Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Да споделам еден коментар со вас, вчера го видов на форумот на страницата на Ливерпул и ептен се сложувам со него, во врска со трансферите и трошњата:

No matter what happens today.
From 1.5mil for maxi and 4.5mil for Poulsen to 22.8mil fro Suarez and 35mil for Carrol. All I want to say is.......It feels nice to be rich and show some ambition again..
:toe:
 
G

GucciMane

Гостин







Давид и Голијат !!!!
Кога ке се опорави Керол, да му текне на Кени да проба со 3 шпица да игра не ке биде лошо :)
Кајт---Керол---Суарез
Зошо со овие крила ништо не правиме..џабе се двајцава напред
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.354
Поени од реакции
10.746
Кога ке се опорави Керол, да му текне на Кени да проба со 3 шпица да игра не ке биде лошо :)
Кајт---Керол---Суарез
Зошо со овие крила ништо не правиме..џабе се двајцава напред
Така и ќе биде туку видете го ова :pos2: го знаете само изменето е сега :pos2:

 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Со среќа нека ви е и со среќа нека му е... добивте играчипол!
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Луис Суарез е проверен,страшен играч

Анди Керол со таа висина, снажност и брзина која можат да ја сонуваат снажните како него и секако младоста, може да прерасне во страшен играч...

--- надополнето ---

И јас не сваќам. :tv:
Ај да видиме што ќе ни одговоре.Ги има збркано со некој.Може со Том и Џери
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.354
Поени од реакции
10.746
Зошто Давид и Голијат?
И јас не сваќам. :tv:

Луис Суарез е проверен,страшен играч

Анди Керол со таа висина, снажност и брзина која можат да ја сонуваат снажните како него и секако младоста, може да прерасне во страшен играч...

--- надополнето ---


Ај да видиме што ќе ни одговоре.Ги има збркано со некој.Може со Том и Џери
Легендата за Давид и Голијат бре деца. Само во случајов не еден против друг туку заедно. Под тоа Давид алудирам на Суарез како физички послаб во однос на Керол но ако добро се сеќавам Давид на крај ја доби битката ( и Суарез е опасен нели и технички поткован )а под Голијат алудирам на Керол...на неговата физичка сила и предиспозиции!!
Јбг малку митологија ама омилена ми е :smir:

--- надополнето ---

Со среќа нека ви е и со среќа нека му е... добивте играчипол!
Фала фала брат со среќа да си ги трошите парите ( само да не ви ги земе оној идиотот ) и се надевам дека вистина ќе биде толку добар. Почна да ми станува омилен играч :vozbud:

--- надополнето ---

И се надевам нема да се истрижи - пострашен е вака!
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Легендата за Давид и Голијат бре деца. Само во случајов не еден против друг туку заедно. Под тоа Давид алудирам на Суарез како физички послаб во однос на Керол но ако добро се сеќавам Давид на крај ја доби битката ( и Суарез е опасен нели и технички поткован )а под Голијат алудирам на Керол...на неговата физичка сила и предиспозиции!!
Јбг малку митологија ама омилена ми е :smir:

--- надополнето ---



Фала фала брат со среќа да си ги трошите парите ( само да не ви ги земе оној идиотот ) и се надевам дека вистина ќе биде толку добар. Почна да ми станува омилен играч :vozbud:

--- надополнето ---

И се надевам нема да се истрижи - пострашен е вака!
Ако де и кога беше истрижен Буфон го прими :pos:
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Да споделам еден коментар со вас, вчера го видов на форумот на страницата на Ливерпул и ептен се сложувам со него, во врска со трансферите и трошњата:

:toe:
Значи да не испадне одма дека серам против газдиве, ама морам да си го кажам ова. 50 милиони од Торес плус 8 милиони од Бабел=58 милиони. Керол 35милиони + 27 милиони за Суарез = 62. 62-58=4 милиони.
И тоа ако сум ги погодил цените, може да има некоја грешка сепак 2 саат е ми се спие. Уште еднаш браво за управата за потезите да се најде одма замена за Торес и купувањето на Суарез ама немојте да ги праите дека потрошиле 100 000 000.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.354
Поени од реакции
10.746
Значи да не испадне одма дека серам против газдиве, ама морам да си го кажам ова. 50 милиони од Торес плус 8 милиони од Бабел=58 милиони. Керол 35милиони + 27 милиони за Суарез = 62. 62-58=4 милиони.
И тоа ако сум ги погодил цените, може да има некоја грешка сепак 2 саат е ми се спие. Уште еднаш браво за управата за потезите да се најде одма замена за Торес и купувањето на Суарез ама немојте да ги праите дека потрошиле 100 000 000.
Полека полека!
Цените ти се тука некаде (малку измешани во евра и фунти ) па тоа вака би дошло
Торес 50 милиони фунти
Бабел 6 милиони фунти
Суарез 23 милиони фунти
Керол 35 милиони фунти
Значи газдите дале само 2 милиони фунти или скоро 3 милиони евра така да во право си.
Но да знаеш дека на лето ќе трошиме нивни пари.Едно 25 милиони се доста според мене. Уште толку од играчи па ќе имаме 50-60 што е доволно! А нели на зима не паѓаа големи трансфери??
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Ок не сум промашил многу:smir:. А кажав јас немам ништо против и 1 евро да се потроши битно да се дешава нешто затоа што ни требаше некоја промена, некоја нова енергија во екипата. Само сакав да кажам дека газдите си изиграа паметно, продадоа еден напаѓач, ни донесоа двајца нови за тие пари. А за лето здравје боже да заврши оваа сезона ако освоиме Лига Европа и ако стигнеме до 4то место во ПЛ ќе праиме муабет:pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom