Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Браќа, за Мајкл Овен се согласувам дека се наоѓа каде што заслужува, кога Рафа го молеше да остане, тој нејќеше, сега нека освојува трофеи. Се согласувам. Ама, Овен, исто како и Аурелио, може да дојде за безпари на лето, а ако е здрав, Овен е можеби најдобриот светски центарфор. И Аурелио беше нонстоп повреден, ама кога ќе поче да игра, е неуништлив. Затоа, иако е предавник, би било добро да го видиме во црвен дрес. Сметам дека со него, полесно ќе ја одбраниме титулата во Премиер лига догодина :)
Луѓе немојте да зборите за Овен така.
Овен бил и ке остане икона на Енфил без разлика за кој клуб игра, а би било добро и тој да се врати дома ако не друго барем како искусен играч па може и така технички ке помогне нешто. А за тоа шо си отишол тој ако се секавате си отиде заради онаа Француска џукела нејкам ни име да му спомнам.
Инаку што се однесува клубот то-ес газдите колку ке дадат за трансфери се верува дека и оваа година ке се остави на страна стадионот ке нема дополнителни средства освен оние 450 милиони евра кои беа доделени на самиот почеток на нивното доаѓање со кредит. Сега тие 100 милиони евра се споменуваат пошто така и Бенитез ги условил дека ако сакаат да остане тој во клубот ке мора да му дадат простор за трансфери кој што тој мисли дека се корисни за клубот, а меѓу нив се Давид Виља, Давид Силва и Герет Бери. Воедно тоа се и неговите миленици и верувам дека на крајот на сезоната силно ке претисне да ги добие овие засилувања со додатни некои компензации од играчи кој тој не ги споменува.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
Неќам нов стадион да градат, Енфилд е име за стадион и цел свет го знај и сите играчи се плашат од атмосферата на Енфилд. Ама ај па новиот ќе собира појке гледачи. Да не знај некој колку ќе збира одприлика новиот стадион и како ке се вика?
Колку шо знам, стадионот ќе се вика New Anfield и ќе се гради одма спроти сегашниот Енфилд и можно е да собира до 71000 навивачи

едит: http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldown/N158580080125-1030.htm
 
T

the Carpenter

Гостин
А нели беше Стенли парк, или то беше за нешто друго?

New Anfield ми звучи глупо, не е тоа што треба да биде. Енфилд си е Енфилд?

Е сега, комерцијална важност има, ама не знам....да не биде како Германските стадиони (easy credit, allianz arena,...).
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
Стенли Парк е местото каде што ќе се гради стадионот :)

едит: А инаку таа информација дека ќе се вика New Anfield не е официјална бидејќи ја прочитав некаде по форуми. На официјалната страна на Ливерпул не пиши ништо околу името на новиот стадион.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Дали знај некој точно кога се игра натпреварот со Фулам, пошто на страната од Ливерпул пишува сабота во 18 30 а на Еуро спорт пишува понеделник во 20 00
Значи аир да не види тој шо не наместил во понеделник ако е вистина.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.657
Поени од реакции
11.331
Во Сабота се игра.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
Tие во понеделник можи снимка си најавиле :)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
ZNACI DOKAZ DEKA OVIE SO NAVIVAAT ZA DRUGIVE KLUBOVI SE OPSEDNATI SO NAS....POGLEDNETE GI FANKLUB FORMUIT NA GEJCESTER...CELSI.... ZNACI NA NIVNITE STRANICI DALI IMA PO NEKOJ POST OD NAVIVAC NA LIVERPOOL.....OVDE NA NASIOV FAN KLUB FORUM SAMO ONI KOMENITRAAT ZNACI OCAJ....I TOA KOMENTIRAAT NEKOI OCAJNI STVARI.... MISLAM SEKOJ 3 POST E OD FAN NA GEJCESTER....ILI CELSI....TOA TREBA DA KAZE KOJ KON STO E OPSEDNAT!!!
DA IMA KOMENTARI OD FANOVI NA ROMA,MILAN,JUVENTUR ,REAL....PA I ARSENAL....AMA TOA SE SVE NORMALNI KOMENTARI ....OVIE FANOVIVE NA MANCESTER I CELSI POVEKE GO POSETUVAAT NSAIOV FAN KLUB VERUVAJTE PREMNOGU SE OCAJNI I OPSEDNATI OD NAS :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Сликава вреди појке од 1000 збора.Од сега ко ќе јадат нешто само сликава покажете му ја и не си трошете зборови.Како не му е срам бе ако се педери не мора во јавност вакви срамотилуци, абе нека му кажи некој дека и деца гледаат фудбал.И башка пред сите навивачи се сексат а овие уште се убедени дека не се педери.Епа сега не можи на чоек да му земиш од кај нозете да му клајш кај главата.
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Дечки,обавезно гледајте го клипов,преработка е на нашата позната Fields Of Anfield Road од страна на нашите легенди Kenny Dalglish,John Aldridge,Phil Thompson и Bruce Grobbelaar за 20 годишнината од Хилсброу.Имаат додадено трета строфа на песната во која пеат за жртвите. http://www.liverpoolfc.tv/news/drilldown/N163752090326-0810.htm


Исто така најдов слика од еден од воџите на Коп,Badgeman,типов не пропушта утакмици било да се на Енфилд или на гостување.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Ne mozam Lukas i Riera da gi gledam.......... duduci zivi se .... ic ne gi sakam......... ic sakam da si odat.....radi ovoj riera....Babel go otupea....a mozese da se razzvie vo Zver!!!za Lukas da ne zborime.... ne mozam da go svaram Kolateralna steta e na klubov.....
zatoa gi imame
Steven & Torres & Carra
i za mene mnogu vazen del od liverpool e i Alonso
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ne mozam Lukas i Riera da gi gledam.......... duduci zivi se .... ic ne gi sakam......... ic sakam da si odat.....radi ovoj riera....Babel go otupea....a mozese da se razzvie vo Zver!!!za Lukas da ne zborime.... ne mozam da go svaram Kolateralna steta e na klubov.....
zatoa gi imame
Steven & Torres & Carra
i za mene mnogu vazen del od liverpool e i Alonso
Донекаде се слагам со се.Можеби не баш за Риера бидејќи игра добро човекот.А и заборави една ептен многу важна алка од тимот.Според мене еден од двата најдобри голмани моментов Пепе Рејна...
Рејна-Карагер-Алонсо-Џерард-Торес шпанско англиска машинерија
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Донекаде се слагам со се.Можеби не баш за Риера бидејќи игра добро човекот.А и заборави една ептен многу важна алка од тимот.Според мене еден од двата најдобри голмани моментов Пепе Рејна...
Рејна-Карагер-Алонсо-Џерард-Торес шпанско англиска машинерија

Abe reina e ok.... ama so znam.......nekad e premnogu napalen....pa pravi gluposti so ne mozam da mu gi prostam.....i mislam deka za pogolema para bi kidnal od Liverpool

A Steven Cara i Torres pa i Alonso ( ako ima prvotismki status)
nisto ne gi vadi od Liverpool niedna para na svetot :))))
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
Марчерано FTW!

Не го заборавајте и него. Ко куче е, никој не поминува кај него.:)

А Риера не го сакав ни ја, ама последниве утакмици растур напраи .. И Бабел не го преферирам многу, многу солира.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Ne mozam Lukas i Riera da gi gledam.......... duduci zivi se .... ic ne gi sakam......... ic sakam da si odat.....radi ovoj riera....Babel go otupea....a mozese da se razzvie vo Zver!!!za Lukas da ne zborime.... ne mozam da go svaram Kolateralna steta e na klubov.....
zatoa gi imame
Steven & Torres & Carra
i za mene mnogu vazen del od liverpool e i Alonso
мора да има работиници во тимот. што му фали на лукас? лукас е за да покрие онаму каде и кога најмногу треба. нема атракција во тоа, ама затоа екипи без такви играчи немаат иднина. кога екипата ќе се натрупа со ѕвезди на секоја позиција тогаш почнуваат проблемите. а се додека има хиреархија во тимот, се ќе биде во ред.
затоа бенитез изјави дека сите имаат максимална самодоверба само во тимот кога се џерард и торес, бидејќи си ги знаат можностите и ги почитуваат како најдобри. затоа се мотивираат поред нив. додека во екипа во 11 ѕвезди тоа не може да се случи.
риера, не поради последните утакмици, воопшто е 1 светослна година во фудбалска смисла пред бабел. ако некого не го сакам во тимот, посебно после потрошените пари за него, тоа е бабел. фудбалски антиталент каков што не постои. прием - нула, координација - нула, контрола на топка - нула, центаршут 1 од 10, се што има е еден дриблинг фор во празно и трчај кој прв, другото се му е среќа, што и да направи.
кога ќе ми текне само какви ѕверови играат на негова позиција и на негови пари.. ми иде да се обесам.

риера е супер интелегентен (а како не би бил, шпанец?) брз и конкретен, има се што треба, и точно работи она што му е зададено, да поврзе и да покрие. толку. има кој да биде џерард и има кој да биде торес во тимот
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom