Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
П.П.С Кај сакаш да биде официјално денеска па ти, си слави празник денес му е :D
http://supersport.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=14018:borini&catid=38:anglija&Itemid=79 треба фала да му кажете
Хахаха...не си прочитал, пишав јас пред неколку страни дека и кај нив изгледа Понеделник не е работен...па да не очекуваме трансфери. Дури од Вторник. Иначе, јас сум и повеќе од сигурен дека ако е до него, ќе дојде во Арсенал. Сеа, пуштија некој муабет демек, не сакал Мурињо да си прави конкуренција во ЛШ, плус нели пријатели со БР, па форсира за ЛФЦ али разврска ќе има во брзо време.

П.П.П.П.П.П.С: Фала од мене до канингата (да не ме банираат на 8 дена) :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Наводно сме имале скаути на мечот Бордо - Рен денеска :свиркам:
Мвила ќе го зимате?
Што ќе ви е?
Иначе, не провоцирам, ама готова е работата со Сахин во Арсенал, ББЦ, Еуроспорт и многу веродостојни твитерџии веќе потврдија.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Мвила ќе го зимате?
Што ќе ви е?
Иначе, не провоцирам, ама готова е работата со Сахин во Арсенал, ББЦ, Еуроспорт и многу веродостојни твитерџии веќе потврдија.
Не мора да значи дека ќе го земаме М'Вила. Не би дошол ефтино, а и не ни е приоритет таа позиција. Може онака некој друг играч скаутирале, може него за у иднина онака, а може и нешто трето...

А иначе јасно е дека Шахин кај вас ќе иде, само кажав дека сеуште не е официјално, иако е 99% готово.
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Мвила ќе го зимате?
Што ќе ви е?
Иначе, не провоцирам, ама готова е работата со Сахин во Арсенал, ББЦ, Еуроспорт и многу веродостојни твитерџии веќе потврдија.
ма каков шахин каков реал бре . ние од рапид виена, бате борисов, нoтингам форест од таму си зимаме играчи ефтини по 20тина милиони али ај ефтини туку и надежни за 4/5 години има да мелат

се крстам у постот шо го пиша некој претходно газдите ќе давале пари за класична деветка инаку за друго не се надевам многу топ 4 секако влегуваме сакал неќел роџерс има да им грми у соблекувална и тек е почеток на менаџерчево има време нека се опушти малце и онака занас секогаш втората половина од сезоната биле далеку подобра од првата

и да системот шо треба да се разработи би бил ваков (сликовито објаснето) 3878b7f08c.gif
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мвила ќе го зимате?
Што ќе ви е?
Иначе, не провоцирам, ама готова е работата со Сахин во Арсенал, ББЦ, Еуроспорт и многу веродостојни твитерџии веќе потврдија.
Не бе па ти, таман работа да сфаќаме како провокација....не сме напаленковци да се пцуеме и вреЏаме :)
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Во моментот кога се вклучува друга екипа за било кој играч што го сака Ливерпул, битката за играчот е изгубена.

Champions League > Europa League.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
154
Поени од реакции
26
оваа беше прва утакмица во која ни свирнаа 2 офсајда а не беа и ни свирна црвен картон како и два пенала! Мислам дека е нереално да се суди по оваа утакмица.

е сега кај е нашиот проблем! Проблемот е само во Даунинг на теренот! значи или ке треба да трчи премногу или ке треба негова замена ! Единствено не игра ништо!
Суарез е ОКЕЈ , Борини не е донесен да дрибла или да трчи по линиите тој е донесен како реализатор човек кој знае да дава голови!

Ален , Џерард и Лукас некни беа солидни! ние ја имавме контролата на играта е сега некој дебил шо ни даде гол од 24 метри и шо овој простакот ни даде црвен и 2 пенала! не е мерило за нивната игра.
Друго дефанзивата ни беше слаба! Џонсон не играше на негова позиција а Кели дали не е спремен дали имаше трема ама незнам ногу слабо.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
оваа беше прва утакмица во која ни свирнаа 2 офсајда а не беа и ни свирна црвен картон како и два пенала! Мислам дека е нереално да се суди по оваа утакмица.
Excuses, excuses ....

Нереално е да се суди и по онаа со Сандерленд кога од балонот влезе топката во гол. Нити ќе биде реално секоја утакмица кога ќе губиме од божји сили.

Само Даунинг не го бивало, добро се согласувам. И ако Џерард беше солиден во саботата, тогаш комотно и јас можам да играм премиер лига. Ама не ми е јасно како другите солидни, Суарез и Ален одлични а нашето салдо во поглед на голови беше 0.
2те последни сезони е така, најверојатно и оваа ќе биде таква. Бар до март најрано, кога ќе почнат да се гледа филозофијата на Роџерс (доколку е успешна воопшто)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.354
Поени од реакции
10.748
Мвила ќе го зимате?
Што ќе ви е?
Иначе, не провоцирам, ама готова е работата со Сахин во Арсенал, ББЦ, Еуроспорт и многу веродостојни твитерџии веќе потврдија.
Да бе.....шеици имаме за газди и одма сега ќе фрлиме 20 милиони за непотребен играч. Крила не ни требаат
--- надополнето: 20 август 2012 во 16:26 ---
ма каков шахин каков реал бре . ние од рапид виена, бате борисов, нoтингам форест од таму си зимаме играчи ефтини по 20тина милиони али ај ефтини туку и надежни за 4/5 години има да мелат

се крстам у постот шо го пиша некој претходно газдите ќе давале пари за класична деветка инаку за друго не се надевам многу топ 4 секако влегуваме сакал неќел роџерс има да им грми у соблекувална и тек е почеток на менаџерчево има време нека се опушти малце и онака занас секогаш втората половина од сезоната биле далеку подобра од првата

и да системот шо треба да се разработи би бил ваков (сликовито објаснето)Прегледај го приврзокот 47830
Брат......овој систем се обидувам да го разработам од кога играм ФИФА (2007ма година почнав) и тешко ми оди. Не знам како нашиве копуци би успеале. Ова беше една од најјаките акции во историјата само штета што не беше гол. Вакви акции сакам, ваков фудбал сакам да гледам, ама ова не успева ни на компјутер а камоли во живо :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom