Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
За да нема дилеми.....


PaulEaton_LFC Paul Eaton
Luis Suarez has received international clearance and is in the squad for tonight's game. Tickets available at Anfield and on the turnstiles
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Веке е завршено тоа.... мислам дека пишаа вчера за тоа дека бил во Амстердам!
Вчера прочитав дека е во комбинација за вечер!
Да сега само што видов и јас. Суарез има дозвола да игра, останува до Кени. Ама прилично сум сигурен дека ќе игра.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
LFC Transfer Speculations
Suso 35 and Raheem Sterling 38 Welcome to the first team lads

Сусо и Стерлинг и официјално си ги добија броевите, така да се позивесно е дека би можеле да ги видиме во еден од наредните натпревари, знаејки го тоа дека Кени и те како сака да ги фрла во оган младите играчи!
 
G

Gray Foxx

Гостин
I scored 24 goals helping my side win promotion back to the Premier League aged just 22.

Then in my first season in the top flight I had bagged an impressive 15 goals by the end of January. Including a goal against the reigning champions, away at Arsenal and in a home win over Liverpool. My form earned me an England call-up and my debut in an international friendly.

Am a I £35m striker?



No I am Michael Ricketts, February 2002.
:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
I scored 24 goals helping my side win promotion back to the Premier League aged just 22.

Then in my first season in the top flight I had bagged an impressive 15 goals by the end of January. Including a goal against the reigning champions, away at Arsenal and in a home win over Liverpool. My form earned me an England call-up and my debut in an international friendly.

Am a I £35m striker?



No I am Michael Ricketts, February 2002.
:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
ХАхахаа.. добра е оваа!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
na LFC transfer speculations ja procitav "novata" pesna za Suarez i Carrol koja glasi:

Bad boys
Bad boys
watcha gonna do
watcha gonna do
when they come for you!!!
:))))))))))
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Еве што ,ислеа соиграчите за торес


Ливерпул: Беше безволен и себичен
Не требаше да се чека одговорот од „Енфилд Роуд“ по воодушевувачката изјава на Торес дека дошол во рајот во Лондон, откако се спасил од пеколот во Ливерпул. Неименуваниот извор, поточно еден бивш соиграч на Торес од соблекувалната на Ливерпул, на новинарите им ги откри резултатите на Шпанецот пресметани со помош на сеприсутниот систем Прозон.

„Неговите Прозон резултати се смешни за напаѓач во Премиерлигата, а однесувањето на тренинзите скандалозно. Не работеше доволно, а беше и себичен. Тоа му го простуваа, бидејќи несомнено е голем талент, но кога „пресуши“ тимот почна да паѓа. Дека игра за себе, а не за тимот први забележаа Џерар и Карагер“, вели изворот и додава: „Тој беше голем егоцентрик и никој од играчите не го прифати. Целата прва сезона молчеше. Ние мислевме дека не го разбира јазикот. Но, на крајот излезе дека се' разбирал. Пак, ќе кажам тој е голем талент. Играчите му се воодушевуваа, ама никогаш не го сакаа“.

--- надополнето ---

Вечер сигурно не. Против Челзи најверојатно не, а понатаму уште колку не знам. Не е сериозна повреда, до 2 недели.
само да не биди како со аквилани...:nenene:
 

Блаугранец!

mes que un club!
Член од
28 август 2009
Мислења
785
Поени од реакции
176
Аман бе, 41 000 000 мислев.
Не е скапо 41 000 000 за Керол ? Не вреди тој толку бе братче, колку појаки играчи напраеле трансфер по многу пониска цена, па Керол. Јакиов играч...
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Не е скапо 41 000 000 за Керол ? Не вреди тој толку бе братче, колку појаки играчи напраеле трансфер по многу пониска цена, па Керол. Јакиов играч...
епа сите веруваме дека ќе ги оправда парите и онака тие пари се од челзи па око не ни трепна да ги дадеме за играч кој допрва му следува како што велат сјајна кариера, летово одиме по крила и лев бек но се надевам дека во тимот нема уште некоја ваква кукавица која ќе направи дупка на таа позиција, а и изминатиов период земавме доста млади играчи кој треба да добиваат шанса после 2:0 резултат , можеби ќе има уште некој како кели кој ќе ја искористи шансата и да докаже дека вреди за прв состав..............имам една идеја на позајмица да се прати триото пачеко,сусо и еклестон или амо но во ист тим , е дури тогаш какво искуство ќе стекнат и + ќе се научат уште подобро меѓу себе па за некоја година и тандем од нив да очекуваме кој ќе пали и гаси
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Не е скапо 41 000 000 за Керол ? Не вреди тој толку бе братче, колку појаки играчи напраеле трансфер по многу пониска цена, па Керол. Јакиов играч...
Не влијаеше само квалитетот на играчот на цената. Моментот во кој се деси трансферот највеќе влијаеше на цената, последен ден од трансфер период а Торес пред договор со Челзи. Или ќе го купевме овој или ќе останевме кратки во нападот. Јасно ни е на сите какви играчи можат да се донесат за тие пари, ама во тој момент не знам колку имало алтернатива, сигурно ако можело подобро да се изреагира, од управата на Ливерпул ќе го направеле тоа :toe:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.354
Поени од реакции
10.746
35.000.000 се!

И не е толку скапо ако на тоа мислиш...
И двата сте во право. 35 милиони фунти односно 41 милион евра. А дали се многу ќе видиме. Само играчов многу ми се допадна. Во прва прилика земам дрес од него!
Инаку видете го ѕверов
http://sportdenes.com/fudbal/2011-01-07-11-53-56/item/1253-керол-ќе-му-донесам-титула-на-ливерпул.html
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Нема нема, оп некој ќе научи малку покасно колку земавме од Торес и плативме за Керол и ќе ни постави прашање: Абе не е многу?

Ако ние ја разврзавме таа работа неколку страни назад, можеме уште по еднаш да кажеме дека е многу, да.

--- надополнето ---

Ќе да стартува Суарез вечер.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom