Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Ако треба да бираме меѓу Тиаго и Вајналдум, јас би да остани Џини.

Ретко „благодарен“ играч на терен кој си ја брка работата. Не велам дека Тиаго не би сакал да го видам во Ливерпул, ама ако цената е заминување на Џини, тогаш не фала.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Милнер капитенски хахахах, пас до гркот и чека дупли, овој враќа назад и Милнер му вика "Oh Kostas, fucking hell!"
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
Милнер капитенски хахахах, пас до гркот и чека дупли, овој враќа назад и Милнер му вика "Oh Kostas, fucking hell!"
Na so gledase oti na bein11 bese zakocen strimot

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
40 kanali svrtiv samo arena i sport klub ne upm a curlinov kako izigra

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Брат, камерата беше толку лоша што апсолутно ништо не можеше да се види и не ми задржа некое внимание за да гледам до толку детално, кој како игра.

Од оние кои ми се (условно кажано) непознати во тимот на Ливерпул се издвои по перформанс Куметио. Има 17 години ама ораше дечкото на штоперска, лева и десна исто ги користи.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Очекувам класика состав и класика резултат против топџииве, да го земат и послужавникот момциве.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260

Среќна нова сезона! Дојде денот за старт, годинава некако дури и премногу брзо :)

Туку, очекувања за сезонава. Тешко е да се кажи. Реално, ќе биди една „непредвидлива“ сезона сигурно, пред се заради околностите во кои ќе се игра. Сити класично ќе биди добар, Челзи се засили многу, ама останува на терен да видиме како ќе се покажи.

Кај нас, не знам шо да мислам во моментот. До негде, сакав некое освежување во тимот и некој нов лик, а од друга страна имам големи очекувања од Таки, Џонс и Брустер (доколку го задржат).

Би било добро ако се покажат како точни шпекулациите дека негде од октомври се планира полека да се враќаат навивачите на трибини, пошто колку и да неќам да признаам, Биелса беше во право на прес-конференцијата дека Енфилд не е Енфилд без навивачи.

Се на се, ќе биди интересна сезона. Убеден сум, а и глупо би било да не бидам, дека Клоп знај шо прај, а момците поќе од сигурно ќе дат се од себе на терен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom