Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
N

navivacka

Гостин
Само одбраната е проблем а тука некаде и нападот,за средниот ред нема проблем...само ке се изморени бе од репрезентивните настапи...и Вила имат проблеми...мора да победиме секако,Лузерпул ке се искачи макар еден ден на врвот ама се надевам дека во Недела пак ке се вратиме на местото каде што треба.
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Иако и Вила имат проблеми и тие се во криза сепак не треба да потценуваме...ке биде тешко,Ферги ке се снајде,така беше и со Интер кревавме паника ама на крај поминавме,само да не потценуваме многу.Не е толку страшно како што изгледа.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Само одбраната е проблем а тука некаде и нападот,за средниот ред нема проблем...само ке се изморени бе од репрезентивните настапи...и Вила имат проблеми...мора да победиме секако,Лузерпул ке се искачи макар еден ден на врвот ама се надевам дека во Недела пак ке се вратиме на местото каде што треба.
Е ќе видиме тоа, прво треба да победат со Фулам:helou:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.927
Поени од реакции
1.338
Mancester-Aston Vila 3-1 koecen rezultat e.Vila nema nikakva igra sto mkoze da go zagrozi golot na Mancester.Se nadevam deka ke ima golem koeficient za 1.Okolu 1.6 da ima super.
Тотално се согласувам.Pozz4e.

леле Мајк Рајли судија:tapp:
Мајк Рајли како што иам читано е ѓавол исто.И по статистиката се глеа тоа еден пенал против нас има досудено у цела кариера.


Иначе за со Вила мислам дека пак ќе игра вака некако
------------ВДС-------------
О'Шеј-----Фердинанд----Еванс----Евра

Гигс----Флечер----Керик-----Парк
--------Роналдо------------
---------------------Тевез----------

Или па местата да си ги сменат Роналдо и Гигс..

EDIT: Фаца на Тевез

:pos2:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.272
на местото на гигс нани.гигс или во средината или на клупа ке е :toe:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.927
Поени од реакции
1.338
Малце постара вест али вреди да се прочита
Player sacked over Munich jibes
За ваквите само бесење.И тоа играле против FC United,ако памтите кои се тие.

Руни избран за најдобар играч на Англија за 2008 од навивачите!


Неколку слики од интернационалците




:icon_lol:
















Најава за Манчестер Јунајтед - Астон Вила
April 5th | Old Trafford | 16:00 BST (11:00 EDT) | Premier League​

Stadium: Old Trafford


Head to Head:

United has a good record against Villa. We drew them earlier this season 0-0 away from home, but we beat them last year at Villa Park (1-4 and 2-0) and at home (4-0). That might not serve as much consolation, however. This will be, undoubtedly, a difficult match.

Form:

Villa's form (past 8) is LLLDLWDW. They most recently lost 5-0 to Liverpool, and just prior to that, 1-2 to Spurs (at home). Away from home, they haven't won since their game against Blackburn, which was in February. With Villa's lack of depth, this international break could have done them just as much good as it could have done us.

United's form (past 8) is LLWWWWW. The recent losses have caused a lot of worry and will definitely keep everyone weary of this game, but despite the blip, United was on a run of wins. This international break might have been the opportunity for the lads to pick themselves up.

Injuries/Suspensions:​

Villa have Laursen and Sidwell out. United have the regulars (Brown and Hargreaves), Rafael and Berbatov injured. In addition to all of that, we have Scholes, Rooney and Vidic all out due to red cards!

Besides that, I believe we're free of injuries and suspensions. There is a small chance that Ronaldo may have picked up a knock but I highly doubt it.

Formations:
Villa will be looking to go with:

Friedel
Reo-Coker - Cuellar - Davies - L.Young
Milner - Petrov - Barry - A.Young
Agbonlahor - Carew

United's is unpredictable. We're without Rooney and we're likely to be without Berbatov too. This leaves us with Tevez as a proper choice up front, meaning that we'll probably be pushing Ronaldo or Giggs up,or we'll just play the 4-5-1.

The squad will most likely include VDS, O'Shea, Evans, Rio, Evra, Park, Giggs, Carrick, Fletcher, Ronaldo and Tevez.

VDS
O'Shea - Evans - Rio - Evra
Park - Carrick - Fletcher
Ronaldo - Tevez - Giggs​

United NOT AVAILABLE LIST : Neville, Rafael, Fabio, Wes, Vidic, Anderson, Scholes, Possebon, Rooney, Berba..

RIO is also not very sure...
which is entire defense (minus Evra), 2 first choice strikers, and a couple of mid fielders..

И уше една работа...Тука ги имате сите голови оваа сезона..ако не е дозволено нека брише админот.
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Не знам дали некој член го објавил ова тука но сигурно слушнавте за на Мурињо изјавата оти ако му било понудено да стане менаџер на Јунајтед ОДМА КЕ ПРИФАТЕЛ хахахахахахаа бот ботосан, прво плукаше а сеа изразува желба да е на кормилото, па и една копа пофални зборови и за клубот и за Ферги, ејјј ама кејф ми се направи кога прочитав, и се извинувам не можев повторно да ја најдам статијата и да постирам и линк. Поз до сите загорени Јунајтед фанови :helou::helou::helou:
 
N

navivacka

Гостин
Да да имаше напишано,од пред некој ден...абе кој сака нека е само тој да не е...ама сепак :pos2:ние ништо не можеме они ке си одлучат кој да е...
Хелз фотките се супер...

Мораме да си ја подобриме и гол разликата...лани така беше имавме подобра гол разлика од Челзи и по тоа ке се одлучуваше на крај кој ке е шампионот зашто имавме исто поени со Челзи.
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Море ке си ја подобриме гол-разликата до крајот...нема ове на секој натпревар да стават по3-4 гола...имаме и натпревар помалку па ако го добиеме пак би требало да сме на прво место.
 
N

navivacka

Гостин
Не сакам да си заминам од Јунајтед

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Карлос Тевез, изјави дека не сака да го напушти клубот и покрај честите недоразбирања со менаџерот Алекс Фергусон. Неговата позјмица од Вест Хем истекува ова лето и с$ уште нема никакви најави за продолжување на истиот, а сето тоа на најдобар можен начин би можеле да го искористат европските гиганти и да го донесат во своите редови.

"Свесен сум дека позајмицата ми истекува во јуни, но не сакам да размислувам за играње во ниеден друг клуб освен Јунајтед. Навивачите ме обожаваат, а и мојата фамилија е задоволна од сместувањето, клубот и животот овде. Мислите ми се насочени кон освојување на шампиоскиот трофеј со Јунајтед, а при одбирањето на клубот секогаш го слушам моето срце, а тоа ми вели да останам во Манчестер", рече Тевез.

За услугите на Аргентинецот сериозно се заинтересирани италијанскиот Интер, Барселона, а исто така се најде на списокот на Реал Мадрид како летна аквизиција на претседателскиот кандидат Флорентино Перез.
 
М

Мрак

Гостин
Интересно видео.

Прекрасно е видеово,го имам гледано.Како ти исполнува и душа и срце кога ги гледаш радосни,среќни,заедно сите..тоа најмногу го сакам кај Манчестер-што се како едно големо семејство.Прекрасно видео.
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
Зарем толку се глупи овие веснициве во Шпанија стварно незнам како ги продаваат,зарем немислат дека веќе се досадни со оваа долгогодишна шега со Роналдо во Реал,сто пати човекот кажа дека несака да си замине од Мачестер а овие кажуваат дека имал некојси пред договор со Реал,но тоа е тоа сето ова ќе саврши брзо пошто се одбројуваат деновите кога Роналдо ќе потпише нов договор со Манчестер и ќе стави крај на овие шпекулации,но сето тоа ќе пиде фатално за весниците во Шпанија пошто повеќе нема кој да ги купува ќе нема што повеќе да лажат:pos2::baeh:.http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=9b1a2a33-291b-4530-a869-c45df66968d9&ln=3&typeBack=default
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom