Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Јас сум за да се следи утакмицата групно:)
 
T

the Carpenter

Гостин
Македонски скаузери :) ,сеа ми текна,можда е рано али ајде да се собереме за со Челзи да ја глеаме во паб.Ја скоро секоја утакмица на Ливерпул ја глеам заедно со други постари навијачи на Ливерпул од Скопје.Ги гледавме во Shanklys pub али поради некои недоразбирања :) се префрливме во паб Порта.Во просек сме по 15-20 души а за дербиња некад фаќа и над 30 души.Сеа за со Манчестер грмеше пабот.Има време до тогаш ама за подобро да се договориме можеме уште од сеа да почнеме :)
Одлична идеја, баш би сакал да проследам натпревар на Ливерпул во компанија на навивачи, оти ми е смачено, во Охрид сме само тројца :)

Мислам дека ќе биде ОК ако се собереме. Само некој (пак, оти еднаш прашав за Шенкли пабот) нека ми објаснит кај е тоа пабот Порта, па ако не испадне нешто, да ве почестам со моето присуство!
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
немаат пари ливерпул ич ептен имаат долгови имаат и проблеми да го изградат стадионот така да не ми се верува дека ке има некој трансфер од калибарот на Вила или Робен.За Бери може да дојде затоа што Бенитез ептен го брка и предходното лето се напна со него.Ја би бил за уште еден добар шпиц или па да им даде шанса на младите имаат многу добар млад тим.Сум чул дека таму бил одличен Унгарецот Nemeth.:toe:
Немет е многу јак играч роден е 1989 и незнам зошто Бенитез не му дава шанса многу е подобар од Н`гог и Ел Жар.Инаку моментално резервите на Ливерпул се шампиони во лигата на резерви и мора на тие играчи да им се даде шанса од година.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Македонски скаузери :) ,сеа ми текна,можда е рано али ајде да се собереме за со Челзи да ја глеаме во паб.Ја скоро секоја утакмица на Ливерпул ја глеам заедно со други постари навијачи на Ливерпул од Скопје.Ги гледавме во Shanklys pub али поради некои недоразбирања :) се префрливме во паб Порта.Во просек сме по 15-20 души а за дербиња некад фаќа и над 30 души.Сеа за со Манчестер грмеше пабот.Има време до тогаш ама за подобро да се договориме можеме уште од сеа да почнеме :)
Е да бе, од Битола никој нема :( ... се само скопје :)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Riera,Lucas, N'Gog,El Zhar, nadvor od Liverpool!!! pod hitno
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Riera,Lucas, N'Gog,El Zhar, nadvor od Liverpool!!! pod hitno
Не разбирам за првите двајца зошто.Вршат работа.Ако ништо друго за резерви.Ако има пари тракторот(фергусон) за на клупа да држи играч од 20 милиони евра (Нани и компани) ние немаме.Риера ни е идеален.А и не игра лошо пробивен е.Евентуално ако се земе Бери од Вила може да се ослободиме од Лукас во спротивно ни е потребен да ги одмара Алонсо и Маскерано...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Не разбирам за првите двајца зошто.Вршат работа.Ако ништо друго за резерви.Ако има пари тракторот(фергусон) за на клупа да држи играч од 20 милиони евра (Нани и компани) ние немаме.Риера ни е идеален.А и не игра лошо пробивен е.Евентуално ако се земе Бери од Вила може да се ослободиме од Лукас во спротивно ни е потребен да ги одмара Алонсо и Маскерано...

Riera
Od 20 centarsuta vo tekot na mecot...dali 1 ili maksimum 2 ke zavrsat vo sesnaestenik...driblingot mu e ko na ovoj ronaldo od Gejcester pola od dribling u prazno....a ko ke dojde do covek ja gubi topkata...i na tolku igranje pa zar 3 dadeni gola se mnogu?????

Lucas
Kolateralna steta....sekoj negov start e greska sekoj negov pas e loso dodavanje...i za razlika od mascerano i alonso koi znaat da se izvlecat i da primat topka....priemtete go nego koga e vo igra dali prioga do odbrambeniot red da primi nekoja topka za da ja povlece...edinstvena korisna rabota od koa pratam jas e crveniot karton na phil nevil vo mersisajd derbito koa sutirase vo prazen gol a debilot od everton ja fati topkata so race....lucas drugo nisto korisno nema napraveno

N'Gog i ElZhar
ne e potreben komentar za niv!!!
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
А ако не дај боже, се повреди или Алонсо или Маскерано? Тогаш шо прајме? И плус, Бенитез не се поставува тактички исто против секој тим. Се зависи од противникот. Понекогаш Маскерано не игра, бидејќи сите знаеме каков тип на играч е Маскерано, се гледа дека не е баш за со топка :). Лукас од друга страна, секогаш дава добри пасови, и добро игра во средниот ред.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Лукас да си оди летово а да дојди Бери па да напрај бенитез некоја тактика да ги менува Бери со Маскерано. Да го игра Маскерано ке ке игра дефанзивно со појакиве а да го игра Бери ко ќе игра со некој послаби шо се бранат за да има појке напади оти ко ке играт со послаби фактички Маскерано не врши никаква функција, тој не е играч за градење туку за спречување акции.
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Абе што кур ќе ни е Бери кога го имаме Алонсо? Баталете го и да земеме еден мн добар напаѓач и десно крило и доста е.
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
И јас сум за тоа ама тешко дека Бенитез ќе игра со двајца напаѓачи,а ако планира да ја задржи оваа формација тогаш ќе ни треба уште еден добар во среден ред не мора да е Бери.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Оваа формација е супер против јаките екипи што не се бранат со 10 играчи.Ама кога ке дојде помал тим треба да се игра напаѓачки а не со 1 шпиц и 1 полушпиц.Мислам дека треба да има друга тактика за послабите екипи кои доаѓаат по бод против Ливерпул
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
probivni igraci ni trebaat......sto trcaat i probivaat po strana....i mora da se razmisluva na podmalduvanje na odbranata!!!!
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Ако се игра со јаки крила и да оди преку нив играта мора да имаме двајца напаѓачи не можи со тројца во среден ред.Ако остани Агер не ни треба друг за одбрана а ако си оди најверојатно ќе го купува Албиол тој има 23 години.Ама некаде околу 20 милиони му барале мислам а не се плаќа толку за играч од одбрана.Ко го имаме Карагер немаме гајле.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Abe Kara e majstor nema tuka so covek so srce....ama veke mu idat godinite....Ager samo da ostane....ama tesko....namesto da go forsirase SAmy mozese da mu dava pogolema sansa na Ager....ama toa e si znae benitez so pravi ....nego za Riera i Lucas i El Zhar ne mozam da mu prostam!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom