Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
bb[noone];2574192 напиша:
Eh eh a dali vie ke igravte u finale ako na arcenal ne mu daovte gol a vas vi dae arcenal 4?
Ne zboruvajte gluposi..ae dosta e diskusijava ne se zamaram poise:smir:
Ние Арсенал два пати го победивме, спореди нешто што држи место.

П.С. И сети се дека не дадовме гол во 93 минута.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Кажи ми дали ќе беше исто, ако додека (како што рече) "ве ставивме в шише првите 10 минути" примевте гол?
Ако баба ми имаше к*р, ќе ја викаа дедо... глупави се овие муабети, самите знаете дека среќата не е причина што загуби Манчестер, имаше нешто друго. Имаше психички пад во играта. Едни го разбираат тоа, но други не можат или не сакаат.:toe:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Неам читано претходните страни, па затоа можно е да се повторувам со некој.
Манчестер изгуби од подобриот, тоа е сосема точно. Но мора да признаеме дека подобриот имаше голем дел од среќата која ја имаше против Челзи со постигнатиот гол после првиот шут во 10 мин. Пред тоа ја видовме статистиката јасно: 5-0 во шутеви за Јунајтед. И да примиш таков шуплив гол уште во 10 минута против екипа како Барселона која како Јунајтед е пеколна на контри е премногу да очекуваме за враќање.
Искрено покеиф ми е што изгубивме од екипа со прави вредности за фудбалот слична како нас отколку од некоја бош екипа како Ливерпул Челзи, Реал и тн.
Како што мислев и пред тоа испадна. Требаше само да се запре Чави и Иниеста, а ние не го сторивме тоа. Керик индиспониран како никогаш досега, Гигс страдаше поради неговата "брзина", а Андерсон се стопи во сивилото на средниот ред. Се виде колку се спомна Меси во првите 10 мин каде што игравме феноменално, како не влезе една од шутевите на Роналдо, ке беше сосема поинаку.
А додека зборуам за Роналдо морам да спомнам дека ме воодушеви неќна како никогаш досега. Единствениот од Манчестер што сакаше да победи вечерта без ни мал респект спрема Барселона-нешто што очигледно другите играчи премногу го имаа и им беше страв да го играат својот фудбал. Руни исчезна, Парк исто.
Му се дивам на нашиот Кики за победничкиот дух кој го има, нема кај него: Леле играм сеа против Меси, Чави, Иниеста, леле шо ке праам, нозете ми се тресат.
Нема респект кај типот за противниците. И ке повторам пак, штета што сите 11 играчи не беа толку гладни за пехарот.
Судбината нејќеше Јунајтед да стане првиот тим што ја одбранил ЛШ.
Тоа е.....................
UNITED!!!
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Ние Арсенал два пати го победивме, спореди нешто што држи место.

П.С. И сети се дека не дадовме гол во 93 минута.
Mногу ми е мило кога ѓи читам твоите коментари,бидејќе се ти е на место! но оваа последните за среќата не ми стои баш....Значи како што реков,тоа не беше Јунајтед кои ние сме навикнати да го гледаме...Јунајтед беше тој што имаше среќа што не прими уште некој гол! 10 мин. само да има игра тоа е повеќе од премалку за таква врвна екипа да бара шампионска титула! тоа е тоа

Long Live United !!!
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
Бисер, кажи ми нели имаше кај вас во Бугарија еден дечко шо пред 10-тина години си го промени личното име во „Манчестер Јунајтед“? :)

Сега ми текна на тоа, па реков, ако си фан, сигурно го знаеш :)
Да, верно е. Ного јадови имаше, ама му дозволиа. Ке намерам некаде инфо.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Mногу ми е мило кога ѓи читам твоите коментари,бидејќе се ти е на место! но оваа последните за среќата не ми стои баш....Значи како што реков,тоа не беше Јунајтед кои ние сме навикнати да го гледаме...Јунајтед беше тој што имаше среќа што не прими уште некој гол! 10 мин. само да има игра тоа е повеќе од премалку за таква врвна екипа да бара шампионска титула! тоа е тоа

Long Live United !!!
Не знам дали погрешно се изразив или некои погрешно ме разбраа. Факт е дека не игравме како што требаше, но за тоа имаше удел и среќата. Не дека е главен фактор туку дека е одреден фактор и среќата. Пак ќе повторам ако немаше Барса среќа да куртули првите 10 минути, а факт е дека имаше 100 постотни шанси за нас, незнам дали Манчестер ќе продолжеше толку лошо и деконцентрирано, и дали ќе успееше Барселона да не надигра.
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Заслужено си загубивме, немаше енергија кај момците бидејки одиграа 65 натпревари ова сезона убедливо најмногу во Англија. Но овој пораз не го менува фактот дека Јунајтед е најдобар фудбалски клуб во светот. Поздрав до сите фанови на Манчестер Јунајтед.

GLORY, GLORY MAN UNITED.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Бензема го предводи нападот на реконструираниот Манчестер Јунајтед
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=fe9384b6-00a3-4af9-a52c-df6b9eaea148&ln=3&typeBack=default


Значи како може да се пишуваат вакви глупости, уште не ми е јасно... "реконструираниот" :pos2: па неможе Манчестер Јунајтед секоја година да освојува ЛШ.... и изгубиле во финале и одма да се прави реконструкција :pos2: Реконструкција треба да прави Баерн Минхен, Јувентус, Милан, Арсенал, Ливерпул... тимови кој со години не освоиле титула/и, а Манчестер Јунајтед секоја година освојува по 2-3 трофеи во најмала рака и еден пораз и одма реконструкција :pop:... тимот си е супер, може да се доведе по еден дефанзивец, напаѓач и еден од средината на теренот, во зависност од тоа кој ќе добие "шут карта" од Манчестер, али за тоа има време...:smir:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249

Поздрав до фановите на Реал со делот од 3:33 - 4:09.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Еве два дена после финалето сакам само да изразам честитки до навивачите на Манчестер и нивниот омилен тим за игрите кои ги прикажаа во текот на целата сезона и честитки за се што постигнаа. Сепак во фудбалот секогаш има победници и поразени. Овој пат поразен беше Манчестер што воопшто не го намалува неговиот успех и големина како тим. Ви посакувам успех и во иднина.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.769
Поени од реакции
5.508
бидна тоа шо биднаа, си изгубивме поштено, финале чисто како солза.
сеа една мала анализа :) коа може сите да анализираат и ја ќе си анализирам :pos: :pos:

погледите пред финалето беа свртени кон двајцата најдобри играчи Роналдо и Меси. која е разликата помеѓу овие играчи.....

првиот, односно нашиот најдобар играч, сакаше за 10 минути да докаже дека е најдобар на светот, додека "малиот" стрпливо си ја чекаше шансата да се покаже и докаже и си ја дочека. значи човекот од кој што очекуваавме најмногу тргна сам да ја победи Барса, како да не постојат другите играчи... малиот пак стрпливо си чекаше играше со сите и за сите. знаше коа да тргне да солира, коа да додаде, коа да шутне. нашава ѕвезда играше од центарот до голманот на Барса, во одбрана никого не покриваше... гореше од желба да покаже дека е најдобар и реално гледано ич не успеа во тоа.. можеби ако влезеше некој од ударите во првите 10 минути сеа друг муабет ќе правевме... тој дечко мора да сфати една работа, фудбалот е колективна игра, коа победуваат, победуваат заедно, победува Манчестер, а не Роналдо, исто и коа губат, губи Манчестер. едвај чекаше да заврши натпреварот и одма да го нападне Фергусон дека ја згрешил тактиката. одличен потег, секоја чест момче напаѓај го човекот кој те направи тоа што си. со тоа што се сврте контра Ферги јасно си кажа дека летово заминува од Манчестер, иначе никој нормален играч што планира иднина во Манчестер не се свртел против Ферги. сите се сеќаваме како завршија Стам, Бекам, ван Нистелрој... Меси му докажа дека е подобар од него, па може колку сака да се љути или шо и да е....

значи 1:0 за Барса

второ што посебно се забележуваше е дека ни фали лидер, ни фали некој што може да изигра со срце, ни недостига некој што се бори за секоја топка, за секој аут, ни фали РОЈ КИН. после првиот гол се изгубија сите, буквално не знаеа кај тераат, немаше некој да ги врати во колосек, како што тоа го правеше Кин своевремено. ферги не успеа до ден денес да најде соодветна замена за него и тоа му е најголемата грешка. од овој состав на Манчестер капацитет за лидер има само Руни, но Ферги мора да му даде стандардна позиција не да го шета по цел терен...
средината на Манчестер беше изгубен случај, сите ја обвинуваат одбраната за примените голови (донекаде се во право) ама средината е таа што не можеше да ја задржи топката, а тоа и е работата. Керик, Андерсон и Гигс кои што беа катастрофа најголема од една страна против феноменалните Чави и Иниеста....

ете ти и 2:0 за Барса

пак ќе повторам чиста победа како солза и затоа им честитам на навивачите од Барса, па се надеваме дека и в година ќе се сретнеме во финалето во Мадрид, на теренот на Реал. нас и онака секоја година ни тргна да играме финале, сеа уште Барса да дотурка некако до Мадрид, сепак не е далеку :pos: :pos:

p.s. Роналдо слободно нека си замине во Реал, ама в година ќе му е најкриво баш него коа на "неговиот" стадион ќе ја освоиме титулата
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Редовно ги читам постовиве на фан клубов...малце поректо коментирам..и чекам да се отвори малце поконструктивна расправа..
Гледам дека финалето крши многу копја околу тактиката, играчите , САФ , Роналдо...и ужасно се нервирам што овај муабет неможеме да го правиме во некој кафич заедно со ладно пиво..туку се потиме и “напинаме“ пред компјутериве!

јас моето си го кажав претходно ... а сега испровоциран од погорниов текст ќе си кажам мое мислење за тоа детето од Барса шо го викале Меси.
До ОВА финале МНОГУ го поштовав и го респектирав....меѓутоа тоа се смени и никогаш нема да биде како порано - бидејќи г видов шо копиле е кога глуми прекршоци...видов дека намерно глуми невина фаца а всушност е многу подла личност!
не ме интересираат неговите дриблерски квалитети....се гледа дека дрибла одлично -но не само на теренот и со топката...дрибла и со судијата..копук недозреан!

и тој некој ми го споредува со Роналдо....абе аман..

Мене лично Роналдо и не ми е баш најомилен фудбалер од Јунајтед...јас сум повеќе за играчи во стилот на Руни (кој беше најдупка во финалето).....ама барем со чиста совест можам да кажам дека е покомплетен играч от тоа месито...
 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
значи човекот од кој што очекуваавме најмногу тргна сам да ја победи Барса, како да не постојат другите играчи...
Не знам дали го виде составот и начинот на кој беа поставени, ама баш тој, човекот од кого се очекуваше најмногу, беше ставен сам во напад.......... И зарем требаше да чека половина од останатите да се префрлат на половината на Барса за тогаш да игра???
 
G

Gray Foxx

Гостин
Се сложувам со Хулиган дека Роналдо е покомплетен играч, али го напраи Меси погнасно створење од Инзаги. И нашиот Роналдо е плачипичка паѓа на секој контакт и не гледам зошто Меси да не го праи тоа. Факт е тоа, сакале да признаеме или не. Причината за поразот ја спомнав и погоре. Манчестер покажа преголем респект спрема Барселона. Тоа е недозволиво за финале во ЛШ.


Читам по медиумиве Тевез изјавува дека он ако играл прва постава ке сме тепале. Добро бе толку ли е мутав тој или му ги испревртуваат зборовите?
Чека од Манчестер да го купат од Јорабшиан, а тој го напаѓа Фергусон.:tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom