Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
N

navivacka

Гостин
Не верувам дека Видич заборавил каде стана професионал фудбалер ,и дека Манчестер е екипа која му помогна да биде на ниво како што е сега,а за трансвер не станува збор Видич ја завршува кариерата во Манчестер Унитед.
Секако дека ке останееееееееее:je::je::je:знае се каде му е местото,со нашите ѓаволчиња:pipi:

И Хидинк се објави за финалето во лш и за тактиката на Ферги
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=1940d17c-fc09-4fe5-9a09-298bea6c84e6&ln=3&typeBack=default
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Секако дека ке останееееееееее:je::je::je:знае се каде му е местото,со нашите ѓаволчиња:pipi:


А ова ти е само колку да билдаш постови? Па 5 пати напиша дека немало теоретски шанси да си оди Видич, хемии, физики... те читам веќе долго време и се се воздржувам да не ти пишам, ама сега неможев... или овакви постови или од 24 фудбал ставаш шпекулации која до сега ни една не испадна точна... немам ништо против тебе, ама од тие 1500 поста напишани во фан клуб Манчестер нема ни еден салам...

Извинете за оф топик (ако мислат модераторите дека треба да се избрише, слободно) уште еднаш sorry за оф топик :pipi:
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15


Не се салам....Жими се...:pos2::pos2::pos2:
 
N

navivacka

Гостин
А ова ти е само колку да билдаш постови? Па 5 пати напиша дека немало теоретски шанси да си оди Видич, хемии, физики... те читам веќе долго време и се се воздржувам да не ти пишам, ама сега неможев... или овакви постови или од 24 фудбал ставаш шпекулации која до сега ни една не испадна точна... немам ништо против тебе, ама од тие 1500 поста напишани во фан клуб Манчестер нема ни еден салам...

Извинете за оф топик (ако мислат модераторите дека треба да се избрише, слободно) уште еднаш sorry за оф топик :pipi:

Е незнам дали имат врска или не да немаше ниту еден пост на место ке имав црвенки којзнае колку до сега,никој немало да се согласува со менеа за разлика од мене има и некои други што билдат за џабе...

Што се однесува тоа за Хидинк?те боли вистината тоа што го кажа?па и во право е не верувам дека е шпекулација тој си има право да си каже своето мислење а и ако е затоа не билдам само јас шпекулации туку и други,аман од таквите како вас многу несакат да пишуват,слободно можеш да ги прочиташ сите мои коментари и стави ги овде и кажи кој коментар не е на место:nesum:и образложи зашто не е така,ако е затоа запшто ја ставија таа шпекулација околу Видич?па никој не спомна околу тоа а сега заштосум"набилдала " се крева прашина.Ако не ставам јас ке се најде друг трет така да исто ти се фака.

Извинете и од мене за оф топикот.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Што се однесува тоа за Хидинк?те боли вистината тоа што го кажа?па и во право е не верувам дека е шпекулација тој си има право да си каже своето мислење... па никој не спомна околу тоа а сега заштосум"набилдала " се крева прашина.Ако не ставам јас ке се најде друг трет така да исто ти се фака.

Извинете и од мене за оф топикот.

Ова го пишувам последно, нема смисла да се расправам...

Како прво и без Хидинк да изјави, секој што гледа и разбира фудбал ќе процени дека тактиката е погрешна, така да мене ме боли таа вистина што одигра Манчестер слабо финале и што беше поразен ама тоа помина, а не дека ме боли од тоа што Хидинк изјавил...

Второ, не ти велам јас да не пишуваш ништо, него погледни дека на една страна имаш 2-3 поста само за Видич од типот "Нема теоретски шанси да си замине", "Јеееее Видич ќе остане во Јунајтед, со нашите ѓаволчиња", како ти да си спортски директор на Јунајтед и знаеш однапред што ќе се случи, така? И не само ова за Видич, на секоја страна имаш минимум по 2-3 поста во кој само се вмешаш во разговор, пример Чомбе напише нешто, а ти го повториш истото... еве погледни и научи нешто од Deno^, на дечкото секој пост му е на место, убаво анализирано, и не е работата да се виде дека ти имаш највеќе напишано и демек највеќе разбираш... поарно 500 поста на место, одколку 1500 без врска.... :smir:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Валенсија во Манчестер Јунајтед 8.06.2009.
Според едно локално радио од Манчестер, Антонио Валенсија е пред потпушување на четири годишен договор со екипата на Манчестер Јунајтед, а токму поради тоа најавува дека Нани е фудбалерот кој ќе си замине од Олд Трафорд ова лето.

Истиот медиум истакал дека Тевез ќе остане во Јунајтед а тоа го образложило со помош на трансфер сагата која беше актуелна минатото лето за Роналдо но истиот реши да остане во составот на Сер Алекс Фергусон.
Како патници кој ќе си заминат од Јунајтед се наведуваат имињата на Парк, Невил, и Симсон.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Голема грешка ќе биде ако го пуштиме Нани , за сезона најмногу две , ќе биде ист Роналдо , верувајте ми :)))):pipi:
 
N

navivacka

Гостин
Валенсија во Манчестер Јунајтед 8.06.2009.
Според едно локално радио од Манчестер, Антонио Валенсија е пред потпушување на четири годишен договор со екипата на Манчестер Јунајтед, а токму поради тоа најавува дека Нани е фудбалерот кој ќе си замине од Олд Трафорд ова лето.

Истиот медиум истакал дека Тевез ќе остане во Јунајтед а тоа го образложило со помош на трансфер сагата која беше актуелна минатото лето за Роналдо но истиот реши да остане во составот на Сер Алекс Фергусон.
Како патници кој ќе си заминат од Јунајтед се наведуваат имињата на Парк, Невил, и Симсон.
Невил?од каде па Невил сега?тој цела кариера е во Манчестер и сега ке замине,од кај па тоа сега,и на кој ке го дадеме?единствено Милан ако го собере.:tv:

Голема грешка ќе биде ако го пуштиме Нани , за сезона најмногу две , ќе биде ист Роналдо , верувајте ми :)))):pipi:

Штом Нани досега не се докажа не верувам дека ке биде како Роналдо,има да јаде многу фурни леб да биде на негово ниво.Оваа сезона не покажа ништо затоа и седеше на клупа
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Голема грешка ќе биде ако го пуштиме Нани , за сезона најмногу две , ќе биде ист Роналдо , верувајте ми :)))):pipi:
Јас и порано имам кажано дека имам високо мислење за Нани. Рака на срце не понуди многу оваа сезона но и такви без околностите, повеќе беше на клупа а малку ми се чини беше и повреден. За него незнам дали е претерано да се рече дека ќе биде како Роналдо , но факт е дека е голем потенцијал на кого му фали малку повеќе минутажа и теоретски часови. Главна тема на часовоте треба да биде колективноста во играта, што мислам дека со "добар наставник" :) (без сомнение имаме такви) ќе може тоа да се реши. Нани на повеќе пати покажа дека поседува огромна брзина, и дриблерски квалитети. Креираше многу акции но тие акции не вродија плод "благодрение" не неговиот егоизам и себичност, а можеби најсоодветна проценка е неговото неискуство и теоретско оформување. Не сакам да си оди Нани, и Ферги веројатно тоа го знае и посакува, но и Нани како и многу други врвни имиња е жртва на оклности. Ако јас се прашувам би го пуштил само на позајмица една или две години.

Невил?од каде па Невил сега?тој цела кариера е во Манчестер и сега ке замине,од кај па тоа сега,и на кој ке го дадеме?единствено Милан ако го собере.:tv:
Вистина е малку чудно за Невил, затоа што цела кариера ја помина во Манчестер и е една од легендите, но верувајте тој е при крај со неговата кариера па ако сака навистина уште малку да поигра фудбал, мора да оди во друг клуб, затоа што во Манчестер ќе добива се помалку минутажа поради годините и конуренцијата. Треба да оди во клуб кој не се бори на повеќе фронтови, клуб кој ќе нема згуснат распоред, па така да не му претставуваат проблем годините. Најверојатно ќе игра во Мидлзборо. Тоа не го прави ни малку помала легенда од она што е. И натаму ќе биде дел од историјата на Манчестер Јунајтед.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.272
нани е еден од најголемите таленти што ги имаме.не смееме да го продадеме.го гледам роналдо на европското првенство во 2004 и сега нани ист стил.потполно ист играч.само роналдо ја имаше таа срека да игра бидејки фондот на играчи беше исцрпен до минимум,а сега е на максимум и нема многу за испробање на нани.да беа други околностите сега ке беше еден од лидерите на тимот(без сомнение)!невил е веке стар и ако сака да игра фудбал нека оди на др.место.ако не му се игра толку нека изигра уште една сезона по неколку натпревари и после да биде дел од управата нешто или тренер на помладите категории.парк?ако има ферги некој играч на мета да ангажира нека го продаде.патем и нани и парк се крила а со доведувањето на валенсија мора еден да си оди.незнам кој ке е но јас кога би бирал би го изберал парк да си оди.постар е.28-29 години.и би се отворило повеке простор во тимот. :toe:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.738
Поени од реакции
11.220
Му беше дадена шанса на Нани сезонава и не се покажа...според мене може да си оди слободно, на Манчестер не му требаат надежни момци, му требаат класа играчи кои ќе освојуваат титули!
Искрено едвај чекам да потпише Тевез, а Валенсија не сум го прател многу, така да ако го купат, се надевам дека нема да биде flop како Нани...

Long Live United
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
100
Поени од реакции
5
nevil cela kariera ja pomina vo mancester pa sega ke si ide hhh toa nema teoria a so se odnesuva do nani toj izjavi deka e sreken vo mancester jas mislam deka naredna sezona ke blesne vo crveniot dres istoto bese i so ronaldo treba vreme da sozreee i da prerasne vo igrac od vrvna klasa a sto se odnesuva do park ferguson veruva vo nego i vo najvaznite mecevi sekogas se potpirase na negovite kvaliteti pa ne veruvam deka sea ke so otkaze edinstvena zamena bi ja naprail benzema na mesto na berbatov mene benzema mi e eden od omilenite mladi igraci i mislam deka ke prerasne vo odlicen golgeter nesto slicno na anri vo zlatnite godini na arsenal :smir:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.670
Поени од реакции
11.394
Оваа глупост со Невил е истата глупост како онаа со Сколс во Стоук и Гигс во Сандерленд. :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom