Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
Мислат ли да купат некого или ќе се заебаваат летово? Сите купуваат играчи, овие дремат.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Би требало да има еден позначаен трансфер, другото најверојатно ќе биде резервен лев бек и уште некој играч за на клупа. Моја желба е еден добар крилен напаѓач да се земе во случај на повреда на Салах или Мане.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Мислат ли да купат некого или ќе се заебаваат летово? Сите купуваат играчи, овие дремат.
Па глеј го Тотенхем од лани бе :D
Зашто да купуваш играчи ако си задоволен со тоа што го имаш.

Звучи чудно, ама на Тотенхем лани им донесе успех поголем од претходните сезони (финале ЛШ) така да..можда и вас ќе ви донесе, што да не
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.867
Ја реално не сум превише задоволен од тимов, нападот мора да се освежи, не можеш да верглаш едно исто 3 години по ред, се надевам дека ќе го земат Пепе и еден лев бек како замена за Робертсон
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Две години по ред имаш златна копачка у тим ама би мењал напад, верглање било...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968

Ова од пред 2 дена а најново е дека трибунал ќе одлучи за цената која Ливерпул ќе треба да му ја плати на Фулам затоа што двата клуба не можат да се договорат.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Исто како со Соланки и со Ингс мислам дека беше така. Како и да е, one for the future. Сигурен сум дека работат и на некое "значајно" засилување, ќе има 1-2 имиња нови.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Клоп со очекувана изјава за засилувањата, Окс, Брустер и другите младинци биле нови играчи што сега ги земале :D
Ќе видиме што ќе излезе од целиов трансфер период, единствена сигурица е дека нема да има бомбастично име.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Па реално и јас мислам дека Окс е како нов играч, го немаше цела сезона, а ќе биди значаен доста за ротација. Брустер ако се покажи добро на подготовките, сигурно ќе добива шанса во текот на сезоната.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Ме интересира само дали ќе го остават и Хари Вилсон во тимот, малку сме тенки по крилните позиции во нападот. Како што реков претходно, моја желба е нов крилен напаѓач или некој што може да игра на повеќе позиции во нападот. Тимот е супер во глобала ама би требало да освежат, барем сега сме на ниво каде можеме да привлечеме светска класа играчи. Сепак не очекувам голем трансфер.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Според мене миљон посто остануваат Брустер и Вилсон со прв тим.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom