките екипи? валенсија е подобро крило од него, од причина шо он га вршеше работта на напаѓачето, а валенсија е крило у вистинска смисла на зборо. сега сме на исто ниво со арсенал, имаме га играта, слаба реализација, нема нападателе*.
моментално најсилно оружје ни е среднио ред, флечер, андерсон, керик, сколс, гигс, валенсија (сигурен сам оти оште нее покажал шо стварно знаа и може), обертан (рано му е), гибсон е тука, уче.
За голмантто, верувам у сите, ван дер сар на прво место, фостер и кушчак, и двујцата немат искуство, фостер има храброст, кушчак е паничар, а го имат квалитето.
За одбраната проблемо е пролазен, мислам оти Ферги у никој случај не треба да купе дефанзивец. Видич, Фердинанд, ЕВРА, Рафаел, Фабио, Браун, О'ши, де Лает, да ми го дават тери или пујол без паари нема да го земам, видејте каква одбрана имаме, проблемо е у повредите и според мене Сол Кембел е решението на тај проблем, ако не он, Ферги ќе земе друг как него!
А тва за големите цени на фудбалеерто у право е лисецо, не треба сега се купува, или да се купе тај шо се сака, ама да се најде начин-стратегија как да му се намале цената, сепак е менаџер.
Поздрав :wink:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
А ако има Струмички , Битолски , Охридски весник , книга , интернет сајт или кој знае што ли уште ќе бидат пишувани на дијалект ? :nenene::nenene:
Абе не е за да бидат пишувани, сепак тој си е навикнат така да зборува и не можеш ти или јас или кој било да го одвикнеш на тоа.

Btw, честитки за Љајиќ, и уште еднаш ќе речам штета што не го зедовме. Ии, дали ќе може некој да ја објави листата на повредени, кој од што и кога се очекува негово враќање?
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
А ако има Струмички , Битолски , Охридски весник , книга , интернет сајт или кој знае што ли уште ќе бидат пишувани на дијалект ? :nenene::nenene:
дијалекто е непроценливо богатство

секоја чест за Љаич
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom