Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.239
Поени од реакции
41.564
Значи цело лето за џабе замараше за него, на памет си коментирал, фалејќи го дека е идеална замена за Хакими за кого, да се потсетиме, беше еден од првите кој сместа го продаде уште после првата шпекулација, па после вадеше статистики за топ 3 продажби, најскап бек у свет, сепак бил бек, и слични вака така муабети.

Сигурно и лани сфаќаше зошто Дармијан едно време го зацементира Хакими на клупа.
Ја ако сум замарал ти што праеше, дури и си го препиша ко твој трансфер, викаше да знаете овој мој човек е, ја прв го открив. :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Само стекот викаше кај овој висок е врска ќе нема, така нешто.
Али од она што го глеав на ЕП и сеа, ден и ноќ разлика, уцвикано делува, од оние што а добие топка глеа само да се ослободи од неа, али ајде задњи 2 утакмици не дека штимавме ко екипа па ќе го видиме у иднина

За Хакими не ми спинувај, зборев за цифрата, дека за бек е добра нарочито во вакви услови, а не дека сакав да си оди, муабетот за него беше дали он дали Лаутаро, ја бев за тоа Лаутаро да остане, или Лукаку, а ако се жртвува некој за многу јебига, нека е Хакими, не дека ја одма го продадов, клубот тоа секако ќе го направеше па од таа двојка или тројка ја, ТИ копиле едно, стекот и пар други бевме за Хакими, коа више мора да се бира кој. Многу ме нервираш.

п.с. Дармијан никад не го зацементирал Хакими на клупа, но добро ќе ти веруваме дека тоа некогаш се десило. Хакими од ден број еден како дојде беше стартер, па малце падна у форма одбрана беше лош у одбрана, со Реал гости поклони гол, па беше седнат на клупа не ми ни текнуе колку долго траеше тоа, не верувам многу, у никој случај за да се зацементира Дармијан у прв тим а овој на клупа.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Делува грубо, несмасно. Селски бек што е физички поспремен од другите.
Посебно во ситуации кога е 1 вс 1 со некого а не му фаќа умот да проба да дрибла, се гледа таа несмасност.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
Ја ако сум замарал ти што праеше, дури и си го препиша ко твој трансфер, викаше да знаете овој мој човек е, ја прв го открив. :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Само стекот викаше кај овој висок е врска ќе нема, така нешто.
Али од она што го глеав на ЕП и сеа, ден и ноќ разлика, уцвикано делува, од оние што а добие топка глеа само да се ослободи од неа, али ајде задњи 2 утакмици не дека штимавме ко екипа па ќе го видиме у иднина

За Хакими не ми спинувај, зборев за цифрата, дека за бек е добра нарочито во вакви услови, а не дека сакав да си оди, муабетот за него беше дали он дали Лаутаро, ја бев за тоа Лаутаро да остане, или Лукаку, а ако се жртвува некој за многу јебига, нека е Хакими, не дека ја одма го продадов, клубот тоа секако ќе го направеше па од таа двојка или тројка ја, ТИ копиле едно, стекот и пар други бевме за Хакими, коа више мора да се бира кој. Многу ме нервираш.

п.с. Дармијан никад не го зацементирал Хакими на клупа, но добро ќе ти веруваме дека тоа некогаш се десило. Хакими од ден број еден како дојде беше стартер, па малце падна у форма одбрана беше лош у одбрана, со Реал гости поклони гол, па беше седнат на клупа не ми ни текнуе колку долго траеше тоа, не верувам многу, у никој случај за да се зацементира Дармијан у прв тим а овој на клупа.
Интересни превртени смајлиња.
Па каде виде дека ја го критикувам Дамфрис? Мој човек е и ќе врие у прва постава коа ќе се зацементира и уигра.
Баш не делува на уцвикано, мене поише ми делува на преимпресиониран од Интер и некад се губи со потег поише и гледа да напраи нешто неизводливо. Али нов играч е и ќе се уигра, плус јазик не знае, и све на све тука е непуни 2 месеца.

За Хакими, добро де и ја бев за негова продажба пред Лаутаро нормално ама не кукам и не плачам по него ко ти што праиш. Не знам што очекуваше после неговата продажба, дека ќе најдат дупло појак играч од него.

Не беше зацементиран де добро, така иде зборот хехе, ама беше седнат на клупа ради неиграње добро и претерување, нешто што Конте директно го потврди, со зборовите дека го седнал на клупа за да олади малце. Нешто што на крај испадна потег ипол, пошто експлодираше после тоа.

И ти ме нервираш.
Те мразам уствари.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Ќе врие ќе врие... а можеше Хакими да врие а наместо Лаутаро да биде Кореа и пак ќе трпавме голови. Дензел може да врие со Болоња тип на екипи, дај боже да грешам ама сега за сега така стојат работите.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Да се вратиме на анкетата од погоре… Бек ко Хакими не се продава. Техника на ниво, брзина на Болт, осет за гол како расен шпиц.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Ќе врие ќе врие... а можеше Хакими да врие а наместо Лаутаро да биде Кореа и пак ќе трпавме голови. Дензел може да врие со Болоња тип на екипи, дај боже да грешам ама сега за сега така стојат работите.
Хаќими минатата сезона против Реал М. У ЛШ беше изгубен случај да не зборувам за другите натпревари од ЛШ. Во Сериа А освен едно добро дерби против Милан и толко беше, за малите екипи не зборувам. Јас мислам дека повеќе ќе жалиме по Лукаку одколку Хаќими.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Хаќими минатата сезона против Реал М. У ЛШ беше изгубен случај да не зборувам за другите натпревари од ЛШ. Во Сериа А освен едно добро дерби против Милан и толко беше, за малите екипи не зборувам. Јас мислам дека повеќе ќе жалиме по Лукаку одколку Хаќими.
Тоа што Хакими го направи лани во Интер, статистички, ни еден бек нема да го направи во Италија следните 20 години.
Титули се освојуваат против малите екипи.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.991
Поени од реакции
6.244
Ќе врие ќе врие... а можеше Хакими да врие а наместо Лаутаро да биде Кореа и пак ќе трпавме голови. Дензел може да врие со Болоња тип на екипи, дај боже да грешам ама сега за сега така стојат работите.
Тука нека престане секоја дискусија.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.426
Поени од реакции
3.680
Статистички гледано последните 20год на десен бек, само Куадрадо имал 8 гола и 11асистенции во една сезона во Сериа А и тоа 13/14(додека играше за Фиорентина), второто место го делат Хакими и Маикон, едниот има 7 гола и 10 асистенции, другиот 6 гола и 11асистенции, така да нема што повеќе да дискутираме на ова тема се е јасно, бројките самите зборуваат.

Факт е дека нема да можеме да го замениме уште долго време, страшен играч загубивме на сметка на гомното Лукаку кој се до последен момент чекаше на Челзи и нивните смрдени понуди, вака на крајот останавме и без Хакими и без црнечкото гомно.

Сметам дека тука лошо изиграа и Марота и компанијата затоа што требаше да го одовлекуваат уште малце работата со Хакими, да не го шитнат толку брзо, бидејќи на крајот излеговме ебани двапати, а и не ги кривам многу, којзнае колку пресинг имале од гомната од Кина да искешираат што побрзо.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Јас не знам само кој спомнал дека Думфрис е ала Хакими па 3 дена да вергламе и ги споредуваме.
Истотака и за Инзаги се створи прича дека бил нешто налик Конте а буквално никој го нема кажано тоа. Особено што едниот е тренер 14 години а другиот 5.
Од тоа што јас можев да забележам една група се обиде да каже дека Думфриз и Инзаги се солидни замени, а не подобри од Хакими и Конте.
Толку се испревртеа причиве последниве три дена да веќе не знам која е главната тема на муабетиве тука.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Не мислам дека избрзано го продадоа Хакими, напротив се влечкаа и калкулираа.
Ама ова чукарево црно дабог пропаднал у Челзи е главен кривец.
И стандард, вчера со топка не се состави, Бонучи го спакува за носење.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
Цела сезона, после секој кикс (нерешена/пораз) ќе ги враќаме истите муабети за Хакими, Лукаку и Конте? За на крај ако случајно остенеме со 0 титули да ескалира тоа у епски расправии, карања, пцуења, напуштање форум, блокови, игнори и слично.

Истото важи и за потенцијална серија на победи и кревање на нивото на игра.

Досадно е све едно исто да се врти у круг, голем дел ако не и сите генерално се согласуваме дека сме послаби од лани и дека Конте, Хакими и Лукаку тешко се заменуваат и дека беше удар нивната продажба.
Автоматски споено мислење:

Јас не знам само кој спомнал дека Думфрис е ала Хакими па 3 дена да вергламе и ги споредуваме.
Истотака и за Инзаги се створи прича дека бил нешто налик Конте а буквално никој го нема кажано тоа. Особено што едниот е тренер 14 години а другиот 5.
Од тоа што јас можев да забележам една група се обиде да каже дека Думфриз и Инзаги се солидни замени, а не подобри од Хакими и Конте.
Толку се испревртеа причиве последниве три дена да веќе не знам која е главната тема на муабетиве тука.
А лесно можеа замените да бидат наречени Синиша Михајловиќ и Давиде Запакоста.
Посебно ме нервира што после 6+2 утакмици одма се носат заклучоци за играта на тимот, за играта на индивидуалци, за тренерот а сеуште е сам почеток на сезона каде иаме само 2 нерешени утакмици у лига од кои (не е ова оправдување) една после реп пауза а друга против Аталанта каде имавме зицер победа у нозе.

Е сеа за Дамфрис, 6то коло а поединци очекуваа да има 7 асистенции и 3 гола сигурно.
Хакими за споредба првите 6 месеци имаше само 2 асистенции и гол, од кои гол и асистенција на една утакмица, против мртвиот Беневенто.
Дамфрис дојде после европско првенство у средина на август, без припреми, без ништо.
Како што и вика статијава подоле

Конте година ипол се мачеше да најде добитна 11ка, трипаше со Шкринијар, се глупираше таму со Коларов, изводеше до Гаљардини, споро го уклопуваше Хакими, Ериксен да не праам муабет дека точно 1 година беше резерва, дека ќе испиеше отказ кога реши да се занесува и да го копира Гасперини со 3412 формација каде за малце ќе го изгореше Барела на таа треквартиста или 10ка позиција, дека Перишиќ го тргна на страна па после го врати и се предомисли дека може да го напраи солиден лев бек, Дамброзио му играше десно крило на моменти.
Но сепак сето тоа беше фино лепо спакувано со оправдание дека Конте е шампион и знае што праи, па се повлекуваа паралели кога у Челзи почна со 4ка позади па смени у 343 и освои лига, па дека 352 е комплицирана формација и систем каде бара доста тактичко совршенство за сето тоа да почне да функционира и дојде до израз.

Сега за Инзаги не важи ништо, не смее да експериментира, не смее постепено да ги уигрува новите а и старите играчи у неговата 352 формација, не смее да прима голови, не смее да игра нерешено, едноставно мора да има 38 победи по ред.
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.239
Поени од реакции
41.564
Не мислам дека избрзано го продадоа Хакими, напротив се влечкаа и калкулираа.
Ама ова чукарево црно дабог пропаднал у Челзи е главен кривец.
И стандард, вчера со топка не се состави, Бонучи го спакува за носење.
Загубите на Интер моментално се цели 200 милиони евра откако инкасиравме скоро 200 летово што е многу со оглед на добиените пари, види сеа што излага низ медиумиве.
Така да ова може да се додаде на целиот оној муабет претходно што е правен каде убедувавте дека со продажба на еден играч ќе застанеа. Ако не се продадеа Хакими и Лукаку 400м ќе беше минусот што само по себе ужас, така да и да побараше Лукаку пример у Мај, дечки тоа е освајам титула и си идам, огромна беше веројатноста дека ќе си одеше уште еден.
Е сеа ако се губи еден напаѓач пак како и да ја вртиш изборот ќе паднеше на бек со таа разлика што обратно ќе се десеше, првиот играч што се продал сакал да си иде, вториов не, и штета што вака не се деси бидејќи варијантата која се деси беше полесна за спинување на фан базата ... тоа е дечки, ко што глеате сака да си иде овој, не можеме ние ништо тука.

Сеа ќе се избаци стекифити и ќе ми рече не измислувај јер он све знае и романо и сите останати релевантни потврдиле само Хакими дека си идел и доволно било тоа, човек што се информира редовно само од интер тифоси балкан и од уште некоја измислена група на нетот.

Лесно е на крајот од денот да се извлечат заклучоци зашто толку се продаваше летово и дека веројатноста секако да си идат двајца беше огромна после последната информација за клубот, 200м минус откако продале играчи за 200.
Да не се десеше тоа не само што минусот ќе беше 400м евра, праиме муабет за играчи што уште се плаќаат и годишно ваљда го дереа тимов над 15м евра вкупно само со нивните договори.

Ова чисто го зборам зашо глеам се јадете што Хакими си отишол пред Лукаку да побара трансфер, секако ќе биднеа ваквите дилови one way or another, а у сценарио Лукаку да не бараше трансфер тогаш на Лутаро ваљда ќе му бараа купец или на некој од одбранава.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom