Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
N

navivacka

Гостин
Не сум се збунил... Дарен Гибсон е роден во Северна Ирска а настапува за Република Ирска. Вчера Гибсон не настапи против Бугарија, ви кажав само дека од Манчестер играше О'Шеј:smir:

Добро така нека биде,ти верувам јас тебе:back:знам дека знаеш

И Тевез ги мрдна малце Колумбијциве

Panna

Skill

Има и од Роналдо нешо против Албанија, ќе ги аплоадирам покасно ако сакате.

Тевез одигра одлично,не гледав многу ама сепак колку видов добар беше...како и секогаш:)
 
R

RAYTHEON23

Гостин
manchester is not just.... is not just a TEAM:vozbud:

it's a empire...NATION кој ме бразбира разбира кој не не ама така е ова е нација на наредниот попис ШТО СИ...МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД и по нација и по вера....АМИН
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
manchester is not just.... is not just a TEAM:vozbud:

it's a empire...NATION кој ме бразбира разбира кој не не ама така е ова е нација на наредниот попис ШТО СИ...МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД и по нација и по вера....АМИН
ЗА ОВА мој почитуван RAYTHEON23 !
Ко ќе појачам репутација..за ова имаш зеленки..ехееехее....а дотогаш ќе добијаш од другиве се надевам!!!!!

********

Кога ќе ме прашаат зошто си Атеист , и ако не веруваш во госбот - во кого веруваш , им велам - Манчестер Јунајтед !

Сите навивачи на Јунајтед се и мои браќа, без разлика на се друго!

А што ми е најголемо задоволство - кога ќе видам мали деца 10 ,11,12 години со дрес на ЈУНАЈТЕД - најголем кејф знаејќи дека нацијата наша, армијата наша...расте и расте....
 
R

RAYTHEON23

Гостин
ЗА ОВА мој почитуван RAYTHEON23 !
Ко ќе појачам репутација..за ова имаш зеленки..ехееехее....а дотогаш ќе добијаш од другиве се надевам!!!!!

********

Кога ќе ме прашаат зошто си Атеист , и ако не веруваш во госбот - во кого веруваш , им велам - Манчестер Јунајтед !

Сите навивачи на Јунајтед се и мои браќа, без разлика на се друго!

А што ми е најголемо задоволство - кога ќе видам мали деца 10 ,11,12 години со дрес на ЈУНАЈТЕД - најголем кејф знаејќи дека нацијата наша, армијата наша...расте и расте....

АМИН....еден е БЕ!!!!!!

БРАТ МИ(он е само по крв) е за ливерпул а тие шо се за Манчестер ми се побрака!!!!

еден е бе нема појак и подобар тим и точка!!!!!!!


ЕДЕН Е ЈУНАЈТЕД!!!
 
N

navivacka

Гостин
ЗА ОВА мој почитуван RAYTHEON23 !
Ко ќе појачам репутација..за ова имаш зеленки..ехееехее....а дотогаш ќе добијаш од другиве се надевам!!!!!

********

Кога ќе ме прашаат зошто си Атеист , и ако не веруваш во госбот - во кого веруваш , им велам - Манчестер Јунајтед !

Сите навивачи на Јунајтед се и мои браќа, без разлика на се друго!


А што ми е најголемо задоволство - кога ќе видам мали деца 10 ,11,12 години со дрес на ЈУНАЈТЕД - најголем кејф знаејќи дека нацијата наша, армијата наша...расте и расте....

Ако не можеш ти мој брату по навивачка линија ете јас ке дадам,со овој пост тој заслужи...и јас се палам кога видам дрес на Манчестер Јунајтед,едноставно полудам:vozbud:

Еден е Јунајтед,еден е шампион,едноставно сум горда што навивам за овој клуб кој ни носи радости ,титули и со кој и во добро и во лошо сме со него:pipi:
Ах мој Манчестер ке ми недостасуваш.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622
И јас сум среќен коа ќе видам како помали деца носат дресови од Манчестер,но верувате не се они вистински навивачи..Еден цела година го гледав со дрес на Манчестер,вчера глеам дрес на Барса носи,има среќа шо беше со татко му иначе ќе му кажев јас на него убаво,ебате глупакот!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Сите земаат млади играчи ама изгледа на некој му е мака зошто секогаш Јунајтед прв ги открива најталентираните:toe:

И дека за неколку сезони станат едни од најдобрите играчи,незаменливи...ајде зашто не дигнаа галама кога ги зеде Ферги близнаците плус Посебон и Македа?а сега кога видоа како играт и стануват едни од најдобрите се крева прашина.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Сите земаат млади играчи ама изгледа на некој му е мака зошто секогаш Јунајтед прв ги открива најталентираните:toe:
На ова, одговорот е краток: Кој губи има право да се лути. :pos2: И плачењето е дел од природата и секојдневието.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.272
епа ке им ги крадеме бразилчињата кога имаме најдобри скаути :back:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
И дека за неколку сезони станат едни од најдобрите играчи,незаменливи...ајде зашто не дигнаа галама кога ги зеде Ферги близнаците плус Посебон и Македа?а сега кога видоа како играт и стануват едни од најдобрите се крева прашина.
За Македа имаше протести од страна на челниците на Лацио кои го нападнаа фергусон дека се однесувал нехумано и слично. А што е тој крив што пред 18 години младите таленти не можат да потпишат професионален договор во Италија:toe:
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
За Македа имаше протести од страна на челниците на Лацио кои го нападнаа фергусон дека се однесувал нехумано и слично. А што е тој крив што пред 18 години младите таленти не можат да потпишат професионален договор во Италија:toe:

Зборот ми беше тоа кога го беа зеле најпрвин ништо галама не се дигна,а после натпреварот со А.Вила кога го постигна победничкиот гол веднаш се дигна прашина околу тоа дека Јунајтед го "украле"Македа и за односот на Ферги а пред тоа гласот не им се слушаше на челниците на Лацио.Поточно пред тој натпревар,па кога видоа каква звезда е родена вака Ферги вака Манчестер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom