Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.356
Поени од реакции
10.753
Многу на претпоставки го затеравме муабетот ама ако биде така супер. :D
Се што треба е некој од нас да сонува дека ќе изгубиме. Или пак Биафран да заречи нешто и тоа е тоа (y)
 
S

Stivie G

Гостин
Ќе земам една хипотетичка ситуација:Како ќе се чувствувате во мај во случај да завршиме во ТОП 4 и притоа освоеме уште некое трофејче? Дали во себе ќе чувствувате "срам" што се плукале по тимот во меѓувреме? Бидејки тогаш сите од песимисти ќе се претворат во оптимсити со главен изговор дека сето тоа во меѓувреме било само добронамерна критика......
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.356
Поени од реакции
10.753
Ќе земам една хипотетичка ситуација:Како ќе се чувствувате во мај во случај да завршиме во ТОП 4 и притоа освоеме уште некое трофејче? Дали во себе ќе чувствувате "срам" што се плукале по тимот во меѓувреме? Бидејки тогаш сите од песимисти ќе се претворат во оптимсити со главен изговор дека сето тоа во меѓувреме било само добронамерна критика......
:pos: А зошто би го чуствувал ова? Јас и очекувам да завршиме во топ 4. Инаку мајки и шајки ќе летаат овде во Мај тоа да ви биди јасно
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
10.571
Ќе земам една хипотетичка ситуација:Како ќе се чувствувате во мај во случај да завршиме во ТОП 4 и притоа освоеме уште некое трофејче? Дали во себе ќе чувствувате "срам" што се плукале по тимот во меѓувреме? Бидејки тогаш сите од песимисти ќе се претворат во оптимсити со главен изговор дека сето тоа во меѓувреме било само добронамерна критика......
Супер ќе се чувствувам да можам да им го плеснам тоа во фаца на сите што не веруваат дека можеме во ТОП 4. ;)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
:pos: А зошто би го чуствувал ова? Јас и очекувам да завршиме во топ 4. Инаку мајки и шајки ќе летаат овде во Мај тоа да ви биди јасно
А оти сум сигурен оти во Недела ќе летаат тие мајки и шајки ? :D
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.356
Поени од реакции
10.753
А оти сум сигурен оти во Недела ќе летаат тие мајки и шајки ? :D
И тоа можи да биди....ама во Мај ќе биди во епски размери ако нема топ 4 финиш и некое титулче
 
S

Stivie G

Гостин
Прашањето ми е за песимистите. Rosemberg ти си еден од нив, не се прави сега неудрен :sneaky:.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Ќе земам една хипотетичка ситуација:Како ќе се чувствувате во мај во случај да завршиме во ТОП 4 и притоа освоеме уште некое трофејче? Дали во себе ќе чувствувате "срам" што се плукале по тимот во меѓувреме? Бидејки тогаш сите од песимисти ќе се претворат во оптимсити со главен изговор дека сето тоа во меѓувреме било само добронамерна критика......
Ќе чуствувам огромно задоволство.

И има разлика меѓу песимизам и плукање. Јас не плукам, ќе го поддржувам и Роџерс и сите моментални играчи, како што го поддржував и Далглиш, па донекаде и Хоџсон, ама пак во меѓувреме ќе си песимизирам. :) Оптимизмот не ми донел никакво задоволство и со ништо не сум можел да го оправдам веќе 4 сезони.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
3.831
Поени од реакции
3.616
Ќе земам една хипотетичка ситуација:Како ќе се чувствувате во мај во случај да завршиме во ТОП 4 и притоа освоеме уште некое трофејче? Дали во себе ќе чувствувате "срам" што се плукале по тимот во меѓувреме? Бидејки тогаш сите од песимисти ќе се претворат во оптимсити со главен изговор дека сето тоа во меѓувреме било само добронамерна критика......
Јас сум еден од песимистите моментално..Бев оптимист и мислев дека Роџо и покрај што е анонимец сепак ќе не опраи АМА после дојде прво коло и све ми стана јасно..Нема да плукам сеуште по тимот ќе чекам да се заврши преодниот рок бидејќи сеуште има надеж да го оправат тимот со 1-2 КЛАСА играчи..Ами од кога ќе зарши трасфер рокот тогаш све ќе ни се разјасни(барем мене) а и таман до тогаш ќе поминат 3 кола..Тогаш ќе ти пишам што мислам за тимот:свиркам::)

И да ,добронамерна критика е све ова, јас сакам тимот да ми биде како во времето на Рафа,кога Реал и Барса си ги тепавме у вторник и среда како од шала а не како денеска да се плашам дека Хартс ќе не избаци од ЛЕ...
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Мора да се земе Адам Џонсон од Сити. Се гледа дека не е у плановите на Манчини и најверојатно ќе го продава. Ако више Сахин избега за Арсенал, нека пушти добра понуда Роџерс до Сити.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Се слагам со Гојак, баш тој е типот на играч кој Роџерс го бара...левак на десна страна игра, можи да "пресече" во средина, има одлична левица знае да постигнува голови и најважното, она што Роџерс го бара кај крилните напаѓачи, одличен е во 1 на 1 ситуациите.....би било одлично да го купиме или позајмиме но со откупна клаузула на крајот на сезоната......
--- надополнето: 21 август 2012 во 14:26 ---
http://www.redandwhitekop.com/forum/index.php?topic=296721.0
Се извинувам што ставам линк од друг форум ( сепак се работи за red and white kop најдобриот форум на ЛФЦ во светот), еве тие што мислат за А.Џонсон, ставен е и линк (кај нив ако линкот не е од некој веродостоен извор одма се трга линкот) што значи можно е да има вистина во ова со Џонсон, сигурно нема да си дозволиме Сандерленд да ни го земе ако испратиме понуда, а и мислам оти овде ќе игра константно прв тим....
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Ќе биде срамота ако Сандрленд ни го собере. Не дека сме им конкуренти на Сити ама јас мислам дека и за помалку пари би им го дале на Сандрленд. Ама мислам дека он поише би играл покрај Џерард и Суарез отколку со Бентнер...
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.356
Поени од реакции
10.753
Многу веројатно Скот Синклер во Сити. Ова значи дека Адам Џонсон скоро сигурно заминува. Треба да пратиме понуда а и овој треба малку за запни за кај нас и ќе биди работата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom