Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.151
:salut:da tevez mora da vleze inaku
konecen 1-2
Алооо што сте сте расплакале ебаго :) губевме со 2-0 од тотенхем збор не рековте... тука пукаат шансите а вие плачете, аман, еден ко ниеден :) наш е натпреварот. :smir:
Гол на колото, без двоумење.:vozbud:
Еве зошто Тевез треба да остане во Јунајтед...ваков играч не се испушта...:)
КЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕРИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИК!!!
ТИТУЛАААА! :vozbud:
Ве сакам сите, верни ѓаволки и ѓаволчиња - без разлика што не можам сите да ве ставам у еден пост. Немате појма како е на 36 години да се гледа утакмица како вчерашната ... може у скоро време ќе треба да убацувам бај-пас ради сигурност :vozbud:

На видеово се потврдува дека му понудиле договор на Тевез:vozbud:

http://www.skysports.com/story/0,19528,11095_5322489,00.html
Од твоја уста у божји уши, Чомбе :smir:


"I think we've had progress today," the manager told MUTV. "David Gill's had a good meeting today, I've spoken to Carlos and we've given him an offer we hope he accepts. That's where we are.

извор : http://www.manutd.com/default.sps?pagegid={F9E570E6-407E-44BC-800F-4A3110258114}&newsid=6632528

Cestito titula :) !!!
Одлична вест !!!!!!

Имало негде кај Железничка и јас барам таква со оригинални дресови, шалови и капи!!
Јас си земав лани еден, ми изгледа доста уверливо ама не можам да гарантирам за оригиналност. Ако се организираме за финалето на ЛШ, обавезно го зимам со мене (не сум го облекол, жал ми е:) )

Ме немаше подолго време, сори ... али не пропуштам ни една утакмица. БТВ, Чомбе ти ја украдов сликата за у потпис, не можев да одолеам :toe:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Jaс ќе поминам утре ако сакаш, мада не ми се верува.



Мислиш на Делта спорт? Тие се официјални дистрибутери на Најки во Македонија. Ај ќе проверам и таму.

Да не мисли на ФанКлуб и таа продавница е кај новата Железничка... ама таму нема оригинал дресови.... има интересни работи (шалови, пепељари, знамиња, шољи за пиење и др)

Најубаво ако се има кеш преку интернет да се порача од продавницата од Олд Трафорд... мислам дека од 50-60 фунти нема да биде поскапо... еден другар си купи дрес и тренерки, многу се јаки...:vozbud:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.614
Поени од реакции
22.430
На видеово се потврдува дека му понудиле договор на Тевез:vozbud:

http://www.skysports.com/story/0,19528,11095_5322489,00.html

И јас така разбрав дека понудиле нешто..И дека биле тешки преговорите затоа што не преговарале со клуб..

Да се надеваме дека карлито ќ остане уште долго..
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Се добро направивте оваа сезона и нека вие честито победата,ама за среќа што имате никој не ви е равен.
На еден другар татко му многу го мрази Јунајтед и стално ми вели, да сум јас на чело на ПЛ, на Јунајтед ќе им дозволам да играат само 80 минути зошто после тоа стално даваат голови:pos2:
Оди лечи на друго место фрустрации, не во шампионски фан клубови, *бати Расол Задрид!

Ме немаше подолго време, сори ... али не пропуштам ни една утакмица. БТВ, Чомбе ти ја украдов сликата за у потпис, не можев да одолеам :toe:
Нема проблем:smir:
А не е лошо и сите фанови на Јунајтед да се договориме да го имаме овој потпис:vozbud:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
Нема проблем:smir:
А не е лошо и сите фанови на Јунајтед да се договориме да го имаме овој потпис:vozbud:
Jaс го ставив..А има ли нешто ново за Карлито..Може веќе потпишал:vozbud:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Малку е поголем од дозволеното потписот, ваков каков што е. :smir:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Со 40 темпертура , со 2 инекции во еден ден но Јунајтед е нешто свето...Сум се расправал со татко ми како никогаш досега.Пискање,викање а готов во несвет да паднам :)Е веќе после вториот гол полудев , од кревет скокнав и почна бркањето со тато."Ти не си нормален неможаш да стоиш на нозе заради тие твоите Манчестер во несвест можеш да паднеш , нормален ли си"...
Поздрав ЃАВОЛИ славете , уживајте , и нормално сакајте го Јунајтед.:pipi:
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.026
Поени од реакции
1.151
Малку е поголем од дозволеното потписот, ваков каков што е. :smir:
По препорака на Апо, ја редуцирав големината на максимално дозволено ... на кој не му е тешко, нека го бапне у сиг сликичево



едит : Христов мајсторе, секоја чест ... ја си го "едуцирав" стариот, сега за секоја утакмица доаѓа кај мене заедно да се нервираме / навиваме :pos2::pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
По препорака на Апо, ја редуцирав големината на максимално дозволено ... на кој не му е тешко, нека го бапне у сиг сликичево



едит : Христов мајсторе, секоја чест ... ја си го "едуцирав" стариот, сега за секоја утакмица доаѓа кај мене заедно да се нервираме / навиваме :pos2::pos2:
Абе пријателе , од мене сите го засакаа Јунајтед дома.Но едноставно полуде , имав навистина 40 темперетура , примав 2 инекции во 1 ден.И мирував цел ден за да сум спремен вечер:pos2::pos2:Еве денес сум малку подобар па да напишам нешто тука.
Барса спрема се , маминката ќе ти ја еб*ме:pipi:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Абе пријателе , од мене сите го засакаа Јунајтед дома.Но едноставно полуде , имав навистина 40 темперетура , примав 2 инекции во 1 ден.И мирував цел ден за да сум спремен вечер:pos2::pos2:Еве денес сум малку подобар па да напишам нешто тука.
Барса спрема се , маминката ќе ти ја еб*ме:pipi:
Заради мене и баба ми дрес од Манчестер носеше, а сега кога ќе дадат гол, моите дома повеќе од мене се радуваат.
Се е до дресурата:smir:
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Тевез и дефинитивно треба да остане.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Тевез и дефинитивно треба да остане.
Така е...Го знае тоа и САФ и 100% сум сигурен дека Тевез ќе биде играч на Јунајтед и во иднина:helou:


ПС Се извинувам до сите фанови на Јунајтед поради тоа што не ќе можам да го носам фамозното Once a red,always a Red на потпис поради оправдани причини...Можете да видите поради што и се надевам ќе ме сватите и нема никакво лутиш према мене.Освен ако има некое решение со 2-те слики да ми е потписот, кој знае како се прави нека ми пише на профил.Поздрав:)
 
N

navivacka

Гостин
Абе ке остане Тевез,не е будала Ферги да пуште таков играч...сигурно овие денови ке пише на официјалната страна дека потпишал:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom