Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Оваа глупост со Невил е истата глупост како онаа со Сколс во Стоук и Гигс во Сандерленд. :pos:


Никогаш не вели никогаш... како беше пуштен Ники Бат во Њукасл, Фил Невил во Евертон, па може да се каже и за Дејвид Бекам во Реал Мадрид?- и тие цела кариера, сите категории ги поминаа во Ман Ју па им беше допуштено да си одат од Манчестер... знам дека нема споредба помеѓу Сколс и Гигс и Бут и Фил... ама не се знае ништо :toe:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Оваа глупост со Невил е истата глупост како онаа со Сколс во Стоук и Гигс во Сандерленд. :pos:
Во врска со Невил, незнам дали е глупост или не, проценете сами. Јас тоа го видов на една страница (која не е 24 фудбал :))за сите трансфери. Еве ќе ви го пренесам делот во кој се кажува за Манчестер.

Manchester United


 
N

navivacka

Гостин
Кој би го зел Невил?стар е веке,склон на повреди,не е повеке во првиот тим неговото место го зазеде Ошеј кој се снајде одлично на таа позиција.Сепак ако требаше да се продаде Ферги одамна би го сторил тоа.

А Роналдо се соочува со повреда и е можно да ги испушти подготовките за новата сезона
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=1e1480cd-4afd-4ed1-ba78-b411c3b0e6ec&ln=3&typeBack=default
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Кој би го зел Невил?стар е веке,склон на повреди,не е повеке во првиот тим неговото место го зазеде Ошеј кој се снајде одлично на таа позиција.Сепак ако требаше да се продаде Ферги одамна би го сторил тоа.

А Роналдо се соочува со повреда и е можно да ги испушти подготовките за новата сезона
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=1e1480cd-4afd-4ed1-ba78-b411c3b0e6ec&ln=3&typeBack=default

И лани летото отиде на операција, па 2-3 дена после операцијата бил во Лос Анџелес, се шетал човекот... можеби и ова е некој трик како да има повеќе слободно време за шетање... оти знаеме дека цело лето Манчестер ќе бидат зафатени со турнеи и пријателски натпревари ширум Светот... (претпоставка) :pipi:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.268
Му беше дадена шанса на Нани сезонава и не се покажа...според мене може да си оди слободно, на Манчестер не му требаат надежни момци, му требаат класа играчи кои ќе освојуваат титули!
Искрено едвај чекам да потпише Тевез, а Валенсија не сум го прател многу, така да ако го купат, се надевам дека нема да биде flop како Нани...

Long Live United
нани доби шанса многу малку,најчесто во куповите,му треба самодоверба,не може да ја има ако знае дека е купен за мали натпревари :toe:очекувам да ја продолжиме соработката со него :vozbud:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Ако навистина Роналдо треба да се прави операција, подобро тоа да го стори веднаш, па да се подготви после за почетокот на новата сезона. А не како лани, пола сезона ја пропушти, па потоа сите кажуваа дека не бил како претходната, дека бил послаб, постигнал помалку голови и слично. Нема многу да пропушти затоа што Манчестер со тренинзи почнуваат дури на 6 Јули.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.614
Поени од реакции
22.430
И лани летото отиде на операција, па 2-3 дена после операцијата бил во Лос Анџелес, се шетал човекот... можеби и ова е некој трик како да има повеќе слободно време за шетање... оти знаеме дека цело лето Манчестер ќе бидат зафатени со турнеи и пријателски натпревари ширум Светот... (претпоставка) :pipi:

И јас на тоа помислив...

А за гери Невил мислам дека до крајот на кариерата ке си остане верен на Манчестер...:toe:
 
N

navivacka

Гостин
Мене неговата повреда ме плаши,се плашам дека нема да биде ист како порано...последните освојувачи на златната топка за најдобар играч ја имале истата судбина се повредуваат па од операција на операција ете земете пример Кака ја зеде наградата па се повредуваше па на операции ете и Роналдињо од кога ја зеде сосема се изгуби...случајност е или не ете и со Роналдо е така после феноменалната сезона од 42 гола и наградата за најдобар играч не е веке оној истиот.А порано и да пагаше и да го газеа ништо не му беше.

И лани летото отиде на операција, па 2-3 дена после операцијата бил во Лос Анџелес, се шетал човекот... можеби и ова е некој трик како да има повеќе слободно време за шетање... оти знаеме дека цело лето Манчестер ќе бидат зафатени со турнеи и пријателски натпревари ширум Светот... (претпоставка) :pipi:

Дај боже да е така ама некако тие повреди не ми идат на добро,оваа сезона од кога почна да игра не паметам кога имал одмор.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.731
Поени од реакции
11.185


Tevez Heading To City

И ќе видиме дали после среда дресот ќе биде во светло плава боја...катастрофални грешки има направено Ферги во кариерата, не му е оваа првата...
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.614
Поени од реакции
22.430


Tevez Heading To City

И ќе видиме дали после среда дресот ќе биде во светло плава боја...катастрофални грешки има направено Ферги во кариерата, не му е оваа првата...


Ако си оди Тевез ќе го земеме најверојатно Бензема...
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13


Tevez Heading To City

И ќе видиме дали после среда дресот ќе биде во светло плава боја...катастрофални грешки има направено Ферги во кариерата, не му е оваа првата...
Ако Тевез си оди нека оди подалеку од Англија (поточно од градските ривали Манчестер Шити и Лузерпул).

ЕДИТ:
Campbell mulls over Hull switch
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
Добро е што Видич несака да замине и мислам дека е добар пример за К:Роналдо
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Колку е официјална и точна информацијата дека Тевез ќе оди во Манчестер Сити. Пред некој ден пишуваше дека ќе остани, а сега дека останува во Манчестер само дресот ќе му бидел со друга боја. Земајте "здраво за готово" само информации од официјалната страна на Манчестер Јунајтед.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Колку е официјална и точна информацијата дека Тевез ќе оди во Манчестер Сити. Пред некој ден пишуваше дека ќе остани, а сега дека останува во Манчестер само дресот ќе му бидел со друга боја. Земајте "здраво за готово" само информации од официјалната страна на Манчестер Јунајтед.
Брате ако имаш заприметено затоа не ни постирам послениве неколку дена, се само шпекулации и глупости се пишуваат и мака ми е да објаснувам некои работи кои лани цело лето ги објаснував ама изгледа некој не може да свати и само билда постови:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom