Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
http://www.youtube.com/watch?v=7onsHJPJmtA
A January night,
at Anfield
cold, clear skies,
scenes of joy and emotions
captured in Kenny's eyes.....

Поминаа 3 месеци ама мене Кени ите како ми недостасува.....
Ќе дојдат и добри денови (најискрено се надевам), далеку подобри од овие, ама никогаш нема да го заборавам Кралот, неговата радост за некој наш гол како навивач, и некогаш со городост ќе кажам - Јас бев жив кога кралот не донесе до победа во Карлинг Купот и финале во ФА купот во една сезона.....
LONG LIVE THE KING!!!!!!!!!!!!!
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
http://premiership.hr/premiership/2083-agueero-pauzira-est-mjeseci.html
еве нешто светло во овој тунел
со сити ќе бидеме комплетен прв тим и играта сигурно нема да биде оваква и би сакал шелви да го стави во тим момакот страшно се фклопува во неговата филозофија
туку шо бидна со демпси кога веќе овој јастребов неќе да иде , да не му се останува и него од кога виде петарда како маваат фулам богами имаат доста солиден тим за борба за ЛЕ
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.356
Поени од реакции
10.753
Не, не, не е официјално... али би требало да биде утре-задутре... ваљда...
Нема врска.....ако сака Господ нека слези лично да ни го донеси во последен момент - не ме интересира. Ми се смачи, така да и Сахин, и Арсенал и Реал можат комотно да одат у пичку материн. Би го рекол истото и за Демпси ама знам дека нашиве чекаат да падни цената. Иако смачено ми е и од тоа.
А да......ни Господ не не сака веќе нас
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
http://premiership.hr/premiership/2083-agueero-pauzira-est-mjeseci.html
еве нешто светло во овој тунел
со сити ќе бидеме комплетен прв тим и играта сигурно нема да биде оваква и би сакал шелви да го стави во тим момакот страшно се фклопува во неговата филозофија
туку шо бидна со демпси кога веќе овој јастребов неќе да иде , да не му се останува и него од кога виде петарда како маваат фулам богами имаат доста солиден тим за борба за ЛЕ
Абе види вака, ова за нас е голем плус, ама никогаш не сум се радувал на повреда на некој играч па нема ни сега, кога го видов стартот преѓе неодоливо ме потсети на повредата на Лукас, многу сличен старт на тој беше, и веројатно и Кун има скинато некој лигамент на коленото или нешто слично.....
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
http://premiership.hr/premiership/2083-agueero-pauzira-est-mjeseci.html
еве нешто светло во овој тунел
со сити ќе бидеме комплетен прв тим и играта сигурно нема да биде оваква и би сакал шелви да го стави во тим момакот страшно се фклопува во неговата филозофија
туку шо бидна со демпси кога веќе овој јастребов неќе да иде , да не му се останува и него од кога виде петарда како маваат фулам богами имаат доста солиден тим за борба за ЛЕ
Искрено ми е многу дебилно што некои се радуваат на повреда на некој играч. За мене ова не е никакво светло, напротив негативно е. Сакам да игра Агуеро против нас. Послатко е коа ќе плеснеш некој против целиот состав, а не да се вадат на тоа како им фалело играч :) Али без разлика, не би сакал талент како Агуеро да се повреди. Уствари не посакувам никој да се повреди, ни играч на ривал, ни најголемото дрво у најтапа клубот, без разлика кој со кој игра.
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Абе види вака, ова за нас е голем плус, ама никогаш не сум се радувал на повреда на некој играч па нема ни сега, кога го видов стартот преѓе неодоливо ме потсети на повредата на Лукас, многу сличен старт на тој беше, и веројатно и Кун има скинато некој лигамент на коленото или нешто слично.....
не е за радување ама сакав да кажам дека има и полошо од нашиот пораз на стартот мада и јас бев напизден од господата на терен
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.356
Поени од реакции
10.753
Глупости........море ако можи на ривалите цели тимови да им се повредат уште подобро. Можи му беше гајле на некој за Лукас? Дајте ваму да победиме како знајме и умееме, не е време за сентименталност. Барем засега, дури ни тргни. После не би било интересно да се повредени риваливе
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Глупости........море ако можи на ривалите цели тимови да им се повредат уште подобро. Можи му беше гајле на некој за Лукас? Дајте ваму да победиме како знајме и умееме, не е време за сентименталност. Барем засега, дури ни тргни. После не би било интересно да се повредени риваливе
Абе види вака, и мене не ми е гајле за Агуеро, јебига фудбал е, се случуваат вакви работи, ама не би се радувал на повредава негова, т.е. не би му придавал никакво значење....
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.356
Поени од реакции
10.753
Абе види вака, и мене не ми е гајле за Агуеро, јебига фудбал е, се случуваат вакви работи, ама не би се радувал на повредава негова, т.е. не би му придавал никакво значење....
Мене ми е жал за Агуеро и не сакам долго да отсуствува. Одма после мечот со нас нека се врати. Ама ако неговото отсуство значи поголема шанса за наша победа.....so be it!
Не дека се плашам од Агуеро .....ионака Сити имаат квалитетни замени. Уствари ко ќе видиш исти курац, та играл та не играл. Ај да беше Харт друго ќе беше :icon_lol: :sneaky:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Мене ми е жал за Агуеро и не сакам долго да отсуствува. Одма после мечот со нас нека се врати. Ама ако неговото отсуство значи поголема шанса за наша победа.....so be it!
Не дека се плашам од Агуеро .....ионака Сити имаат квалитетни замени. Уствари ко ќе видиш исти курац, та играл та не играл. Ај да беше Харт друго ќе беше :icon_lol: :sneaky:
Знаејќи ја нашата Ливерпулска среќа, у тој случај Свети Пантелејмон ќе се извишеше уште еден метар (тоталка 3 метри) и ко со магнет ќе ја фаќа секоја упатена топка кон голот...
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.356
Поени од реакции
10.753
И ти си во право..........врти како сакаш - ако ни оди ни оди. Ако не ни оди не ни оди та и против инвалиди да играме
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Искрено ми е многу дебилно што некои се радуваат на повреда на некој играч. За мене ова не е никакво светло, напротив негативно е. Сакам да игра Агуеро против нас. Послатко е коа ќе плеснеш некој против целиот состав, а не да се вадат на тоа како им фалело играч :) Али без разлика, не би сакал талент како Агуеро да се повреди. Уствари не посакувам никој да се повреди, ни играч на ривал, ни најголемото дрво у најтапа клубот, без разлика кој со кој игра.
Прашај ги Арсеналовци дали исто мислат за РвП и Сонг. :pos:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Nethervor Затоа што се врати Хипија за пријателскито ги ставив гиф-овите :)

П.С. Не е официјално уште за Шахин.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Nethervor Затоа што се врати Хипија за пријателскито ги ставив гиф-овите :)

П.С. Не е официјално уште за Шахин.
П.П.С Кај сакаш да биде официјално денеска па ти, си слави празник денес му е :D
http://supersport.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=14018:borini&catid=38:anglija&Itemid=79 треба фала да му кажете
 

Kajgana Shop

На врв Bottom