Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Па донесен е ко замена за Брозович, секако дека ќе биде у глобала на клупа и ќе пече занает од Броз и ќе добива минути за да одмори Хрватот.
Фала богу им текна дека не може со 9 играчи да играат цела сезона како лани.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Уште еден играч за греење клупа.
Ради таквите што ги немавме минатата година, а тоа се алтернативи за Хакан и Барела, на крајот го јадевме. Ама сеа и тоа ете ќе ти смета, нема везе што е голем талент и што може да покрива кога Хакан или Барела а и Броз ќе треба да одмараат или ќе се повредени. И Барела кога дојде за повеќето беше инкогнито и луѓе се чудеа како може толку да им се плаќа на Каљари.

Аслани иначе ни даде гол лани на Меаца за 0-2, може да игра на секој дел од средината и е топ трансфер, и он и Микхитаријан ко далеку поискусен, ова се профил на играчи кои лани очајно фалеа во клубот, од само 3 адекватни опции за системот на Инзаги у средина, сега он има 5 на располагање, односно профили на играчи кои одговараат на тоа што го сака он, такви нит беа Видал лани, нит Гаљардини нит Весино.

Имам големи очекувања од Аслани мислам дека ќе биде добар играч во иднина, и он и овој Беланова што доаѓа ко опција за десната страна каде што е Дамфрис. Добри трансфери реди Бепе годинава, одлични би рекол со оглед на околностите, плус и Лукаку го врати така да моментално каков што е тимот со новиве играчи, многу посилни се од лани, само Лукаку го крева квалитетот на ростерот драстично. А тоа на крајот од денот е најбитно, ростерот да е (далеку) подобар од оној што го имаа ланската сезона.

Е сеа следниве потези ќе се деликатни, низа продажби, можно е и Кореа во Наполи да биде продаден, па ќе видиме на што сме со Дибала а и евентуалното продавање и на Скринијар/Де Вриј што ќе значи сигурно и носење на играч од одбрана (Бремер/Миленкович).
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Ради таквите што ги немавме минатата година, а тоа се алтернативи за Хакан и Барела, на крајот го јадевме. Ама сеа и тоа ете ќе ти смета, нема везе што е голем талент и што може да покрива кога Хакан или Барела а и Броз ќе треба да одмараат или ќе се повредени. И Барела кога дојде за повеќето беше инкогнито и луѓе се чудеа како може толку да им се плаќа на Каљари.

Аслани иначе ни даде гол лани на Меаца за 0-2, може да игра на секој дел од средината и е топ трансфер, и он и Микхитаријан ко далеку поискусен, ова се профил на играчи кои лани очајно фалеа во клубот, од само 3 адекватни опции за системот на Инзаги у средина, сега он има 5 на располагање, односно профили на играчи кои одговараат на тоа што го сака он, такви нит беа Видал лани, нит Гаљардини нит Весино.

Имам големи очекувања од Аслани мислам дека ќе биде добар играч во иднина, и он и овој Беланова што доаѓа ко опција за десната страна каде што е Дамфрис. Добри трансфери реди Бепе годинава, одлични би рекол со оглед на околностите, плус и Лукаку го врати така да моментално каков што е тимот со новиве играчи, многу посилни се од лани, само Лукаку го крева квалитетот на ростерот драстично. А тоа на крајот од денот е најбитно, ростерот да е (далеку) подобар од оној што го имаа ланската сезона.

Е сеа следниве потези ќе се деликатни, низа продажби, можно е и Кореа во Наполи да биде продаден, па ќе видиме на што сме со Дибала а и евентуалното продавање и на Скринијар/Де Вриј што ќе значи сигурно и носење на играч од одбрана (Бремер/Миленкович).
Не ми смета на мене сите знаеме талентите во Интер како завршуват.
И Димарко и др играчи имат им дадено гол на Интер па кога ќе дојдат во клубот знаеме како играт, се надевам дека овој нема да разочаре.
Ти имаше големи очекувања и од Гаљардини па гледаме каде стигна.
Скринар секако ќе си оди за 80че ако понуди ПСЖ пошто ДеВриј никој не го сака. Де Рака од Јуве оде во Челзи, Тој од ПСЖ ќе оди во Јуве и Скринар во ПСЖ нешто што го читав на фб пред 2 часа.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Не ми смета на мене сите знаеме талентите во Интер како завршуват.
И Димарко и др играчи имат им дадено гол на Интер па кога ќе дојдат во клубот знаеме како играт, се надевам дека овој нема да разочаре.
Ти имаше големи очекувања и од Гаљардини па гледаме каде стигна.
Скринар секако ќе си оди за 80че ако понуди ПСЖ пошто ДеВриј никој не го сака. Де Рака од Јуве оде во Челзи, Тој од ПСЖ ќе оди во Јуве и Скринар во ПСЖ нешто што го читав на фб пред 2 часа.
Од кај тоа дека сум имал големи очекувања за Гаљардини :)), пред 100 години дојде многу знаеш што тука се пишувало за него, иако таа прва полусезона откако дојде сите го фалевме. Ја не ни знаев кој е Гаљардини пред да дојде, Аслани од друга страна е еден од младите потенцијали моментално у калчово и одличен моментално за ротација а тоа конкретно за средината очајно ни требаше уште лани. Овој сакав да дојде уште пред да се поврземе со него, едно време Милан се поврзуваа со Аслани мислев таму и ќе иде зашо на времето Крунич и Бенасер од таму ги собраа, добри односи имаат со Емполи. Од една страна се зема играч што во иднина може и да е првотимец, од друга со ерменецот се зема играч кој ќе донесе искуство и солиден бек ап од клупа барем сезонава, наредна може и друг да се убоде.

Исто и за Беланова десно може да се каже, реално средината и десно-лево моментално не се позиции на кои мора да се инсистира на јака инвестиција и јако име. Нападот е, или беше, сеа Лукаку се врати, за одбрана ќе видиме, ако замине Шкринијар.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.426
Поени од реакции
3.680
Види го ники, од сите мртовци кои ги имаме на тимов, овој за Аслани се фатил, најмалиот проблем.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Види го ники, од сите мртовци кои ги имаме на тимов, овој за Аслани се фатил, најмалиот проблем.
Мислам дека лошо го разбравте типот, сака да каже дека сме земале играч за кој никој не чул. Не рече ништо лошо.

Мое мислење е дека ќе има Ди Марко ефект, т.е. средно корисен играч кој ќе чека шанса ако некој од првотимците не е достапен. Јас сум за вакви трансфери кои не го оптеретуваат премногу буџетот а сепак нудат длабочина на ростерот.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Мислам дека лошо го разбравте типот, сака да каже дека сме земале играч за кој никој не чул. Не рече ништо лошо.

Мое мислење е дека ќе има Ди Марко ефект, т.е. средно корисен играч кој ќе чека шанса ако некој од првотимците не е достапен. Јас сум за вакви трансфери кои не го оптеретуваат премногу буџетот а сепак нудат длабочина на ростерот.
Токму така, не го оптеретува буџетот а нуди длабочина на ростерот. Трансфер кој ни е потребен, а мене особено ми се допаѓа што тоа е 20 годишен кој веќе има 25+ настапи во Серија А. Oд овој трансфер ние може само да добиеме стандарден играч на долг рок. Ниту некој знаеше нешто за Брозовиќ, ниту он имаше некој блесок првите две сезони. Делуваше ептен просечен Брозо, а сега е незаменлив и веројатно топ три везњаци во Серија А. Нема што да бидеме разочарани нити па да се сомневаме или да очекуваме премногу од Аслани уште во првата сезона. Нека седи, ќе учи од Барела, Брозо, Чаланоглу и Мхтиријан па ако не го бидува ќе иде на позајмица и во најлош случај може да биде трампан за некој сличен нему.

За Димарко јас сум еден од најголемите гомнојадци тука на темава, признавам...ама мислам дека во наредната сезона ќе биде доста подобар од претходнава. Го гледав во настапите за репрезентација и беше сосема солиден против Англија. Дефанзивно и офанзивно. Факт е дека највеќе му одговара лев бек во 4-4-2 формација, ама и ова што го игра во Интер би требало да му легне против дефанзивни екипи. Добар е за прекини и некако моментално гледам повеќе потенцијал од претходно.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Грешката кај Ди Марко не е во него, туку во Инзаги. Низок е за да игра лев стопер и со Болоња тоа се виде.
На LWB е одлична алтернатива за Госенс, дури и у репрезентација се догура ликот, па уште и 2 асистенции против Немачка ако не се лажам, не е толку лош колку што се збори за него.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
Да си го одржиме трендот, ќе го викаме Кико или премногу е шиптaрче за такво нешто?

Иако личи на колумбиец чија основна задача е со томос моторче да пренесува дрога од едно на друго место.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Кико ми е име за папагал, Кикица ни го зеде сладоледот (фала богу).
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.426
Поени од реакции
3.680
Чим лици на колумбиец/мексиканец, ја би да го викаме, кикито. :D
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
150
Поени од реакции
96
Сенси завршил во Монца на позајмица. Не можам да ја разберам управата на Интер. Толку ли не можеле да му извадат некое милионче па мора на позајмица во услови кога им се потребни пари
 

Kajgana Shop

На врв Bottom