Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Вадењето на Брозо не утепа, не дека нешто бевме вауу, ама неможевме да сврзиме напад.

Тешка сезона ќе биде оваа а бога ми и мачна.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
Бреј ама паника сте кренале.
Урко за 1 недела отказ ќе бара за Инзаги му ебам умрениот, за Конте година ипол немаше капка критика упатено доека се мачевме у сопственото непостоење.
Ете го и за Дамфрис експертиза од една утакмица а Хакими лани ова време беше седнат на клупа ради непостоење на терен.

Врзуваме 9 бода и проаѓаме даље, не кур ме замарајте.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.663
Бреј ама паника сте кренале.
Урко за 1 недела отказ ќе бара за Инзаги му ебам умрениот, за Конте година ипол немаше капка критика упатено доека се мачевме у сопственото непостоење.
Ете го и за Дамфрис експертиза од една утакмица а Хакими лани ова време беше седнат на клупа ради непостоење на терен.

Врзуваме 9 бода и проаѓаме даље, не кур ме замарајте.
Да, и тогаш беше оправдано седењето зашо не бил тактички вклопен, сега се гледало дека зошто Дамфрис не играл, пошо бил дно. Интересно.

Иначе ужасна партија денес џабе е било што да се збори, дабогда никад не се повтори.

П. С. И вакви мртви умрени незакопани имавме 2 мртви зицери денес, Џеко и Лаутаро, плус Барела пречката, шутот на Кореа и ударот со глава на Де Фрај. Али сеедно, глупо е да спомињаме шанси при вакво бедно и непостоечко издание.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Види ги двајцава, прво договарање на чат па ајде еден по друг идеме со настап на кајгана.
Ајде прво е да се тешиме со муабетот абе лани први 6-7 кола исто со Конте бевме лоши и беа лоши у одбрана.
Сеа, абе и Хакими лани некако на старт не го биваше ... у контекст на Дамфрис, играч катаљарда пати послаб од Хакими.

Само разликата пример за лани, е што имавме тренер познат по тоа што е способен да креира стабилна одбрана, докажано тоа низ неговата кариера, сеа имаме тренер што Никогаш во својата мала скромна 5 годишна кариера не успеал тоа да го направи, напротив, просечно по 50 гола прима у сезона.
За Дамфрис излишно е да се дискутира и да се става во иста реченица со Хакими, Хакими е најбољи бек у свет моментално, толку, овој богзнае што е, али секако е светлосни години далеку од тоа што Хакими претставуваше за нас.
Нормално е дека ќе има пар фаци на форумов што нема да се рамнодушни.

И ме боли кур за Дамфрис, небитен е, Инзаги е проблемот, 2 утакмици по ред прави пацерски нерезонски грешки што не коштаат бодови, минатата се решил на Ди Марко да му дае пенал да шутира, денес од прва до последна минута влечеше дебилни потези. Многу сакам да успее овој кај нас затоа и се нервирам што ми се понаша ко низа просек претходници пред него а кои дошле у Интер да направат некаков исчекор у кариера. Играш must win утакмица и те доминира Де Зерби со Шахтјор после 15 минутна пауза каде у глобала си требал да им исцрташ на играчите што е погрешно на терен и како до победа. На крај тоа му успеа на тренер што уште фура фризурче со боцки на глава, уште пластичното мало лажиче за кафе му фали у уста.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Ако победи Шериф со Реал, големи се шансите пак да си испадниме од групи.
И тоа од нај слабата група. Шериф и Шахтјор, полуаматерски екипи и нај лошиот Реал во последно 20 години.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Must win, второ коло. :pos:
Така и лани се смеевме, второ коло, на крај секое бодче битно било.
Ама добро заборавив Инзаги е тука со мастер фудбалот што го играл 300 пати бољи од тој на конте, јак пресинг, и све остало што едноставно на рутина ќе ни овозможи да ги добиваме малите екипи. Зашо очигледно таков некој став се обидувате да форсате ко богзнае каков фактор да сме во фудбалов моментално у пичку матер а не можда малце појаки од оној Интер на Спалети, можда.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
После поразов на Реал, лабаво прво место се осваја, џабе паника.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Нереално е ова, ова само нас може да ни се деси, и лани исто беше земале Шахтјор историја испишуваат со Реал ми глумат барса од прајмот. Дај бе ... Што е ова бе, 5 бодови позади Шерииииф Тираспооол.
Но ... wait for it, само 2 позади реал. :misticen:
Автоматски споено мислење:

После поразов на Реал, лабаво прво место се осваја, џабе паника.
И ја така праев математики пред денешниве дуели, све обратно искочи, класика. Ќе квичат следни 2 шериф тираспол, ништо друго не ни преостанува, не ни знам сеа шо како зашо треба, ќе се тресеме ваљда, под дифолт ни доаѓа ова увек.
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Да спиел некој 5 години и сега да го чита Син што пишува, ќе мисли Фергусон ни бил тренер изминатите години и сме освоиле се што може да се освои. Баерн-Интер, дерби на векот.
Крив е Инзаги што Димарко промашил пенал, ама затоа кога Дортмунд ни ја вртеше од 0-2, Фергусонов не беше крив, толку била силата со тие играчи.
Ќе повторам пак, свесни се сите дека Инзаги не е топ класа, ама да му се гледа секој детал и да се омаловажува по 1 кикс, а претходно сте се правеле слепи 2 год, ми нема логика некако.
Министеро по одбрана, што Гладбах умренио му збоди 4 гола а најумренио Реал во последни 20 год му ги шибна 5. Посебно во Мадрид, на 2-2 имаше еднa генијална замена-Гаљардини. Ретко видена глупост во светскиот фудбал, што ја правеше среда-сабота.
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Не ни бил ферги тренер, ама ни беше некој што ни донесе титула после 10 тажни, мизерни, црни, бедни години кои како да заборавивте дека постоеа и се дел од вашите животи, за тебе не знам, мене таа титула многу ми значеше башка што сум од тие генерации што не чекале толку долго за да клубот му освои титула у лига. Tака да 90% од нас тука освен Ио и пар други фаци, прв пат у живот сме чекале толку долго за титула.
Тоа што се фрла сеуште кал на него ви го оставам на вас, ваше си е, али пак ќе кажам, да не се деси најлошто сценарио па тогаш да сфатите што изгубивме ова лето a што можевме да имаме доколку се одеше по неговиот терк и желби.

Ја сакам Инзаги да успее али сакав и Спалети на пример, за Инзаги неаме гаранција за успех каква што имавме со Конте за Серија А, колку и да го негиравте за таа лига е доктор и сунац боготац, ни гарантираше титули во годините што следат, нарочито во ваква конкуренција каде глатко ќе поставеше основа за доминиранје во иднина. Ни остануваат само навивачките желби и оптимизам дека овој ќе го направи потребниот исчекор у кариера, нешто што Спалети на пример не беше кадарен да го направи кај нас, тапкаше во место 2 години и 2 години истите грешки ги правеше што резултраа со 30 бода негатива од Јуве. И за него така се надевавме па разочара.

Неколку работи многу ме плашат кај Инзаги, првата е одбраната со тројца, такви кај нас никогаш не се наметнувале, од кога гледаме фудбал само 1 човек наметнал таков систем кај нас успешно и генерално гледано на прсти се бројат тренери од големиве лиги што се успешни со овој систем и освојуваат големи трофеи, само Тухел е исклучок, тренер кој наметна добра 343 формација у Челзи и им донесе ЛШ. Втората, имаме послаб тим од ланскиот без алфа и омега у екипа каква што беше Лукаку и тотално осакатени десно со идењето на Хакими, третата, карактеристика за него е тимот да му игра доста лошо во одбрана.
Четврто, колку и да им е смешно ова на истите тие што спамаа кога Пинтус дојде тука ко најбољи кондициски тренер, такоџе и овој не е тука, допрва ќе се осеќа неговото отсуство, после 2010 прв пат ги гледав играчиве да ораат на терен 90 минути во најголем дел од сезоната, до неговото доаѓање со Спалети физички колапс секое второ коло доживуваа, и после Декември, апсолутно секој меч после 60 минути фудбал. Денешново издание во второ многу ме потсети на спалети-натпреварите, не е толку дека не тепавме колку што е фактот дека после паузата од 15 минути излеговме ко умрен тим кој у бранови беше напаѓан до крај од Шахтјор.

Све кога ќе се земе у предвид, освојување на скудето од Инзаги ќе биде against all odds, затоа и реков пред некој ден, титула у ваква ситуација за него се множи со 10.
 
Последно уредено:
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Ве читам последниов период, и морам да кажам скоро со сите се согласувам, мада со никој целосно. Еве едно мое видување за Интер последниве години.

Прво, слободно можи свеќи да му палиме на Конте, шо се нафати да ни биди тренер. За разлика од Син, ја не мислам дека е мастермајнд, и дека е некој најјак тренер на светот. Тоа што Конте го донесе во тимот, нема врска со неговите тренерски способности. Чоеко си постави услов, јас сум шампионски тренер, сакам шампионски тим. И плачеше ко пичка секоја конференција, и вршеше притисок кон газди и управа, дека ако сакате да победиме, треба да ми ги донесите најјаките играчи.(седнување со 10 евра во ресторан од 10000) Ниеден друг тренер, од Мурињо на ваму, не правел таков притисок на клубот. За сите други тренери, Интер беше предизвик, искачување во кариерата и тн... и тоа му беше на некој начин врв во кариера, задоволни беа само да седнат на клупата од Интер, престиж, да кажат, јас на Интер тренер сум.
Кај Мурињо и Конте беше обратно, тие му беа предизвик на Интер.
Да не беше Конте, кур шо че дојдеа Лукаку, Хакими, Ериксен... Да му речеше некој на Конте, Икарди си оди, че ти го донесиме Џеко, на машко магаре че ги качеше, и реалити шоу че отвореше кај шо јади лајна 24 сати дека сме го заебале.
Точно таков тренер ни беше потребен во тој момент. Чоек шо знај шо сака, и шо настојува да го добија по секоја цена.
Исто друга карактеристика шо Конте го прај топ тренер, е то шо го пишав во последнава реченица, ама сега од аспект на менаџирање на играчите. Знај шо сака, настојува да го добија по секоја цена, и не прај компромис. Имаше едно интервју го гледав, вика нема шанса ако нешто не чини, да ја свртам главата на страна, да се прам дека не видов. Не, или че биди јас ко шо че кажам, или сите патот под нозе и да ве нема. Па било то Ериксен, Хакими или не знам ти кој. Клучна работа е во еден тим да се воведи ред и дисциплина, а тој то го напрај до перфекција.
Мене лично, како стратег Конте не ме бендисува. Фудбалот не ме бендисува. Нема план Б шо викавме. Ама зато другите квалитети го надминува овај недостаток, и крај краева му носи резултати. И мене нешто да ми носи резултати не би го менаувал.

Е сега за Инзаги. Да ви кажам искрено, јас сум позитивно изненаден. Можи има врска со очекувањата што ги имав, односно немав. Ја не знам шо очекувате од тренер, шо е викнат, и уште првио ден му е кажано, терај си ти работи си, ич куро да не те боли ние шо прајме, целта е ЛШ и то е. Од старт го сакатува. Јас ви тврдам, да останеа Хакими, Ериксен и Лукаку, па по можност плус уште еден лев бек (Госенс), че имаше Инзаги далеку поуспешна сезона од Конте. И то пак че речам, немаше да биди исто да беше Инзаги тренер лани со истите играчи од лани. Чак и мислам дека немаше ни да освои титула. Конте, му направи една страшна основа, шо овај требаше само да ја филува, и да ја качи на едно повисоко ниво. Оти искрено, мислам дека има голем потенцијал Инзаги. Проблемо е како шо кажав погоре, ова за него е престиж, предизвик, си го полни ЦВ-то. Јебига и мене да ме викнеа со Интер, со 2 раце че потпишев. Заебанцијава е, шо сега Инзаги ДАЛЕКУ послаб состав има од лани.
Сетете се лани, само ЕДЕН играч шо се уигра (Ериксен), колкав напредок имавме во играта. Значи некогаш, само еден играч колку е битен. Е сега, замислете па тројца Клучни играчи да ти земат од тој тим. Не Конте, Свети Конте немаше ништо да напрај. Затоа викам Инзаги добро се држи, барем засега.

Искрено, би сакал Инзаги да остани долго време во Интер. (барем засега така размислувам). Неговиот потенцијал че го видиме, само ако 1. Застани машки, како Конте, и си бара тоа што му треба за титула. А то значи, да вети титула, и дека не сака да води тим на кој шо битно е само да учествува. Значи Шампионски менталитет....или 2. Да дојда овие арапиве, да го обсипа со злато, бели мезиди, алтанови, да си стокми тим ко шо му куро сака, и тек после да се курчи.
Јас да сум ко Инзаги, ако по некоја случајност освом титула со Интер годинава, одма се претворам во Конте. Има да квичам, да плачам, и да си го ценам трудо, и да не се нафајчам на ништо помалку од шампионски играчи и шампионски тим.

Имав уште нешто да кажам, ама не ми текнува.
Ај бегајте сеа иам работа.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
И Дамфрис ... класичен мех, прв пат да го глеам асално денес а и со Аталанта, од коњ на магаре после Хакими, сеа сфаќам уствари зашо Инзаги го преферира поише Дармијан, бар сеа за сеа.
Значи цело лето за џабе замараше за него, на памет си коментирал, фалејќи го дека е идеална замена за Хакими за кого, да се потсетиме, беше еден од првите кој сместа го продаде уште после првата шпекулација, па после вадеше статистики за топ 3 продажби, најскап бек у свет, сепак бил бек, и слични вака така муабети.

Сигурно и лани сфаќаше зошто Дармијан едно време го зацементира Хакими на клупа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom