Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
N

navivacka

Гостин
уште ли не е опроавен.ц ц ц сад смо наебали.само тевез напагач. :kesa:

А и на Тевез не му оди баш со формата...тешко ке биде така,мора нешто да направи Ферги.Го имаме Парк на располагање,добро ке ни дојде во тимот,Керик,Гигс,Роналдо,Флечер...Ке направи некоја комбинација Ферги, па и не е толку лошо како што изгледа,само одбраната е проблем,Вида суспендиран,Рио повреден,срека го имаме Еванс.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Има време до недела, ќе опорави некого Ферги и лекарскиот тим:helou:
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Бербатов е повреден и ќе биде отсутен две недели.
Еве нешто поврзано за натпреварот во Недела.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.241
Бербатов не е повреден таа изјава дојде неколку дена пред интернационалните натпревари затоа што Бербатов не сака да игра за Бугарија и божем повреден е ... се надевам дека повредата на Фердинанд не е сериозна и дека ќе може да игра со Вила и исто така се надевам дека конечно Нани ќе добие шанса да заигра сезонава и дека ќе докаже оти треба повеќе да биде користен од страна на Фергусон !!!
читав за таа варијанта и затоа и си помислив дека ке настапи.јас мислам дека да. :toe:
 
N

navivacka

Гостин
леле Мајк Рајли судија:tapp:
:nesvest:уште тоа фали,наебали смо...баш тој од толку судии:nesum:
За Бербатов и не ме изненадува дека има некоја повреда.Не е прв пат некој да се повреди при толку важни дуели.
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
леле Мајк Рајли судија:tapp:
Ке дели картони како мастики за џвакање...како тој судија да ни се падне бе ц цц...малер до малер:uvo:
А Бербатов во лош момент се повреди,ете зашто што поскоро треба Ферги да го купи Тевез за да не го загубиме и него на крај,секогаш треба да се има кец во ракавот.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ке дели картони како мастики за џвакање...како тој судија да ни се падне бе ц цц...малер до малер:uvo:
До сега на 80% од дерби натпреварите тој ни има судено, како поврзани сме со него:toe:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Дали Мајк Рајли е истиот тој што ни досуди непостоечки пенал после "фаулот" на Кемпбел над Руни 2004 година???
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Бев Вејн,Дими би бил пресреќен ако ги победиме Вила.:toe:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.703
Поени од реакции
11.127
Дали Мајк Рајли е истиот тој што ни досуди непостоечки пенал после "фаулот" на Кемпбел над Руни 2004 година???
И уште 3-4 непостоечки, како и офсајд ситуации кои што не беа санкционирани, па Манчестер победувал...и уште многу смешни ситуации...како и да е, Рајли си е одамна докажан навивач на Јунајтед, така да не e тој толку битен колку што ќе треба да се покажат во шампионско светло овие торковциве, да не направат ко њукасл пред 10 години :icon_lol:

Long Live United
 
Член од
5 март 2009
Мислења
54
Поени од реакции
8
Бев Вејн,Дими би бил пресреќен ако ги победиме Вила.:toe:
Не се разочарувајте бе луѓе.Имаме ние коњи за трка.
Мене ме загрижува само дали Тевез ќе биде доволно физички спремен после патот од Боливија до Манчестер.Тој сега ни е единствена сигурна варијанта,а за подршка може да му бидат Роналдо (јас тоа не би го правел зошто ќе изгубиме на ширина и на комбинаторика во играта),потоа Гигс (што според мене е поисплатлива варијанта) или пак младите и неискусни Велбек или Марчеда (и двајцата се добри но се без искуство).Може и Парк да се уфрлува како што тој знае така да мислам дека ќе биде интересно да се види со кој состав ќе излезе Фергусон.
И одбраната е критична но мислам дека Фердинанд ќе се оспособи да игра.
Немојте да губиме надеж.Манчестер Јунајтед е актуелен Англиски,Европски и светски првак така да нема зошто да се плашиме кога станува збор за него и кога во него играат такви големи играчи какви што ги имаме сега.Поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom