Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 јули 2012
Мислења
42
Поени од реакции
26
Еве малку да се потсетиме што,му направивме на ББиланистите...(y)(y)
--- надополнето: 29 јули 2012 во 18:03 ---
Според мене,ова е е најдобриот натпревар што го одигра ИНТЕР,претходната година во Калчио Серија А !!
--- надополнето: 29 јули 2012 во 18:03 ---
Според мене,ова е е најдобриот натпревар што го одигра ИНТЕР,претходната година во Калчио Серија А !!
 

TheOther1

Interista Per Sempre!
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.346
Поени од реакции
484
Полека полека се губи интересот за Лукас, па се насочуваме кон Рамирез, Гомез и Сахин.

Болоња за Рамирез бара најмалку 20 милиони евра, а цената би била помала кога во трансферот би бил вклучен Хуан Хесус.
Интер понуди 6 милиони евра за Гомез, но Катанија бара 10 милиони евра.
И за размената Сахин - Маикон...
Очигледно управата на Интер нема така лесно да се откаже од услугите на турскиот играч од средниот ред Нури Сахин . Шпанските медиуми пишуваат дека спортскиот директор на Интер , Марко Бранка ќе отпатува во Мадрид да ја заврши зделката . Ова го потврди и поранешниот тренер на Интер , Жозе Мурињо кој даде зелено светло за трансферот на Сахин во Интер . Нероазурите се спремни во овој трансфер да го вклучат Даглас Мајкон , кој има голема желба да премине во Реал М , со тоа што и двете страни би се задоволиле .
Според Скај...


Фото на денот :D
Нагасаки-сан & Гуаро-сан
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Пропаднаа преговорите со Челзи, најверојатно нема да испадне ништо ни со Реал.
На крај и Маикон ке замине како слободен играч, или доколку може да се договорат да потпише нов договор за многу помала плата нема да биде лошо.

Многу лоша трансфер политика, пред сезона-две на Цезар и Маикон можеше да се заработи и по 15 милиони.


Од она што го видов со Селтик не сум воопшто задоволен, без разлика дали е пријателски натпревар. Добар фпечаток ми оставија Паласио, Гуарин и Ливаја. Се надевам на многу подобра игра со Хајдук за некој ден...
Треба што побрзо да се продадат Пацини, Маикон(ако може), Кастињос(99% е играч на твенте), да се раскинат договорите на Станкович и Цезар па да се засили тмот и да има време доволно да се уигра. Вака ке гледаме само уште една очајна сезона.
 

M-M

Член од
21 ноември 2010
Мислења
206
Поени од реакции
58
http://www.fcinter1908.it/?action=read&idnotizia=59226
Наводно сме биле заинтересирани за Андре Ајев од Марсеј.
Зависело од тоа дали ке го продадат Пацо.
Според мене добар играч е Ајев,ама тешко да се деси ова,знаејќи ја способноста на нашиве.(n)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Пинила ќе биде новиот Меси.... А едно време Кавани ни викаше дека ќе биде Инзаги во Интер... :tapp:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Изгледа ќе го продавате Cataignos во Твенте.
Тапа потег според мене
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
http://www.inter.it/aas/news/reader?L=it&N=58878
Готово, Кастињос во Твенте, ајде ако биде таму ќе го земеме за 20+ милиони за 2 години :pos: (таква ни е управата) -- ама мислам сам побара да се продаде, несака да седи на клупа или да игра со децата, неможе така да се развие во подобар играч.


:vozbud:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Goalkeepers: 1 Handanovic, 12 Castellazzi, 27 Belec;

Defenders: 4 Zanetti, 6 Silvestre, 23 Ranocchia, 25 Samuel, 26 Chivu, 33 Mbaye, 42 Jonathan, 55 Nagatomo;
Midfielders: 10 Sneijder, 14 Guarin, 16 Mudingayi, 19 Cambiasso, 24 Benassi;

Strikers: 7 Coutinho, 8 Palacio, 22 Milito, 88 Livaja.

Не би требало да имаме никаков проблем со Хајјдук, очекувам лесно и убедлива победа сепак се работи за разлика во класи.
Од прилика вака треба да биде составот.
---------------Ханданович---------------
Занети--Ранокиа--Самуел--Нагатомо
------Гуарин-----Камбијасо-----------
---Паласио-----Снајдер----Кутињо--
------------Милито------------------

Јонатан или Силвестре може да биде на местото на Занети, а капитенот да игра до Гуарин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom