Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.354
Поени од реакции
10.748
Еднаш ќе станам покасно и 500 новости има. И добро бе зошто Џо Кол уште си седи и зема плата а кога го пуштија беше како жена и се повреди за 10 минути. Кога веќе продаваме нека го летнат и него, спонзоруша е он маме му ибам.
Не сака да си оди копилето :mad::mad::tapp: А и зошто да сака.....си дреми кај нас си лежи а зема 100 000 неделно.Абе нека платат газдиве некој нека го убие, нека го заколи,упуца,изгази,обеси, нека го измасакрира некој само да не го гледам во тимот да седи и да зема по 100 000 неделно :mad: Да дај Господ златен платата по болници цела да си ја дај.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.354
Поени од реакции
10.748
Joey Barton has just posted this picture on Twitter with the message: "Beats the rain, 'excuse moi, café au lait s'il vous plaît?'"




:pos: :pos: Like a boss :coffee:
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Незнам јас шо да пишам, денеска е општ хаос, ама искрено очекувам да ги земиме Стариџ и Демпси, што и не е така лоша зделка....а инаку ако можиме да го земиме Дамиао верувајте ќе биди хит во лигата, штом Роџерс бара некој кој знае да дава голови ако има можност мора да го купи Дамиао.....
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
154
Поени од реакции
26
Со оглед на тоа што испадна шпекулација дека сме понудиле 17 милиони за Левандовски , можеби сепак газдите решиле да дадат пари во последниот ден и да се донесе солиден голгетер.

ВО официјалното интервју Рочерс рече дека ни ОЧИГЛЕДНО НИ ТРЕБА ГОЛГЕТЕР , а после тоа испадна шпекулацијата дека сме го барале Левандовски ..
Оваа ми дава надеж дека сепак се овозможени усте некој си 20-25милиони за еден голгетер! Па останува да видиме! Реално парите за Демпси денеска ги извадивме од Адам ....
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Роџерс ко што го слушав рече дека сакал голгетер а Стариџ не е баш голгетер у права смисла..
Времето си чука а ние пак во 5 до 12 ќе земеме некој како Љоренте и после ќе се чешаме дека незнае да додаде...

Искрено се надевам на Дамиао ,пошто ако не дојде некој таков топ 4 тешто.. Ајде Роџо работи малце не туку само конференции држи !!!
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Liverpool_4ever


се правите дека кујзнае какви стратези сте
Нешто што ти самиот ќе го направиш во продолжение на твојата „експертиза“. Ај што е клише муабет, ајде. Ама глуп е.

35 милионското засилување не покажа ама баш ништо
Како и многу други. Кои останаа.
А капитенот, зошто тој би бил поштеден? Кај голема екипа не смее да има штедење, па се работело и за Бог.
Плус, тоа беше аргумент на фановите ко тебе кога го избркаа Далглиш. Демек, ако легенда, не се покажа, аут.
Зошто Џерард не? Керол не покажа, Адам не, Хендерсон не, Карагер не, Даунинг не, Спиринг не, Џерард не. Зошто сите не се изгубат од Енфилд?

Ние ја земаме шансата на друг? кој Керол? Керол не доби шанса? и што направи? 6 гола у сезона .. дури и Далглиш не го играше стандард прва постава што он си го купи не па БР
Во пет збора успеа да бидеш контрадикторен. Прво тврдиш дека Керол добил шанса, па не ја искористил, и дал само шест гола. А после веднаш тврдиш дека Далглиш не го играл = дека сепак не играл. Што фактички ги оправдува тие шест гола.
Види го Стерлинг .. има само 17 год .. доби шанса на 2 натпревари и според мене ( а и мн други фанови како што читам .. на форумов на фб на официјална страна на лфц ) е одличен. Со Леверкузен ( иако само пријателска ) прави потег што ни Адам , ни Хендерсон не го направиле .. а Даунинг го направи еднаш во цела сезона.
Мотивиран е, пошо е млад, му се чини како да му е прва и последна шанса. Разбирливо е тоа. А и не негирам дека е талент. Башка, интересно е ова што „стратези“ како што ти знаеш да кажеш го оцениле како добар - што значи дека бил добар.
П.С. Подобар е и од Џерард општо гледано, и?

Во врска со Даунинг сам кажуваш некогашната најдобра левица .. значи било поминало. Даунинг е очаен како крило. Вчера не го гледав не знам како би одиграл на позиција лев бек ама останува да се испроба.
Даунинг не заборави да игра фудбал преку ноќ. Многу играчи ја вратиле својата форма. Затоа постојат тренери, нели?
Е сега, постојат и велемајстори кои наместо да му помогнат да блесне пак, ќе го направат непродуктивен и неконкретен одбранбен играч.

БР досега го водеше Ливерпул на 3 официјални натпревари и веднаш леле лоши одлуки леле вака леле нака .. чекај малце .. нека помине некое коло да ја видиме играта на Ливерпул , да видиме резултатите ако биде за пцуење сите ке го пцуат
Касно ќе биде тогаш. А и сега, најголем дел од кривицата воопшто не е на велемајсторот. Најголем дел отпаѓа на навивачите на Ливерпул. Оние, од КОП.



а не уште пред време само се носат свои субјективни мислења , идеи .. тактики
Кога е „на време“ и какви се тие „субјективни идеи и тактики“?

Субјективно, од типот: ако не ме потпише мене или брат ми, нема успех да има? :)

Уште еден P.S.

Керол сепак (кога играше) имаше многу поголем придонес во играта од многумина, многупати.

Керол беше чуван, Керол спушташе, Керол покриваше во одбрана, Керол ова, Керол она... ама јеби га, на лајвскор тешко се гледа тоа.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
^Ова треба да го правиш во темата за ПЛ, не тука :)
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
154
Поени од реакции
26
А капитенот, зошто тој би бил поштеден? Кај голема екипа не смее да има штедење, па се работело и за Бог.
Плус, тоа беше аргумент на фановите ко тебе кога го избркаа Далглиш. Демек, ако легенда, не се покажа, аут.
Зошто Џерард не? Керол не покажа, Адам не, Хендерсон не, Карагер не, Даунинг не, Спиринг не, Џерард не. Зошто сите не се изгубат од Енфилд?
Братче! ти знаеш во кој фан клуб пишуваш ??

Ми ги споредуваш еден ХЕНДЕРСОН и КЕРОЛ со ЏЕРАРД! ?
лол ти си само во тим како СИТИ без историја уште еднаш да не слушнам такво размислување! ЛОЛ!!!!!!!!!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Братче! ти знаеш во кој фан клуб пишуваш ??

Ми ги споредуваш еден ХЕНДЕРСОН и КЕРОЛ со ЏЕРАРД! ?
лол ти си само во тим како СИТИ без историја уште еднаш да не слушнам такво размислување! ЛОЛ!!!!!!!!!
Отиди ти во тој фан клуб, за да не слушаш (читаш) различни размислувања, зошто таму се е розево...ЛОЛ!!!!!!!!!
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Братче! ти знаеш во кој фан клуб пишуваш ??

Ми ги споредуваш еден ХЕНДЕРСОН и КЕРОЛ со ЏЕРАРД! ?
лол ти си само во тим како СИТИ без историја уште еднаш да не слушнам такво размислување! ЛОЛ!!!!!!!!!
Ooh you touched Biafran's nerv. Коа ќе го прочита ова, вечер ќе те чека под кревет со нож :D
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.354
Поени од реакции
10.748
Братче! ти знаеш во кој фан клуб пишуваш ??

Ми ги споредуваш еден ХЕНДЕРСОН и КЕРОЛ со ЏЕРАРД! ?
лол ти си само во тим како СИТИ без историја уште еднаш да не слушнам такво размислување! ЛОЛ!!!!!!!!!
Всушност во право е. Керол не покажал ништо за година ипол па ајде ќе го бркаме. По таа логика треба цел тим да го избркаме.
Реина последниве две сезони киксира редовно. Ај да го продајме. Агер игра по 25 утакмици годишно. Продавај!! Шкртел пред да дојди Кларк беше дрво а еве и сезонава двете утакмици во ПЛ ги шитна без око да му трепни. Ај да го избркаме. Енрике од Нова Година навака е дрво невидено. Карагер остаре и одамна не е во форма. Лукас е повреден цела година. Пред тоа имаше добра сезона а пред тоа пак сите го мразевме. Хендерсон не покажа ништо, Спиринг па ич, Адам исто затоа и летна. Даунинг ни гол ни асистенција, Кол одамна е платеник. Џерард или е повреден или во лоша форма. Суарез освен дриблинг друго и не покажа .................гледаш колку е лесно за сите мани да најдиме?? По ваквата логика треба сите овие да ги избркаме
--- надополнето: 31 август 2012 во 17:53 ---
Инаку ОФИЦИЈАЛНО Демпси потпиша за нас :vozbud::vozbud::vozbud:


 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Како и многу други. Кои останаа.
А капитенот, зошто тој би бил поштеден? Кај голема екипа не смее да има штедење, па се работело и за Бог.
Плус, тоа беше аргумент на фановите ко тебе кога го избркаа Далглиш. Демек, ако легенда, не се покажа, аут.
Зошто Џерард не? Керол не покажа, Адам не, Хендерсон не, Карагер не, Даунинг не, Спиринг не, Џерард не. Зошто сите не се изгубат од Енфилд?
Ја можам да ти дадам одговор на тоа прашање. Сигурен сум дека не би земале голема пара за Стиви Џи, за Кара и за Даунинг. Даваме играчи од кои ќе заработиме нешто и за кои имаме адекватна замена или пак со нивното продавање ќе си овозможиме финансиски да добиеме адекватна замена. Секако и ја нејќев да си иде Керол, али ете добро објаснување беше тоа на некој дека таму ќе игра прв тим и ќе му порасне цената за вгодина. Очигледно на Роџерс не му одговара таков играч, шо да праиме. Али тоа лошо што го напраи Роџерс беа изјавите што ги даваше за Керол, демек он можел да се вклопи, би бил будала да го даде на позајмица и на крај испадна ко мижи-баба само. Али ете, останува да видиме што ќе донесеме. Затоа полека, дочекај до полноќ и не претерувај со клетења жити све. Ја не коментирам ништо све дур не видам како све ќе се заврши. Ако не ми се свиѓа тоа шо сме го направиле и ја ќе клетам. Не ме сфаќај погрешно, не викам да не критикуваш работата, само не претерувај у тоа за на крај да не не бидеш у право. А може и ќе бидеш, не се знае тоа. Полека нека го исчекаме уште овој ден, после ќе судиме од све шо се десило летото.
--- надополнето: 31 август 2012 во 17:59 ---
Како и многу други. Кои останаа.
А капитенот, зошто тој би бил поштеден? Кај голема екипа не смее да има штедење, па се работело и за Бог.
Плус, тоа беше аргумент на фановите ко тебе кога го избркаа Далглиш. Демек, ако легенда, не се покажа, аут.
Зошто Џерард не? Керол не покажа, Адам не, Хендерсон не, Карагер не, Даунинг не, Спиринг не, Џерард не. Зошто сите не се изгубат од Енфилд?
Ја можам да ти дадам одговор на тоа прашање. Сигурен сум дека не би земале голема пара за Стиви Џи, за Кара и за Даунинг. Даваме играчи од кои ќе заработиме нешто и за кои имаме адекватна замена или пак со нивното продавање ќе си овозможиме финансиски да добиеме адекватна замена. Секако и ја нејќев да си иде Керол, али ете добро објаснување беше тоа на некој дека таму ќе игра прв тим и ќе му порасне цената за вгодина. Очигледно на Роџерс не му одговара таков играч, шо да праиме. Али тоа лошо што го напраи Роџерс беа изјавите што ги даваше за Керол, демек он можел да се вклопи, би бил будала да го даде на позајмица и на крај испадна ко мижи-баба само. Али ете, останува да видиме што ќе донесеме. Затоа полека, дочекај до полноќ и не претерувај со клетења жити све. Ја не коментирам ништо све дур не видам како све ќе се заврши. Ако не ми се свиѓа тоа шо сме го направиле и ја ќе клетам. Не ме сфаќај погрешно, не викам да не критикуваш работата, само не претерувај у тоа за на крај да не не бидеш у право. А може и ќе бидеш, не се знае тоа. Полека нека го исчекаме уште овој ден, после ќе судиме од све шо се десило летото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom