Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
ај утре арсенал нека победи како и секогаш нема да издржат до крај ке кикснат од некој послаб
важно е челзи да загуби ритам сега со арсенал
и следно коло граганите да го прекинат постот 7 нерешен по ред
или пак нека продужат уште еден иако сакам да победат
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.797
Поени од реакции
6.784
И покрај не баш убедливата игра во првото полувреме бев убеден дека ќе тепаме најмалце 1-3, згрешив за еден гол. Гигс и Сколс одиграа 90 мин. Фантастично! Што повеќе да побараме од 35 годишни играчи? Па уште и Гигс даде гол, намести гол и изнуди пенал. Најмногу кеф ми направи Кушчак. Штом брани тој стартно ти се поголеми шансите за победа, нели :pos2:? Само вака да се продолжи до Нова година и ќе биде супер.

П.С. Руни на фантази... :vozbud:
П.С.С. Ми беше и Гигс ама го извадив...:tapp:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Еми какво да кажа... :P честита нека ни е победава и нека нми се множат, и да сореќни да му се празниците на царот Гигс.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
И повторно ќе кажам дека не е исто да играш и со голман, и без голман. Кога играш со голман, се знае дека не можеш да изгубиш, доколку останатите 10 играчи означуваат Манчестер Јунајтед! Честито победа! Интересен состав во кој немаше слаб поеднинец. Секоја чест за Кушчак, одамна не сум видел натпревар во кој нема да те демотивизира и поремети психички, глупата игра и аматерски киксови на голманот. Браво за Руни и неговиот хет-трик, но се сложувам и јас дека не е во најдобра форма. Добро знаеме што се тој може и умее, но мило ми е што денес зачекори кон враќањето на неговата добро препознатлива форма. Гигс е цар и вистинска легенда. Ете тоа е легенда која умее, сака и успева да ја менува постојано историјата на Манчестер Јунајтед. Нека му е честит стотиот гол. Мора да го пофалам Валенсија. Она што мене ми пречеше кај него, (неговата себичност), денес беше значително подобрена. Се надевам дека ни се допадна денес затоа што беше добар, а не затоа што немаше кој да му се спротивстави од Портсмут. Овие повозрасните играчи како да добиваат повеќе сила и енергија со текот на староста :). Прекрасна игра и удари на Сколс, штета што ниеден не завши во мрежата. Но не е се во постигнувањето на гол. Можат да те фалат и ако не постигнеш гол, а сепак си корисен за клубот и победата. Судијата незнам само што памет и(не)маше. Пеналот врз Гигс, беше пенал, врз Руни и така-и така сепак личеше на пенал, но пеналот за Портсмут никако не можам да го сватам. Иако стручњакот Игорче кажа дека Видиќ го направи пеналот, јас мислам дека повеќе Видиќ го влечеа отколку што тој влечеше. Се надевам дека судијата ќе си го добие од ФА. Останува да чекаме кикс утре на Челзи, па да се смали разликата. Уште една победа, нека ни е честито и нека се множат и редат во иднина.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.690
Поени од реакции
9.334
Честито нека ни е победава...нека ни се множат...

Честитки и за Гигс.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
честито нека ние победата и нека ни се множат

честитки и за гигс
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Нека учат сите од Гигс како треба да се игра за еден ваков бренд.
Честито Победа :smir:
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Прославата на израмнувачкиот гол на Хал со Сити :pos2::pos2::pos2:. Булард е нездрав жими све :vozbud::vozbud::vozbud:(sorry за офтопик)

 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ако може некој да ги постави сите голови, немав прилика да го гледам натпреварот.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Честито...побизарен пенал неам видено(од тој шо го досудија против вас)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom