Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ловрен една утакмица ќе одигра како најдобар штопер на свет, блокира феноменално, прати игра, праќа пасови во простор, следи све како куче, ги става сите во џеб и пет наредни надополнува за сето тоа со игри на ниво на ретардирано шимпанзо. За тие пари ќе земеа пет штопери од Чемпионшип, сите за нијанса постабилни од Ловрен.
Таа утакмица кога игра така се погаѓа цела одбрана да е на ниво и да не праи глупости. Мене не ми текнува на утакмица он да бил најдобриот поединец али затоа ми текнува да биде најлошиот, многу пати. Абе тешка цепеница е и не е тоа проблем, сме имале ние цепеници во тим поголеми и од него, проблем е што е самобендисано гомно кое мисли дека е Малдини и Стам во едно.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Ако си саркастичен тогаш ОК,ама ако си сериозен тогаш .... Како прво Ловрен не може да се стави во иста реченица со овие што ги наброја CELTIK, па после се друго. Мислам дека има игра во Ловрен,само да се спушти малку,и оваа сезона ако се понаша во одредени ситуации како квиско тогаш со боксови да се исфрли од клубот не нов договор да му дават!
Се заебавам не сум слеп ни јас :) :) :)
Да знаете само како ми фалат Агер и Шкртел последниве 2 сезони тоа е нешто неверојатно!
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Таа утакмица кога игра така се погаѓа цела одбрана да е на ниво и да не праи глупости. Мене не ми текнува на утакмица он да бил најдобриот поединец али затоа ми текнува да биде најлошиот, многу пати. Абе тешка цепеница е и не е тоа проблем, сме имале ние цепеници во тим поголеми и од него, проблем е што е самобендисано гомно кое мисли дека е Малдини и Стам во едно.
Не ми е јасно како се направи некоја фама за тој Ловрен уште во Саутемптон, ама во ред многу работи не ми се јасни. Во секој случај за тие пари можеа да донесат штопери од Бристол Сити или Лидс, нема да беа ништо полоши, ете Клаван не е ништо полош од него.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Дајте го Менди за лев беГ.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.104
Поени од реакции
9.701
Менди во Сити барајте го :D
Инаку ај да не ги тагнуваме романистиве уште тагуваат по Тоти ама Салах изгледа конечно ќе пристигни на вистинската дестинација. Таму каде што требаше пред 3 ипол години ама не дојде заради ценкањето на еден господин човек наречен Јан Ајре :icon_lol:
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Највеќе сум за средување на одбраната.. Ван Дајк под итно, одма! .. фрли им 50М

.. незнам бе како во ниеден момент не сме биле заинтересирани за Родригез од Волфсбург што ете заминал у Милан. Топ бекче за не некоја преголема сума.

Иначе незнам дали прочитавте Мињоле се жалеше зошто сме се поврзувале со Касиљас, а он бил во одлична форма :D
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Менди во Сити барајте го :D
Инаку ај да не ги тагнуваме романистиве уште тагуваат по Тоти ама Салах изгледа конечно ќе пристигни на вистинската дестинација. Таму каде што требаше пред 3 ипол години ама не дојде заради ценкањето на еден господин човек наречен Јан Ајре :icon_lol:
Демек не договорил лични услови со кељавиот, па се убациле нашиве. Нека ги земат у пакет со Мбапе и аеукурац.[DOUBLEPOST=1496176951][/DOUBLEPOST]
Највеќе сум за средување на одбраната.. Ван Дајк под итно, одма! .. фрли им 50М

.. незнам бе како во ниеден момент не сме биле заинтересирани за Родригез од Волфсбург што ете заминал у Милан. Топ бекче за не некоја преголема сума.

Иначе незнам дали прочитавте Мињоле се жалеше зошто сме се поврзувале со Касиљас, а он бил во одлична форма :D
Па реално сезонава за Мињо стандарди беше натпросечна :D
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.104
Поени од реакции
9.701
Демек не договорил лични услови со кељавиот, па се убациле нашиве. Нека ги земат у пакет со Мбапе и аеукурац
Е па ако со Сити не договорил лични услови со нас ли ќе договори? :D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Соланке у Ливерпул, сува класа што би рекол @Scouser88 и од увек го има пратено, уште у младинци на Челзи кога играше, во 2015та.
Не знам дали намерно ја пиша 2015, ама баш таа година растури. 44 голови на 45 натпревари :D
 
Член од
12 март 2012
Мислења
191
Поени од реакции
147
Ај не драпајте за Соланке. Сигурно не е земен за во прв тим :) И некаде по темите се квичеше за Деле Али како го заебале Роџерс... Сигурно 2015 сите го знаевте него како топ футбалер во Милтон,па сега ви е криво. Може Соланке ке биде како Деле :)

Ако не го земат Ван Дајк,комотно може Клоп и другарите да се полијат со бензин и да се запалат со се новата трева на Енфилд.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Шо прајте бе? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom