Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Зборот ми беше тоа кога го беа зеле најпрвин ништо галама не се дигна,а после натпреварот со А.Вила кога го постигна победничкиот гол веднаш се дигна прашина околу тоа дека Јунајтед го "украле"Македа и за односот на Ферги.
Да ама се крена галама и кога потпиша, не голема како после Астон Вила и голот на Македа ама се крена и беа нападнати Јунајтед и Ферги дека краделе млади таленти.
А да правеше така само Јунајтед не ќе ми беше мака, ама кажав погоре, ги боли тоа што ние секогаш знаеме добро да процениме, другите не:helou:
 
N

navivacka

Гостин
Некому му смета тоа што Јунајтед е успешен во секој аспект па не знае како да не оцрнат пред другите,ама реалноста е тоа,што сме им толкави кошмари на сите,сме им набиле комплекси па ке се жалат.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Не само Манчестер, цела Премиер Лига краде фудбалери. Само во Англија е дозволено да се потпишува професионален договор на 16 години во сите други земји е 18. Со таков договор автоматски зима плата поголема од оние што се водат како стипендисти и секој играч прифаќа преселба.

Али јебига за тоа е виновна ФИФА која треба да постави правила кои ќе важат за сите клубови без разлика од кое првенство доаѓаат/
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Не само Манчестер, цела Премиер Лига краде фудбалери. Само во Англија е дозволено да се потпишува професионален договор на 16 години во сите други земји е 18. Со таков договор автоматски зима плата поголема од оние што се водат како стипендисти и секој играч прифаќа преселба.

Али јебига за тоа е виновна ФИФА која треба да постави правила кои ќе важат за сите клубови без разлика од кое првенство доаѓаат/
Тоа што е Манчестер класа од екипа, не е заслугата само на еден или двајца млади, кои како што велат се "украдени" на под18годишна возраст. Како што прочитавте погоре цела Премиер лига "краде" млади таленти, па не се сите екипи на нивото на Манчестер. Значи има и нешто друго, а тоа е комплетниот состав и целата стратегија на менаџерот и клубот. Секој си бара "оправдување" зошто е Манчестер добар односно зошто неговиот клуб не е добар. Па и тука треба мајсторија "да го процениш детето уште во пелени кога е" :). Но сепак за големината на еден Манчестер не можи да биди само еден Македа или некој друг. Тука се работи за комплетен состав на играчи, управа и сл. "Една ластовица не носи пролет" :). Да ги запрашам јас од Лацио да ми одговорат, дали ако Македа останеше во Лацио, тие ќе беа на нивото на Манчестер? Или можеби требаше сите да се родат во Италија, и Руни, и Роналдо, Гигс, Сколс, Видиќ, Евра ........... :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.267
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
видич го поврзуваа со барселона,милан,интер,р.мадрид на крај пак си останува кај нас:)ферги попрво би се откажал од рио отколку од видич :toe:
Кога пушуваа за Видиќ јас и тогаш ви велев дека нема ништо вистина во тоа, дека тоа беше само дел од психолошката војна што повеќе клубови ја водеа против Манчестер Јунајтед особено во Лигата на Шампионите. Сите тие информации излегуваа пред големите натпревари (со Интер, Барселона и сл..), и служеа за психичка дестабилизација и на Видиќ и на целиот клуб. Многу ми е драго што се покажа дека тогаш бев во право односно дека Видиќ и понатаму си останува верен на нашиот Мначестер Јунајтед. Не рече тој за џабе дека "од Москва ке тргне пеш до Манчестер" :)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Кога пушуваа за Видиќ јас и тогаш ви велев дека нема ништо вистина во тоа, дека тоа беше само дел од психолошката војна што повеќе клубови ја водеа против Манчестер Јунајтед особено во Лигата на Шампионите. Сите тие информации излегуваа пред големите натпревари (со Интер, Барселона и сл..), и служеа за психичка дестабилизација и на Видиќ и на целиот клуб. Многу ми е драго што се покажа дека тогаш бев во право односно дека Видиќ и понатаму си останува верен на нашиот Мначестер Јунајтед. Не рече тој за џабе дека "од Москва ке тргне пеш до Манчестер" :)

Ама тоа додека не беше познат... ама лошо е кога на некој ќе му удре слава во глава... :toe:
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
100
Поени од реакции
5
c c c c c ccc ne mi se veruva sitel ja zemale PL c c c c lele koj ke go slusa toj debilot jas od nego prestanav da gleam primera lelele kakvi gluposti tropa covece :nenene::nenene::nenene::nenene: ama si iam ja staeno 50 sportski kanali na bolje ke gleam i slusam na holandski nego toj dibekot use ednas tragicno lelele najtapa komentator
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Ама тоа додека не беше познат... ама лошо е кога на некој ќе му удре слава во глава... :toe:

Секој паметен човек може да свати дека во, и со, Манчестер, може да добие и освои што сака, па нема потреба да бара други клубови колку и да му удира славата во главата. Јас не се сомневам дека Видиќ спаѓа во таа група наречена "секој паметен човек".
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
c c c c c ccc ne mi se veruva sitel ja zemale PL c c c c lele koj ke go slusa toj debilot jas od nego prestanav da gleam primera lelele kakvi gluposti tropa covece :nenene::nenene::nenene::nenene: ama si iam ja staeno 50 sportski kanali na bolje ke gleam i slusam na holandski nego toj dibekot use ednas tragicno lelele najtapa komentator
ajdeee sitel ako ja zemale PL gotovo ke gledame na stranski televizija posto toj igorce sto sve tropa i toj zoran nikolovski
 
N

navivacka

Гостин
Видич да замине од Манчестер?:nesvest:па нема теоретски шанси да се случи тоа,оваа сезона беше во неверојатна форма со Рио,се гледа дека има некоја хемија помегу нив,не гледам некоја причина да замине.
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
Не верувам дека Видич заборавил каде стана професионал фудбалер ,и дека Манчестер е екипа која му помогна да биде на ниво како што е сега,а за трансвер не станува збор Видич ја завршува кариерата во Манчестер Унитед.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom