Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Дај боже позитивни резултати да извади скенот на Фабињо, најважен играч според мене сезонава..
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Дај боже позитивни резултати да извади скенот на Фабињо, најважен играч според мене сезонава..
Којзнае што ќе биде ама ако не игра Матип викендов, Антонио ќе ги малтретира Џо и Вилијамс. Не дај Боже да треба Хендо или Џини штопер, 200 гола ќе примиме.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Моја идеја за состав доколку Тиаго е спремен за настап.
Или ова или превисок пресинг, за да го отсечеме оној монструмон од цел тим на Вест Хем.

lineup.png
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Tesko deka ke rizikuva so dvajca mladicni na stoperskite pozicI... Williams msm deka sigurno ke startuva, ako ne se oporavi Matip do sabota sto e mala verojatnosta.
Ako igra so 3ca defanzivci pre mislam Milner ke go iskoristi so Robo tuka da se pokrivaat na levata strana.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Му направиле операција на Вирџил, почнува официјално со рехабилитација.
Од други „вести“, Антонио нема да им игра на Вест Хем.

 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Тешка текма, Џота е играчиште, Филипс ме изненади со денешниот перфроманс... се си заврши како што треба, не мудруваше многу многу со топката, изигра баш школски и дај боже да пружа вакви партии па да си обезбеди барем клупа во Пул.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Да беше друга сезона и да беше све нормално немаше да бидем задоволен со 1-1, ама у ваква сезона со вакви силни повреде и сл срања ова е па да не речем полн поготок... најтешките натпревари шо би се рекло според квалитет на екипите ги поминавме со 8 освоени поени шо не е и така лошо .Само мое мислење дека ваквите пвореди на мускули ќе станат се почести, а богами и брза заситеност ќе се јави. Сепак не се роботи.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Roberto Firmino failed to produce a shot on target for the fifth Premier League game this season... and failed to create a chance for the fourth match this season and it's the third time he's produced 0 of both in the same game.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.816
Фирмино има среќа што од него нема некои очекувања па затоа се шлепа 2-3 сезони веќе зад таа лажна деветка што ја форсираат. Формата последниве две сезони му е нула, освен што се подава на ситно со Салах и мане друго ништо не прави, и кога ќе добие топка за некоја изгледна шанса ќе се сплетка и ништо нема да направи. Тоа е Фирмино, 80 милиони вредел, 5 пари не давам за него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom