Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
FC Inter Fans - Macedonia
Според последните шпекулации Ливерпул ја покачил понудата за Ковачиќ на 30 мил евра, точно колку што бара Интер за него.


Mr_CallumWright @Mr_CallumWright 28s29 seconds ago
Hearing Kovacic deal could be agreed soon as well. #LFC


Jay Riley @Jay_78_ 14m14 minutes ago
A little dickie bird told me we're keen on Mateo Kovacic too, lets see on that.


Прегледај го приврзокот 123515


ШТО СЕ ТРЕСЕТЕ ,ШТО СЕ ТРЕСЕТЕЕЕЕЕ !!


АЈДЕЕЕЕ !!!! #7
@Џонтра Волта :D:D:D[DOUBLEPOST=1459457237][/DOUBLEPOST]
Inter are close to finalising a deal for Marseille’s Giannelli Imbula.

The deal would see the player join the Italians on a one-year loan for 1 million euros with an option to buy for 18 millions euros.

Еве им ја замената за Ковачич.
И замена сум ви нашол и све.:D
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
@Џонтра Волта :D:D:D[DOUBLEPOST=1459457237][/DOUBLEPOST]

И замена сум ви нашол и све.:D
Реков јас, ти си главниот со твитовите, кога ќе му го собериш сите на куп нема како да не ти поверуваат. :D[DOUBLEPOST=1459460904][/DOUBLEPOST]http://www.90min.com/posts/3078612-cologne-ready-to-listen-to-offers-for-liverpool-target-jonas-hector?a_aid=35322

Трансферов на Хектор е многу веројатен. И Келн нема да бара многу пари (околу 10 милиони евра) и се гледа дека не сакаат да му стојат на патот.
@Uli Hoeneß, ај кажи збор-два за играчов? Можи да покрива друга позиција освен лев бек? Пошто гледам дека се работи за доста робусен играч.
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.304
@Џонтра Волта :D:D:D[DOUBLEPOST=1459457237][/DOUBLEPOST]

И замена сум ви нашол и све.:D
Па кај го погоди Романо хаха добар репотер погоди трансфери али сеа баш се смеев во Фан Клуб Јуве - според него на Лукаку сме му понудиле 8м плата по сезона, А погба зема 4.5 - 5 иако ќе потпишва нов договор со значително покачена плата а никој не кажва колку :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
http://www.90min.com/posts/3078612-cologne-ready-to-listen-to-offers-for-liverpool-target-jonas-hector?a_aid=35322

Трансферов на Хектор е многу веројатен. И Келн нема да бара многу пари (околу 10 милиони евра) и се гледа дека не сакаат да му стојат на патот.
@Uli Hoeneß, ај кажи збор-два за играчов? Можи да покрива друга позиција освен лев бек? Пошто гледам дека се работи за доста робусен играч.
Хектор според мене не е ништо посебно. Обичен играч, мене ми нема нешто впечаток оставено за да ти кажам нешто дека е подобар офанзивно и послаб дефанзивно или обратно. Некако на средина е..
Има одиграно неколку натпревари и во дефанзивната средина за Келн сега откако го ангажираа Младеновиќ од Бате Борисов во јануари. Нема многу добри германски одбранбени бекови па така тој успеаа и во репрезентацијата да го повикуваат инаку не верувам да би добил такво внимание како што добива сега.

Ама тоа си е мое мислење, не мора да значи дека сум во право, можеби ќе ме демантира ако ги напушти Келн и се пресели во друг тим.

За Дармиан на фановите на Јунајтед им погодив дека исто не е ништо посебно од само неколку изгледани јутјуб клипчиња за него откако имаше по медиумите дека и Пеп го сакал па откако го потпишаа (бев и среќен што ние не го потпишавме) им го кажав тогаш моето мислење за него, да не се занесуваат со него и да имаат големи очекувања па испаднав во право иако тогаш сите не се согласуваа со мене па дури и фановите на Јуве, Милан, такви некои членови имаше. Џонтра, Scirea и др. што го имаа колку толку по гледано од мене. Ама фановите на Јунајтед се надеваа дека е добар демек оти бил стартер за Италија, иако и тие како Германија немаат веќе добри бекови.
 
Последно уредено:

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
12923325_10154219548812573_7149253276684619363_n.jpg

Одлична all-round статистика и награда за најдобар играч во ПЛ за месец март. ;)
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
А и може да се смени анкетава, место Стариџ Хендерсон да се стави.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Фирмињо денес не игра :(

Симон , Клајн , Ловрен , Сако , Морено , Хендерсон , Чан , Милнер , Лалана , Кутињо , Стариџ

На минатото Ел Класико ги тепавме Сити у гости 1-4 .. If u know what I mean :D
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Пасот на Хендерсон кон Кутињо што ја уфрли овој. Фала богу.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Dortmund are unbeaten in 17 competitive games in 2016, winning 15 and drawing two

Затоа во четврток ќе видат чија куќа јаде мрсно. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom