Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Па не ама Интер од секогаш имал такви играчи и 2-3 врвни... Освен триплетата и тие години, имаа добар играч на секоја позиција.
А кој тим освен Реал, на подолги периоди има тим со звезди?
Милан имал такви периоди, Манчестер, Јувентус, Барса, Баерн.. моментално еве ПСЖ и Сити.


Исто и Интер, врати се од 98ма до некоја година по триплетата, тимот е одличен. Не 2-3 врвни играчи, одличен тим и 2-3 просечни играчи.
Имавме лош период со играчи како Кузманович, Скелото и Џонатан, сезони во кои тимот беше и подпросечен, со неколку добри играчи и играчи кои немаат квалитет ни за Емполи.


Интер е тим со историја, а во овој понов период барем јас одкако го следам Интер (1998) тука поминале и најголемите фудбалски имиња.
Само сети се на Роналдо, Заморано, Рекоба, Џоркаеф, Бергоми, Вентола, Вест, Винтер, Баџо, Шукур, Виери, Креспо, Симеоне, Толдо, Паљука... потоа од поново време Ибра, Виера, Фиго, Станкович, Михајлович, Самуел, Маикон, Верон, Адриано, Цезар, Ето, Милито...

Секој голем тим имал падови и добри времиња. Историски гледано, Интер е еден од најголемите тимови во Европа, се андевам на кинезите тоа им е јасно.

Многу повеќе корист ке имаат од силен Интер, смао со таков тим ке можат да си прават промоција во Европа.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
И јас го критикувам клубот и ги носам упичку матер на секое..ама вие ја претерувате искрено..како одвај да чекате да изгубат за да пишите тука кој играчи требало да се купат..добро ете догодина пак ќе бидиме 3/4-ти и ќе можите слободно да хејтате за Кинезите дека не се прави тим со Сенси,Менси и Лазаро
Не се трансферите конкретно проблем. Генералната политика во клубот е проблем.

Види, тргнаа по Лукаку и работите не одат подмачкано, трансферот е неизвесен. Џеко и Барела исто. Поготово кај Џеко, ја закашкале скрос работата.

Ништо не е сигурно, но најсигурно е дека си го продаваме најдобриот играч, и тоа на најголемиот ривал. Дури и цената му ја турнале само да го џитнат. А нареднава сезона истиот играч ќе ни полни мрежи.

Историјата продолжува, мизеријата трае...
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Па не ама Интер од секогаш имал такви играчи и 2-3 врвни... Освен триплетата и тие години, имаа добар играч на секоја позиција.
Кои се сеа врвни играчи?
Еден имаме и тој,што вика берзеркерот, ќе му го поклониме на јувентус.
Одбраната не ја рачунај.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.336
I posle mene mi se zbori, abe ti vo uprava si, pa da znaes ?
Ama zatoa tuka sve se znae, so ovoj ja zataskale, so onoj ja zataskale, ovoj vaka ke go prodavaat ovoj onaka pa panicenje pa kme kme cmizdrenja u juli.
Me interesira kade e tuka razlikata od muabetite, abe ti vo uprava si, ja so gi pisuvam a se potpiram na informacii od mediumi, do ovie ? :rolleyes:

Nego, jako videovo za sensi, so poenta so sve


Opusteno malce, sve e pod kontrola so bepenatorot i kontenatorot. :kafence:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Исто така играле и Грешко, Белозоглу, Бенлакое, Алмеида, Далмат...
Ти, претпоставувам, навиваш за интер поради грешко,далма,емре и сличните?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Ја не знам од кога вие двајцата гледате фудбал, ама пола од играчите кои ги имаме во моментов можат да им ги чистат копачките на Емре и Далма.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Ја не знам од кога вие двајцата гледате фудбал, ама пола од играчите кои ги имаме во моментов можат да им ги чистат копачките на Емре и Далма.
Од роналдо навака.
И да во право си.Емре и далма го имаа фудбалот измислено за цел наш среден ред моментален.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
I posle mene mi se zbori, abe ti vo uprava si, pa da znaes ?
Ama zatoa tuka sve se znae, so ovoj ja zataskale, so onoj ja zataskale, ovoj vaka ke go prodavaat ovoj onaka pa panicenje pa kme kme cmizdrenja u juli.
Me interesira kade e tuka razlikata od muabetite, abe ti vo uprava si, ja so gi pisuvam a se potpiram na informacii od mediumi, do ovie ? :rolleyes:

Nego, jako videovo za sensi, so poenta so sve


Opusteno malce, sve e pod kontrola so bepenatorot i kontenatorot. :kafence:
Сега играме за Реал?

Сладолед мод он
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Еспозито потпишал. Да даде господ да го видиме со титула од ЛШ:pos:
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Kolko se tocni spekulacite trampa pomegu Icardi = Insignje + nekoj milion ?
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.091
Боље нека грее трибини, него ли да оди за 40 милиони кај конкурентот за титула.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.805
Поени од реакции
15.884
BOOM! Inter director Marotta telling explicitly: “Icardi and Nainggolan ain’t anymore part of our project”. Now that’s not exactly the best way to sell them.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.336
“Talent can win you games, but the squad wins you the league, which is the main objective we are setting out for. They are not part of our project, with all due respect.”

Дефинитивно ќе си одат и двајцата, за Икарди више се знае што како, за Наинголан реков уште пред 2-3 недели дека не треба да не изненади ако и он си го фаќа патот, пушење цигари, редовно идење по диска, сезонава што помина и каснеше на тренинг, едноставно ги исполнува сите услови да не се уклапа у концептот на конте, да останеше спалети и понатака ќе беше првотимец.

За икарди кур ме боли, за раџа мислам дека заслужуваше барем шанса у наредни месец дена,да се наметне на тренинзите и подготовките, вака одма изглеа е рецнат од Конте.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Јас мислам дека најголема причина Раџа шо си оди е телефонскио разговор од лани, кај шо вика дека ќе правел проблеми, за да се врати во Рома.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom