Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Игледа со Рома односите се влошени, па за Џеко поставиле ултиматум, или по нивно или останува.

Интер ке го земал Љоренте како замена :tapp:


Тоа ти е исто како минатата сезона, од Модрич на Валеро, од коњ на магаре....
Од каде бе овие информации?

Башка Валеро беше тука кога Модиќ беше на листата...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Сме склучиле договор за спонзорство со Леново (y)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Од каде бе овие информации?

Башка Валеро беше тука кога Модиќ беше на листата...
Нема врска тоа, само како пример го дадов.

Чекавме 1ви јули па да почне нашиот трансфер пазар, а гледаме само ценкање за неколку милиони за Барела и потврда од агентот на Ликаку дека интер многу тешко може да го заврши трансферот бидејќи нема соодветна понуда.

Се плашам дека нашиот маркет ке зависи само од продажбата на играчи. Ке чекаме да се продаде Икарди па да вложуваме.
Беше најавено дека ке има сериозни вложувања, јас очекувам да се вложат најмалку 150м евра без продажба на играчи.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
Епа и јас тоа го очекував ама ми се вртеше мислењето дека очекувам Мбапе и Меси да се купат. Оти знаеш како е, или ги купуваш Барела и Сенси или очекуваш Мбапе и Меси. Измеѓу овие две класи на играчи, нема други.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Не мора Меси или Мбапе, може да се купат и квалитетни играчи за кои шансите да дојдат се реални.

Во вредината ни недостига квалитетен играч ако не сметаат на наркоманот. Моја желба е СМС или Ракитич кој е постар и далеку поефтин. Барела го сметам за завршена работа...

Одбраната е комплетна со Годин, Шкриниар и Де Фрај. Миранда и Ранокиа ке покриваат по потреба...

Мислам дека ке се бара уште еден офанзивен бек, исто ке се бара играч без да се вложува многу.

Ако се купат Џеко и Лукаку ке биде одлично, а место ке нама за најверојатно Икарди. Лаутаро е подобра опција за втор шпиц и џокер играч.

Овие играчи не смеат да бидат оптоварување за буџетот на клуб со големи амбиции.
Да одиме со најскапата варијанта... Лукау 70, СМС 80, Џеко 15, Барела 40. Тоа се 200м од ко поголем дел би се покриле со продажба на Марио, Далберт, Икарди, Гаљардини.


Работава е премногу едноставна ако се одврзи кесето, а ако сакаме продаваме па да купуваме и да покриваме минуси за ФФП нема ништо од тоа.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
@meazza
Не си е сфатил. Знам јас дека има добри играчи кои може да дојдат. Али на фан клубов ако ги хејтам засилувањата од типот на Сенси, ми се нафрлаат демек Меси и Мбапе сум ги барал. Оти знаеш, за нив нема средина или играчи ко Сенси или наредно ниво се Меси и Мбапе :D
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
@meazza
Не си е сфатил. Знам јас дека има добри играчи кои може да дојдат. Али на фан клубов ако ги хејтам засилувањата од типот на Сенси, ми се нафрлаат демек Меси и Мбапе сум ги барал. Оти знаеш, за нив нема средина или играчи ко Сенси или наредно ниво се Меси и Мбапе :D
Па ете Сенси е средина (буквално). Под него имаш играчи како Монтоливо на пример. :icon_lol:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Интер ти е смече клуб, let's face it! :kafence:
И јас го критикувам клубот и ги носам упичку матер на секое..ама вие ја претерувате искрено..како одвај да чекате да изгубат за да пишите тука кој играчи требало да се купат..добро ете догодина пак ќе бидиме 3/4-ти и ќе можите слободно да хејтате за Кинезите дека не се прави тим со Сенси,Менси и Лазаро
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.536
И јас го критикувам клубот и ги носам упичку матер на секое..ама вие ја претерувате искрено..како одвај да чекате да изгубат за да пишите тука кој играчи требало да се купат..добро ете догодина пак ќе бидиме 3/4-ти и ќе можите слободно да хејтате за Кинезите дека не се прави тим со Сенси,Менси и Лазаро
Па зар нема да бидеме у право?
Ако планираа кинезите сенси-менси играчи да купуваат требаше фиорентина да ја купат.
Овде играле роналдо,рекоба,ето,ибра и слични играчини,затоа апетитите ни се големи.
За жал полека сите ќе си легнеме на брашното,односно ќе се помириме со фактот дека сме смешка од екипа и никад нема да бидеме она што сме биле.
Е сеа јбг,некој полесно се помирува,некој му треба поише време.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.312
Поени од реакции
7.446
Па зар нема да бидеме у право?
Ако планираа кинезите сенси-менси играчи да купуваат требаше фиорентина да ја купат.
Овде играле роналдо,рекоба,ето,ибра и слични играчини,затоа апетитите ни се големи.
За жал полека сите ќе си легнеме на брашното,односно ќе се помириме со фактот дека сме смешка од екипа и никад нема да бидеме она што сме биле.
Е сеа јбг,некој полесно се помирува,некој му треба поише време.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Исто така играле и Грешко, Белозоглу, Бенлакое, Алмеида, Далмат...
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.536
Исто така играле и Грешко, Белозоглу, Бенлакое, Алмеида, Далмат...
Ти, претпоставувам, навиваш за интер поради грешко,далма,емре и сличните?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.312
Поени од реакции
7.446
Ти, претпоставувам, навиваш за интер поради грешко,далма,емре и сличните?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Па не ама Интер од секогаш имал такви играчи и 2-3 врвни... Освен триплетата и тие години, имаа добар играч на секоја позиција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom