Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
хахаха, па време беше, ги виде како се радуваја како деца мали!
Више и жал ми стана!
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Yeeeesss.Too majstori.Site izigraa maksimalno motivirano.Krivo mi e za Kin sto e tolku motiviran a seuste nema postignato pogodok ali ke dojde i negovoto vreme.Slatka pobeda cista kako solza gi nadogravme na sekoj del od terenot.Dokaz deka imame tim za titula...

LIVERPOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Се извинуваме, но вашиот пристап кон оваа тема е забранет.
Вака пишува на фаан клуб Ман УТД.
кој губи има право да се љути.:toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.695
Поени од реакции
43.764
Се извинуваме, но вашиот пристап кон оваа тема е забранет.
Вака пишува на фаан клуб Ман УТД.
кој губи има право да се љути.:toe:
Те банираше Аcid , глупа политика , деца ке развијат квалитетна дискусија :kesa:.
Што се однесува за Ливерпул , имаат уште многу работа , денес имаа и среќа а истата ги прати од стартот на Сезонава , имаат предобар тим али низок степен на самодоберба а со тоа и неконстантност во игрите , али прашање на време е кога и тоа ке го надминат и ке бидат конечно на врвот во Англија .
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
da ne go jadea gayschester :)))))? Gi zdrobivme be , da imavme nekoj pameten napagac namesto kuyt 4-1 ke bese. Inace u shankleys fenomenalna atmosvera .
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Ne go gledav prvoto poluvreme i ne mozam da kazam kako bilo. No vo vtoroto izigravme izvonredno i uspeavme da pobedime. Sega koj e sleden od golemata cervorka so kogo treba da igrame? Ako prodolzime so ovaa igra i so malku sreka mislam deka titulava ovaa sezona e nasa.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
За првпат сезонава Ливерпул изигра машки! Си играа, повеќе ја сакаа победата и победија. А Манчестер по се изгледа има мноооогу работа , не покажаа ама баш ништо.Една голема О!!!! Баш ми е кеиф што го слршивме малерот и што ги тепавме!Што е тоа се вадење у 90 минута.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ne go gledav prvoto poluvreme i ne mozam da kazam kako bilo. No vo vtoroto izigravme izvonredno i uspeavme da pobedime. Sega koj e sleden od golemata cervorka so kogo treba da igrame? Ako prodolzime so ovaa igra i so malku sreka mislam deka titulava ovaa sezona e nasa.
16 Septemvri Olimpik Marsej gosti Liga na Sampiono
20 Septemvri Hul City doma Prvenstvo
23 Septemvri Alexandra Crewe doma Carling Cup 3 kolo
27 Septemvri Everton gosti Prvenstvo
1 Oktomvri
PSV doma LS
5 Oktomvri Manchester City gosti Prvenstvo
18 Oktomvri Vigan doma Prenstvo
22 Oktomvri Atletiko Madrid gosti LS
26 Oktomvri Chelsea gosti Prvenstvo
 
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
Spored mene Hicks e covekot zasluzen za dolnite rezultati na timot vo poodelni momenti na sezonata mislam deka e vreme da go prepustat klubot na investitorite od Dubai
Шеикот Мохамед дава 400 мил. фунти за Ливерпул 4.09.2008.
И натаму продолжува инвазијата на Арапите во англискиот клупски фудбал. Откако „Абу Даби Јунајтед Грип“ пред само неколку дена го купи Манчестер Сити од Таксин Шинаватра, веќе стигнуваат информации дека луѓето од оваа компанија тргнуваат и на уште еден англиски премиерлигаш, Ливерпул.
Сопствениците на „црвените“ размислуваат за продажба на клубот, а Арапите се тука први да понудат цена. Американците Хикс и Жилет на масата ја имаат понудата на Шеикот Мохамед, премиер и потпретседател на ОАЕ и прв човек на Дубаи. Американските тајкуни се се поблиску до продажба на клубот, затоа што се наоѓаат во сериозна финансиска криза.
Мохамед и претходно кандидираше за купување на Ливерпул, но тогаш извиси пред Хикс и Жилет. Мохамед е подготвен да понуди повеќе од 400 милиони фунти, откако Американците не знаат како ќе го враќаат кредитот од 350 милиони фунти кој го добија од Кралската банка во Шкотска пред 7

pisete sto mislite vie dali treba da se smeni upravata ili i vaka ni e dobro moe mislenje e deka treba da se prodade klubot bidejki segasnite sopstvenici nemaat interes za klubot
gazdite na liverpul ako go sakaat klubot ke go prodadat bidejki mislam deka povekje pari bi vlozil sheikot otkolku ovie sega gazdi
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom