Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Нема шо да ме молиш, стварно треба се во наводници да се пишува на форумов. Сите станавте буквалисти.
Шкртел шо има направено бројни пенали во крш моменти, има. Ама да барам и да се напрегам да се сеќавам кога и како нема. Зборот ми е, со ставата и стилот во секој момент очекувам пенал од него.

И тоа најконстантен не ми значи ништо. Колку да пополни место. Шо ако бил цело време во екипата кога бил (ако не и) најслабата алка.
--- надополнето: Aug 25, 2011 1:42 PM ---
Alberto #Aquilani has completed medical ahead of loan move to AC Milan. #LFC #YNWA

Од толку шо сакав да заигра за Ливерпул уште од кога дојде како да го урочив.... :place:
--- надополнето: Aug 25, 2011 1:45 PM ---
Nacional's Sebastian Coates has been granted leave to travel to Liverpool so he can complete a medical with the Premier League club, but he needs a work permit before any move can become official.

Утре/други ден ...
А кажи ми ти каков играч сакаш да биди за резерва? Секако дека Шкртел нема да игра прв тим ама поарна резерва од него неможиме ни да сонуваме во моментов
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Можен состав за утрешниот натпревар против Болтон ( според Гуардиан )



Најверојатно и вака ќе биде , само можно е на место од Хендерсон да стартува Кајт , но и вака е супер составот ....
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ајде после неколку месеци и јас да се вратам на темата и дискусијата. Пофални зборови за новата тема и прекрасниот вовед но дискусијата шо се води во овие 17 страни воопшто не ми се допаѓа. Освен за Суарез за друг не сретнав некој убав збор( можеби уште за Адам). Некои членови ги вреѓаат играчиве како да се играчи на Јунајтед .... Го менувате Шкртел за некојси Дан без да размислите ни секунда на неколкуте сезони шо ги изигра во Ливерпул на светско ниво( освен периодот со Хоџсон) и патем нема направено толку пенали колку шо има Карагер постигнато автоголи. Хендерсон не вредел 20 милиони не знаел топката да ја води ..... а на вчерашниот натпревар при постигнување на двата гола играше претпоследен со топката, Лукас беше дрво пред 2 години сега е солиден, не е врв ама заслужува да игра, Керол не чини и кога дава и кога не дава голови- не знаел да се снајди со топка, па не е центар туку напаѓач од 2 метра и 100 кг нормално дека не можи да дрибла, Кајт бил стар и му поминало времето, а јас не гледам разлика во играта на Кајт до лани и годинава( трча ко коњ, има тапа центаршут, цело време е напред назад...). И коментар шо го достигна врвот беше тој шо вика дека Џерард требало да се продај.... тука ќе останам без зборови.

А за играта годинава- засега е добра и уште ќе се подобрува само да се здрави сите играчи и да се врати капитенот побрзо во форма, единствено не ми се допаѓа комбинацијата на Адам и Лукас кога играме против послаби екипи.
Скрос се сложувам со тебе одличен пост не треба да се врега ниеден играч на Ливерпул секако можи да се критикува значи стварно е срамота да се речи оти Џерард треба да се продај, оти Кујт од лани бил многу послаб, оти Хендо не чинел, уште фали да се речи оти Реина не чини и тн.....
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Скрос се сложувам со тебе одличен пост не треба да се врега ниеден играч на Ливерпул секако можи да се критикува значи стварно е срамота да се речи оти Џерард треба да се продај, оти Кујт од лани бил многу послаб, оти Хендо не чинел, уште фали да се речи оти Реина не чини и тн.....
У старата тема имаше и за Реина,за ланската сезона.....Како он бил крив шо сме губеле утакмици од полсаби тимови и дека требал да се продаде.
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
значи неми се верува како еден пост на сите ви го смени мислењето сеа испаѓа дека сите се ок сите се играчишта играат ко коњи и тако даље ...
значи тие постови што се пишувани се повеќето после одиграна утакмица и секако ако играчот се влечел по терен нормално дека ќе го пцујат критикуваат или било што
-за продажба на џерард нормално дека и тој што го пиша постот пред година две не ни помислувал за давање на џерард торес кајт било кој од моторите на тимот но џерард не е на терен повеќе од година дена а плата зима редовно секој месец како и претходните две години кога трчаше како улав по терен
-за утре со болтон ќе има доста нервози ако на почетокот не ја превземеме играта оти болтон се тврд орав во гости така да ќе има пот
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
82
утре само победа и ништо друго
и дај веќе престанете со плукање по играчите оти веќе сте патетични со тоа. тие сите се играчи на нашиот ливерпул
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Против Болтон на Енфилд имаме прилично добра статистика. Ако не се лажам 7 од последните 9 сме ги победувале, а на останатите две било нерешено.

Само да не не` удри ова по глава утре.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.710
Против Болтон на Енфилд имаме прилично добра статистика. Ако не се лажам 7 од последните 9 сме ги победувале, а на останатите две било нерешено.

Само да не не` удри ова по глава утре.
9 или 10 победи по ред имаме против Болтон. Тоа е проблемот. И дома и гости сме ги делкале. Тоа ти се 5 сезони по ред делкање на Болтон и земање по 6 поени секоја сезона. Што е многу многу е. Еднаш мора и тоа а заврши само да не е сезонава пак ќе речам. И уште нешто....со качење на топката кон Керол тешко против воловите на Болтон. Кејхил, мејхил назад ќе колат
--- надополнето: Aug 26, 2011 6:17 PM ---
Инаку кој не видел еве да види мада мислам дека веќе сите виделе
Себастија Коатес НЕ УСПЕА да ги помине лекарските прегледи
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.710
Не знам.....јас мислев дека ти си најодговорен за ова :D
А мораше да кажиш можи некој ќе се зезнеше :P
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Не знам.....јас мислев дека ти си најодговорен за ова :D
А мораше да кажиш можи некој ќе се зезнеше :P
Мојот згасна поради преслаба соработка. Првите денови имаше многу помош, дури и не можев да стигнам со се` :D Ама типично и разбирливо за нас, дека сето тоа трае само 1 до 2 недели.

А за овој блог не знам ништо.
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Инаку кој не видел еве да види мада мислам дека веќе сите виделе
Себастија Коатес НЕ УСПЕА да ги помине лекарските прегледи

Со Коатес јас го напишав , беше мала шега на моја сметка ( малку се потресоја али кога видоја си дојдоја при себе ) , зошто пред некој час беше објавено од страна на еден Англиски веб сајт дека Коатес наводно не потпишува ама ништо точно од тоа :) ... Наводно ги прошол прегледите се очекува само официално да биде објавено на лфц.тв :)
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.710
^ Знам дека си главен на фб Симончо ама не знаев дека и на блогот си главен.
Абе ти да не имаш и контакти со Хенри нешто ? :D
 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Со Хенри , Кени , Камоли .... и компанија :D :) ..... се зезам , ептен од шала го пишав тоа - чекав да официализираат и си реков ај малце да дигнам паника ... :)

Кажите вие сеа утре што праемо со Болтон ?? :) До сега 10 од 10 ги имаме во последниве години ( ако не се лажам ) .... Тврди се Болтон ги имаат назад Кејхил овој оној , ги глеав баш со Сити кој играја не беа така лоши се држеа до самиот крај ..... незнам како ќе се покажат нашиве утре ( се надевам дека нема да бидат ко шо знаат да бидат , топка на терен они на облаци ) , некогаш се вистинска тапа ,а некогаш неможе никој да ги допре - се надевам како и сите вие на победа и 1 - 0 нека биде само победа да биде !!! :)
 
Член од
9 март 2010
Мислења
368
Поени од реакции
372
џерард не е на терен повеќе од година дена а плата зима редовно секој месец како и претходните две години кога трчаше како улав по терен
ЏЕРАРД треба да зима плата и од коа ќе умре! Те молам немој вакви муабети за продавање на Џерард... Тоа ти е исто ко у Барса да кажат дека ќе го продаат Меси после лоша сезона...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom