Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Мислам дека треба уште двајца на средина да испазарат...веројатно не се ретардирани да остана на шпончето и Гаљардини како резерви?...се виде сега полусезоната кога го пуштија Сенси и кога играа без Брозович два месеци....гол неможеа да дат све да му ебам нивно.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Мислам дека треба уште двајца на средина да испазарат...веројатно не се ретардирани да остана на шпончето и Гаљардини како резерви?...се виде сега полусезоната кога го пуштија Сенси и кога играа без Брозович два месеци....гол неможеа да дат све да му ебам нивно.
Па прва постава се Брозовиќ, Барела и Чаланоглу и во ротација се Аслани и Микитаријан плус Гаљардини за не дај боже.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.341
Поени од реакции
6.272
Official, confirmed. Arturo Vidal has reached an agreement with Inter to part ways, terminate the contract and then sign with Flamengo. #transfers Vidal leaves European football, now time for Flamengo until Dec 2023.

Од Фабрицио Романо, официјално.

Уште една пијавица да се откачи и чисти сме.
Од другиот трач.
ПСЖ и Интер при крај биле со трансферот на Скриниар.
Санчез сака уште да цица пари.
Џеко и Кореа може ќе треба да ги бркаме ако се носи Дибала.
Дибала сака само у Интер пошто само таму има понуда за добра плата и европски фудбал.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Досеа Дибала 3 пријателски требаше да има изиграно, а не да чекаме чистење на ѓубре за да потпише.
Не сум баш оптимист за следнава сезона. Се ми изгледа дека ќе го стопат словаков, замената нема да биде Бремер туку неш непроверено, Дибала ако дојде ме плаши дека ќе го стопат вентилаторот и така.

Дај боже да сум грешка, а веројатноста е голема :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Официјалниот состав за мечот против Лугано кој почнува за 25 минути.

Ако најдам линк ќе споделам. Ако најдете линк, споделете. :)

1657641904097.png
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.660
Што е ова фонтанајеиекрлњнснњноса?
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.299
Што е ова фонтанајеиекрлњнснњноса?
Некој кого Урко ќе го омаловажи и потцени и притоа ќе стане легенда на некој друг италијански клуб од врвот. :kafence:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Јадев гомна за трансферов, ама братот Аслани може да биде џекпот за 14М.
Да да, и јас го споредувам со Агуме демек зашто ќе давале пари нашиве ама се гледа дека овој е каде-каде поквалитетен.
Со двете нозе игра еднакво добро.
Рано е уште да се влечат заклучоци, јбг, само еден меч против Лугано ама делува како да има огромен потенцијал.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
380
Поени од реакции
1.264
Супер изгледа Аслани, иако е само меч против Лугано, изгледа баш на профил на играч за замена на Брозо, имаа доста време нашиве да скаутаат, така да ваљда направиле добар избор. Плус секако нема да го изеди притисок од старт, ќе има таман време да легне во тимов.

Со среќа нека му е на Видал во Фламенго, малку се грешките на Марота откако е во Интер, ама мислам најголемата е то шо се откажавме од Тонали за Видал тогаш, а сума сумарум мислам дека со се ова сумата за раскинување на договорот плативме исто пари за плата колку шо ги кошташе Милан Тонали.

То и необјаснивата идеја дека факинг Валентино Лазаро од Херта вреди 20 милиони и некако за него има место во Интер ми се единствените две работи кои би можел да му ги замерам.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
То и необјаснивата идеја дека факинг Валентино Лазаро од Херта вреди 20 милиони и некако за него има место во Интер ми се единствените две работи кои би можел да му ги замерам.
Ако го задржиме Лазаро, мислам дека под Инзаги може да биде пристоен.
Пред да дојде кај нас важеше за талент, се надевам дека бар малце ќе покаже нешто ако ништо друго бар некое евро да извадиме за него следно лето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom