Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Веќе нема поголеми докази дека Велемајсторот не знае што прави...
--- надополнето: 31 август 2012 во 08:19 ---
Ај да ги споредиме талентите.Талентот Хендерсон во последните 3 сезони од можни 114 натпревари во ПЛ одиграл 107. Истиот овој талент на 21 година направил над 100 настапи во ПЛ, нешто слично како Џерард, дури и порано. Овој талент 3 години по ред е прогласуван за најдобар млад играч во тимот во кој играл(Ливерпул и пред тоа Сандерленд). Овој талент е капитен на репрезентација на Англија до 21 година. Талентот Хендерсон покажува солидни изданија на позиција која не ја играл воопшто пред тоа. За разлика од него талентот Керол имал само блескави изданија во Чемпионшип девизијата со Њукасл. За Ливерпул има постигнато само 6 гола. Според утакмиците кои ги има одиграно во Ливерпул и според постигнатите голови просекот му е сигурно некаде како Нгог.

На крај креави, мене ми се исполни желбата, Керол замина :icon_lol:.

Хендерсон може е добар и во разнесување на весници. Јас те прашувам, каде е во Ливерпул? Не ми е гајле мене каков бил во Сандерленд, каков бил за Енглеските младинци.
Со што заслужи тој да остане во Ливерпул, за разлика од Керол?

И да, ти се исполни желбата да го видиш Керол надвор, ама тешко дека ќе ти се исполни желбата да го видиш Ливерпул внатре во топ 10 екипите. Секако, ако оваа величествена политика на Ливерпул и велемајсторот продолжи.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
154
Поени од реакции
26
ЛОЛ ЛОЛ ? Што ви е на вас бре ? Ни Керол , Ни Даунинг , Ни Хендо НЕ ГИ ЗАСЛУЖУВААТ ТИЕ 75 МИЛИОНИ ЕВРА ДАДЕНИ ЗА НИВ.

КЕРОЛ е само играч во кој се ВЕРУВА дека има капацитет! а не играч кој ИМА капацитет.

Си отишол си отишол! ПИТАЊЕ е кој ке го наследи! Ако земеме адекватна замена а тоа за мене е ЛОРЕНТЕ тогаш океј.
Стариџ во никој случај не го сакам! добар е ама имаше погоре пишано многу дрибла.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
http://www.vipbox.tv/watch/1267/1/sky-sports-news-live-stream-online.html


За тие шо сакаат во живо да гледаат шо се дешава..... Скај Спортс!


Сега за сега...

Адам во Стоук

Спиро во Болтон (позајмица, една сезона)

За Керол се знае..


Демпси во Астон Вила (остануваат уште личните договори)
--- надополнето: 31 август 2012 во 11:59 ---
Најверојатно Демпси одбил да подпише за Астон Вила.....по што Вила се одкажале од него одкако дознале дека тој во Ливерпул по секоја цена!
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
According to Sami Mokbel of the Daily Mail Liverpool are weighing up a move for Brazilian striker Leandro Damiao. He claims the Reds have been offered the option of season long loan at cost of £3m. With an option to then sign him for £13m next summer

Не могуче??:)
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Нека идат :pos:
не бе ... Демпси ќе го зееме оставам рука за него ,а може уште еден на позајмица .
Спиринг си оди ,а се мислам дека и Адам ќе го пуштат .
си иам ја контакт со Роџо бе :pipi:
 
Г

Гучи

Гостин
According to Sami Mokbel of the Daily Mail Liverpool are weighing up a move for Brazilian striker Leandro Damiao. He claims the Reds have been offered the option of season long loan at cost of £3m. With an option to then sign him for £13m next summer

Не могуче??:)
На фудбал менаџер кине овој :D а у живо никад го неам глеано, добар е?
 
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
ај добро утро, нека биде весело денес :)
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Се уклучуа од Ливерпул и се ретардираја фанојве :D
--- надополнето: 31 август 2012 во 13:28 ---
со удинезе за сеа :)
 
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
пу не можеше некој од подалеку да ни се падне :) како и да е убава групичка ќе треба да се потиме малку
 
S

Stivie G

Гостин
Хендерсон може е добар и во разнесување на весници. Јас те прашувам, каде е во Ливерпул? Не ми е гајле мене каков бил во Сандерленд, каков бил за Енглеските младинци.
Со што заслужи тој да остане во Ливерпул, за разлика од Керол?

И да, ти се исполни желбата да го видиш Керол надвор, ама тешко дека ќе ти се исполни желбата да го видиш Ливерпул внатре во топ 10 екипите. Секако, ако оваа величествена политика на Ливерпул и велемајсторот продолжи.
Ех, сега само за инат да пишуваш. Во минатата сезона играше 37 од 38 натпревари. Покажуваше солидни изданија на позиција на која дотогаш не ја играл воопшто. Се виде како играше на 2-3 натпревари кога си играше на неговата позиција. Факт е дека се губи по малку на натпреварите против поголемите екипи. За разлика од него 35 милионското засилување има полош процент и од Нгог. А сите знааме кој беше Нгог.
--- надополнето: 31 август 2012 во 13:51 ---
Групата е малку шашава, но нека играт, не за џабе добиваат милиони......
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Ех, сега само за инат да пишуваш. Во минатата сезона играше 37 од 38 натпревари. Покажуваше солидни изданија на позиција на која дотогаш не ја играл воопшто. Се виде како играше на 2-3 натпревари кога си играше на неговата позиција. Факт е дека се губи по малку на натпреварите против поголемите екипи. За разлика од него 35 милионското засилување има полош процент и од Нгог. А сите знааме кој беше Нгог.
--- надополнето: 31 август 2012 во 13:51 ---
Групата е малку шашава, но нека играт, не за џабе добиваат милиони......

Инает? Човекот ја изиграл цела сезона и не покажа ништо во сите тие натпревари, и тоа значи нешто позитивно? Или оправдувањето е „не играше на неговата позиција“.

Па и Керол воопшто не играше, и?

Ќе зажали Ливерпул, јас верувам во тоа. Прво, за Далглиш; а второ, за се понатаму што му се случува на циркузот на Енфилд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom