Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мизерија. Лоботомирани идиоти, твитер неебала умараат на интернет.
Земале да јадат гомна за Неко, дете кое гине за клубот и веќе е 13 години во Ливерпул, од своја 6та.
Убаво има пишано Ворнок, среќа што порано немало вакво нешто, којзнае колку гомна ќе се јадело за играчи кога ќе имаат слаба партија (не дека Неко имаше).



Истото се дешаваше и со Хендо, скоро 4 години, го умараа мртвила од луѓе кои „се колнат“ во The Liverpool Way а ќењаат по капитен на клубот или уште полошо, младинец на истиот кој не ни добил којзнае каква шанса а и кога ќе ја добие, буквално се гледа дека дава максимум.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Диого изглеа ќе има фул деби денес, ваљда проблем е тоа што од среден ред Хендо и Окс се аут, под знак прашалник е и Тиаго. Фабињо ако игра штопер, средината ќе ни биде составена од Џини, Наби и Диого, што е ептен порозно.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Најверојатно Џо се враќа за вечер.
Фаб,Кеита,Вајналдум и Џота... искрено и Минамино да игра нема да биде лошо, малиот се опушти и добро ми делува од почеток на новава сезона.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Најверојатно Џо се враќа за вечер.
Фаб,Кеита,Вајналдум и Џота... искрено и Минамино да игра нема да биде лошо, малиот се опушти и добро ми делува од почеток на новава сезона.
малце се заиграв :D заборајв дека имаме напред стандардна 3ка.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Многу стабилна и добра екипа имаме со длабок ростер. Имаме 4 повредени во средина и ваѓаш пак огин играчи на терен. Веројатно најдобриот тим според стабилност, квалитет, длабочина, искуство, воиграност, го имаме годинава. Океј прошливе години имавме сличен состав со +/- играчи, ама ова е друго ниво според мене. Се гледа леснотијата и начинот на игра... сеуште е почеток на сезона, има уште многу предизвици и густ распоред топраа следи, така да, лека полека како што тргнале ќе се влезе уште у подобар ритам.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Ги гледам опцииве за противници и сфаќам дека е сеедно со кого ќе се паднат, до толку се јаки.:toe:
Само да нема долги патувања, сите екс СССР екипи заедно со Мидтјиланд нека бркаат работа.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Без Алисон сме вечер, заработил повреда на последниот тренинг. Ваљда повредата не е корона.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Многу стабилна и добра екипа имаме со длабок ростер. Имаме 4 повредени во средина и ваѓаш пак огин играчи на терен. Веројатно најдобриот тим според стабилност, квалитет, длабочина, искуство, воиграност, го имаме годинава. Океј прошливе години имавме сличен состав со +/- играчи, ама ова е друго ниво според мене. Се гледа леснотијата и начинот на игра... сеуште е почеток на сезона, има уште многу предизвици и густ распоред топраа следи, така да, лека полека како што тргнале ќе се влезе уште у подобар ритам.
:eek:

Eве седам и не веруем... се смеем од шо не ми е јасно шо се дешаваше... делуваа како првпат да се виделе меѓу себе.

Која е процедурата после ваков срам? :нинџ:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Шак закачил ковид. Којзнае што ќе се дешава со ситуацијава кога ќе се вратат од репрезентативна пауза.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom