Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
16:00,05 Apr 2009, Old Trafford

Form:
Man Utd: WWWWLL A Villa: WLDLLL

Previous matches:
A Villa 0 - 0 Man Utd
Man Utd 4 - 0 A Villa
A Villa 0 - 2 Man Utd
A Villa 1 - 4 Man Utd
Man Utd 3 - 1 A Villa
Man Utd 2 - 1 A Villa

Секоја сезона ни се пациенти али оваа сезона играат супер,така да едино останува да се надеваме дека после паузата играчите се освестија и дека може пак да почнеме со препознатливата игра и да ја завршиме сезонава со стил.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
16:00,05 Apr 2009, Old Trafford

Form:
Man Utd: WWWWLL A Villa: WLDLLL

Previous matches:
A Villa 0 - 0 Man Utd
Man Utd 4 - 0 A Villa
A Villa 0 - 2 Man Utd
A Villa 1 - 4 Man Utd
Man Utd 3 - 1 A Villa
Man Utd 2 - 1 A Villa

Секоја сезона ни се пациенти али оваа сезона играат супер,така да едино останува да се надеваме дека после паузата играчите се освестија и дека може пак да почнеме со препознатливата игра и да ја завршиме сезонава со стил.
Ај по недела дена пауза пак да навратам на форум. За ова што ни биле пациенти ако гледаме по статистика до сега сите што играат во премиер лига ги имаме тепано повеќе пати и некои слични такви статистики се на наша страна ама работата сега е различна. Ем што оваа сезона тимот им игра топ. Малце сега подзапреа дали од замор не знам ама ќе им требаат и нив бодовите како што ќе ни требаат и нас. Друга лоша работа е што кај нас поголемиот дел од тимот ни игра интернационални мечови што мое играчите да ни се вратат во лоша состојба и да не бидат спремни. А да додадам на тоа за 2 дена после тој меч ќе играме со Порто така да нас ќе ни биде потешко. Сепак 3 кикса по ред не очекувам од нашиве.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Не треба никого да потценуваме, најважно е ние да се вратиме во форма, да се размаваме и да се вратиме на победите:helou:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
И јас би сакал да играм за Манчестер, макар и топките да им ги подавам :pos2:, ама едно се желбите друго е реалноста. Затоа го сваќам и голманот што сака да го замени Ван Дер Сар. Јас искрено не го знам многу какви квалитети поседува како голман. Знам дека не можевме гол да му дадеме, но тоа не значи дека е којзнае каков голман. Со нив игравме во еден кризен период а и по традиција не даваме голови. Незнам зошто сега тој се нуди за голман. Иако Ван Дер Сар си ги "натрупа" годините сепак мислам дека има сила и дека ќе брани и натаму. За голманите старосната граница е малку погоре. Рековме и дека имаме два голмани кои се навистина солидни, само им фали минутажа и форма. Тоа сум сигурен дека ќе го добијат кога Ван Дер Сар ќе реши од "фотеља или кревет" да ги следи натпреварите на Манчестер. Како и да е верувам во Ферги наш. Тој ќе процени а можеби има и проценато дали ќе ни треба голман од надвор или овие што ги имаме ќе почнат повеќе да си го "оправдуваат лебот".
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
И јас би сакал да играм за Манчестер, макар и топките да им ги подавам :pos2:, ама едно се желбите друго е реалноста. Затоа го сваќам и голманот што сака да го замени Ван Дер Сар. Јас искрено не го знам многу какви квалитети поседува како голман. Знам дека не можевме гол да му дадеме, но тоа не значи дека е којзнае каков голман. Со нив игравме во еден кризен период а и по традиција не даваме голови. Незнам зошто сега тој се нуди за голман. Иако Ван Дер Сар си ги "натрупа" годините сепак мислам дека има сила и дека ќе брани и натаму. За голманите старосната граница е малку погоре. Рековме и дека имаме два голмани кои се навистина солидни, само им фали минутажа и форма. Тоа сум сигурен дека ќе го добијат кога Ван Дер Сар ќе реши од "фотеља или кревет" да ги следи натпреварите на Манчестер. Како и да е верувам во Ферги наш. Тој ќе процени а можеби има и проценато дали ќе ни треба голман од надвор или овие што ги имаме ќе почнат повеќе да си го "оправдуваат лебот".

Имаш право секој би сакал да игра или да работи нешто за Манчестерпа така и јас ако е потребно и би ги бришал и 75 600 столчиња на Олт Трафорт:pos2:, ама тое е вистина желбата е едно а реалноста друго,но за Манчестер оваа недела е важно да ја бобеди на Астон Вила и да биде поблиску до Титулата.
 
N

navivacka

Гостин
Мора победа да издвоиме,реми не доага во случај-тоа ке биде рамно на пораз,не смееме да очекуваме многу што ке направат лузерите од Енфилд,сега е се на нас.Ние одлучуваме како понатаму.Штета што имаме повредени и суспендирани играчи али тоа е...

Ван дер Цар со изјава за мечот против Вила
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=062ad23e-4f6b-4498-8749-27d49251b5b0&ln=3&typeBack=default
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Вила се во мала криза ама и ние...мислам дека на овој натпревар би требало да ја поминеме кризата,трет пораз во серија не доага во предвид...Вила треба да ја чека шансата за 3те поени или пак за реми на некој друг натпревар.Нам ни се потребни повеке доколку сакаме да си го зачуваме првото место.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
мислам дека ке победиме со 2 разлика.се крстам на бербатов на овој натпревар :smir:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.391
мислам дека ке победиме со 2 разлика.се крстам на бербатов на овој натпревар :smir:
Јас од него ништо не очекувам..Во Тотенхем беше подобар,не знам што му е кај нас,ајде да кажеме уште не е уклопен,ама поминаа 2/3 до сезоната..Јас се крстам на Роналдо и на Гигс,од другите тешко нешто повеќе да биде...
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Mancester-Aston Vila 3-1 koecen rezultat e.Vila nema nikakva igra sto mkoze da go zagrozi golot na Mancester.Se nadevam deka ke ima golem koeficient za 1.Okolu 1.6 da ima super.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
Бербатов не е повреден таа изјава дојде неколку дена пред интернационалните натпревари затоа што Бербатов не сака да игра за Бугарија и божем повреден е ... се надевам дека повредата на Фердинанд не е сериозна и дека ќе може да игра со Вила и исто така се надевам дека конечно Нани ќе добие шанса да заигра сезонава и дека ќе докаже оти треба повеќе да биде користен од страна на Фергусон !!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom