Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Првенствено мислев на Хендерсон, не на Даунинг...само ипак Макси им беше најдобар играч при крајот на сезоната и секако дека заслужува шанса.
Реков Downing, бидејќи со ваква формација на Ливерпул, Henderson воопшто не му ја зима позицијата на Maxi.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
До кога бе Џонсон ќе биде повреден??!! Само он е за десно крило да се игра .. Хендерсон треба уште муви да јаде. Добар состав за денес .. Даунинг сеќаам ќе биде убиствен и ќе даде некој гол :P Суарез како и секогаш опасен у секој напад .. одбраната вака е супер .. се на се мора да се победиии !! :)
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Мора бе уште некој гол многу шанси имаме, добро играме, посебно да го пофалам ЛУКАС браво за полувремево.
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
леле какви пасови паѓаат...посебно тој на Суарез во акцијата за голот.

Одлична игра до сега, имаме контрола, само ме плаши ова што не се искористија некои добри шанси. Само да не видиме реприза од утакмицата со Сандрленд.
--- надополнето: Aug 27, 2011 5:21 PM ---
а да, ако има некој добар стрим нека сподели...
 
S

Stivie G

Гостин
ајде сега пак ли ќе зборувате за Хендерсон дека е лош играч
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Браќа супер утакмица, само пак нешто повредите не нервират.Лукас перфект и оп, на полувреме легна, до кога така ке биде, да се надеваме дека не е ништо.

И ако Афелај стварно дојде.... охохохооо. Ке експлодира на Енфилд.
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
судијава не ги знае правилата излеа...
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120


прошлата година ни требаа 9 утакмици за 7 бода, оваа само 3 утакмици

суарез играч на натпреварот официјално

ова е стариот ливерпул!
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Честита победа! Не сум задоволен од прикажаната игра, бидејќи цело второ полувреме и па и последните 15 мин од прво следевме досаден фудбал. Среќа што игра Суарез во тимов и крева адреналин на моменти со неговиот темперамент, па макар и да прмоаршува и онакви зицери. За мене играч на мечот е Суарез, ако не постигна гол, ама беше најзаслужен за гледање колку толку добра утакмица. Ме изненади играта на Лукас денес, играше борбени, и си извади повеќепати овации од трибини. Кајт значи дефинитивно не е за прв состав, многу се движи тромаво и нема придонес како десно крило, т.е нема никаков центар шут. Хендо освен голот не направи ништо посебно, делова многу неискусно, а најмногу ме разочара Керол иако играше само 15 минути. Значи не може да се снајде воопшто, губи лесно дуели паѓа на земја како мало дете а е врба, нема контрола на топка ама ич, нема брзина и не се уфрла на време во шестнаесетик, едино што има добар шут, али многу ретко му се укажува да шутне на гол заради што реагира многу бавно и дури да се намести ојде возот, а сам да си создаде шанса во никој случај како што тоа го прави Суарез...Значи наместо 35 милиони овај очигледно вреди максимум 10. ама ете Кени реагира во афект кога го купуваше, а и Керол баш тогаш имаше светли моменти. А како ќе ни дојдеше кун Агуеро, да почекаше малце Кени и онака сезоната беше ојдена, а Сити го лапна за иста сума колку што дадовме за Керол, ама сега за кени важи поговорката после ебење нема каење, па нека го држи на клупа ко денес. И мора да играат цела утакмица, а не 1-0 и се предаваат, зато Сандерленд ни го закачи.
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Нека ни е честита победа !!! Ова е тоа што треба секој натпревар да го играме ! :) MOTM - Адам ( според мене ) какви пасови пушта + една асистенција и гол :)
 
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
Според мене МОТМ е пола екипа :) БРАВО за момците, најмногу ме радува желбата и борбеноста - така се игра за Ливерпул (y)
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Според мене МОТМ е пола екипа :) БРАВО за момците, најмногу ме радува желбата и борбеноста - така се игра за Ливерпул (y)
Која борбеност бе брааат? 60 минути гледавме предосаден фудбал.
 
Член од
22 април 2009
Мислења
342
Поени од реакции
144
Која борбеност бе брааат? 60 минути гледавме предосаден фудбал.
Борбеност брат - Суарез на 3:0 се откорна од трчање и еден куп топки им зема, Скртел ѕвер - трча напред назад цело време а прв пат у живот игра десен бек и тн и тн.
Одма се приметува друг пристап кон играта - поголема мотивација, желба да се даде гол и да се победи, немој да ми кажеш дека не гледаш разлика од ланскиот Ливерпул и овој сега :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom