Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Имавме еден професор по географија, немаме потреба од повеќе :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
На страна за момент Конте, вчера судијата и тие од ВАР исто како и против Милан беше катастрофален и за двата тима. Не дека нешто влијаеше на конечниот резултат, ама сепак...

Прегледај го приврзокот 271398

Еве го моментот за вториот гол, за мене дури и при прикажаното она малку на преносот имаше офсајд. Ама истотака и Лукаку беше во офсајд при вториот гол ама за ова воопшто немаше репетиција ниту успорена снимка. Едвај малце покажаа и после од други агли. Чудно како и на двете спорни ситуации само по еднаш дадоа на пренос и тоа набрзака.
Исто не дадоа и ситуацијата кога еден од Борусија, мислам Гинтер играше со рака иако ми се чини беше прилепена, ама сепак, не се позамараа да покажат на тв.
Ova vcera go dadoa samo na prenos, ama ovde topkata e veke otidena, ne dadoa vo momentot koga go dopira, tuka se glea deka veke e oddalecena topkata od nego.
Inace igrase 100000% ama ne dadoa slika od momentot koga go udira, inace ako i tamu e ofsajd, togas cist ofsajd e samo sto ete neame slika od toj moment.

A za penalot isto mislam deka imase, sto ima vrska ako mu bila prilepena, prvo ne bese direktno pucana u nego pa da ne reagira, vtoro veke ja pratese topkata i ja vide deka udri u stativa, i ostana so rakata taka, a pozadi nego cekase lukaku na prakticno nebranet gol zasto golmanot bese na zemja. Imase mislam tuka elementi za penal zasto smetam deka igracot imase vreme da reagira a i imase pretstava kade e topkata, ali ete se vodele valjda po toa uz telo pod difolt.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.013
Поени од реакции
55.301
Па јас ли го донесов Конте?
Директорот го избра тренерот, директорот одлучи да му даде толкава плата, додека има уште еден тренер на платен список. Директорот го усогласува ростерот со системот на игра на тренерот и директорот одлучува колку пари на какви играчи ќе потроши. Ако директорот не може да си го контролира тренерот со неговите јавни испади и уцени, тоа не е олеснителна околност за него, зошто он го ставил на тоа место и е одговорен за него.
Марота инсистираше на Конте и Марота фрли еден куп на пари за тим што ќе победува сега, не за 2-3 години. Значи тренерот треба да тренира тим што ќе победува сега, во спротивно и Марота усрал работа.
Ако Интер пак има мелтдаун сезонава, па треба да менува тренер, а е 100 милиони во минус и треба да продава млад талент за финансиски да се врати во колосек на лето, Марота ќе има дел од одговорноста за тоа. Голем дел.
Е сеа, дали треба да се менува од таа позиција е веќе друго прашање.
Мислев дека алудираш на трансферите од есенва.

Ок, генерално гледано во право си Марота го донесе Конте а со тоа и да ги наречеме проблемите односно све ова што си набројал у постовите. Со што јас се согласувам. Особено за Конте.

Марота е добар директор, одличен, ама во случај кога претседателот оди преку директорот и го подржува тренерот ондак не може да се криви Марота тука. Бепе имаше спремно замена за Конте, немаше да го моли ни секунда, само требаше Конте да каже дали поднесува оставка на негова штета или да се договорат за обештетување. Влета Жанг у муабетов и се договорија со Конте а Марота остана на страна. И од таму повлекување од трансферот на Тонали и купувањето на Коларов, Видал и Дармијан. Кои беа желби на Конте. Марота не верувам дека би донел вакви играчи.

Јеби га, можеби погреши Марота со Конте знаејќи како се разделија у Јуве ама во тој момент, лани, едноставно немаше подобар избор од Конте. Чоло нејќеше, другите беа сите зафатени, сем Мурињо.
Ќе видиме како ќе тече сезонава, ако заврши зеро титули пак ја мислам најдобро ќе биде да се побара нов тренер. Марота нека не го закачаат.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.926
Ova vcera go dadoa samo na prenos, ama ovde topkata e veke otidena, ne dadoa vo momentot koga go dopira, tuka se glea deka veke e oddalecena topkata od nego.
Inace igrase 100000% ama ne dadoa slika od momentot koga go udira, inace ako i tamu e ofsajd, togas cist ofsajd e samo sto ete neame slika od toj moment.

A za penalot isto mislam deka imase, sto ima vrska ako mu bila prilepena, prvo ne bese direktno pucana u nego pa da ne reagira, vtoro veke ja pratese topkata i ja vide deka udri u stativa, i ostana so rakata taka, a pozadi nego cekase lukaku na prakticno nebranet gol zasto golmanot bese na zemja. Imase mislam tuka elementi za penal zasto smetam deka igracot imase vreme da reagira a i imase pretstava kade e topkata, ali ete se vodele valjda po toa uz telo pod difolt.
Играчот имаше движење према топката и ја блокираше со рака, која беше залепена до тело.

Е сега, ако имаме некој кој ги владее правилата, дали прилепената рака до тело не се рачуна како игра со рака.
Ако е така, онда сеедно дали го удрила во рака/стомак/гради, нема пенал, пошо буквално му беше прилепена раката.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.663
Јеби га, можеби погреши Марота со Конте знаејќи како се разделија у Јуве ама во тој момент, лани, едноставно немаше подобар избор од Конте. Чоло нејќеше, другите беа сите зафатени, сем Мурињо.
Ќе видиме како ќе тече сезонава, ако заврши зеро титули пак ја мислам најдобро ќе биде да се побара нов тренер. Марота нека не го закачаат.
Алегри.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Ova vcera go dadoa samo na prenos, ama ovde topkata e veke otidena, ne dadoa vo momentot koga go dopira, tuka se glea deka veke e oddalecena topkata od nego.
Inace igrase 100000% ama ne dadoa slika od momentot koga go udira, inace ako i tamu e ofsajd, togas cist ofsajd e samo sto ete neame slika od toj moment.
Толкави ми се техничките можности. :)
Десет пати премотав за и тоа да го фатам.
Ете Ватрениот дал слика се гледа дека е зад таа линијата од тревникот додека Дамбо и Видал се пред...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Тој надимак е за Сладоледот кој бараше кинези кои се со потекло од Африка и секако сакаат да гледаат фудбал во САД.
arapi u amerika be smotan
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Мислев дека алудираш на трансферите од есенва.

Ок, генерално гледано во право си Марота го донесе Конте а со тоа и да ги наречеме проблемите односно све ова што си набројал у постовите. Со што јас се согласувам. Особено за Конте.

Марота е добар директор, одличен, ама во случај кога претседателот оди преку директорот и го подржува тренерот ондак не може да се криви Марота тука. Бепе имаше спремно замена за Конте, немаше да го моли ни секунда, само требаше Конте да каже дали поднесува оставка на негова штета или да се договорат за обештетување. Влета Жанг у муабетов и се договорија со Конте а Марота остана на страна. И од таму повлекување од трансферот на Тонали и купувањето на Коларов, Видал и Дармијан. Кои беа желби на Конте. Марота не верувам дека би донел вакви играчи.

Јеби га, можеби погреши Марота со Конте знаејќи како се разделија у Јуве ама во тој момент, лани, едноставно немаше подобар избор од Конте. Чоло нејќеше, другите беа сите зафатени, сем Мурињо.
Ќе видиме како ќе тече сезонава, ако заврши зеро титули пак ја мислам најдобро ќе биде да се побара нов тренер. Марота нека не го закачаат.
Ни јас не би го сменил, ама ќе му се соберат многу минуси и во таква ситуација би одел по многу тенок мраз. Менаџира со многу пари и со циклуси кои траат по 3-5 години. Интер не е Реал Мадрид, Барселона или Јунајтед. Не може да си дозволи секоја година да фрла големи пари за рибилд. Ако сака да игра за титули, мора да чека вакви циклуси со постепен успех и многу малку грешки. Ако го посерат моменталниот циклус, ќе мора да се враќаат многу чекори наназад. Маргините за грешка на Марота се многу мали, помали и од оние што ги имаше со Јувентус.

Немој да мислиш дека и мали Жанг ми е off the hook. Негова одлука е да остане Конте сезонава и покрај тоа што неколку пати им плукаше во фаца на цел менаџмент, на пола вработени во клубот и се посра на угледот на клубот. Жанг сениор си го пушти синчето на екскурзија во Милано, место да пушти некој стара гарда, негова генерација соработник, со stone cold фаца, што се пробил низ ешалоните на CCP, го преживеал the Great Leap Forward јадејќи ги своите тазе починати родители, што преживеал неколку обиди за труења. Па да видиме дали тогаш Конте ќе имаше вакви испади, ако знаеше дека јајцата во секој момент можат да му завршат во блендер. Не ова курлево, што се шета со ламборџини низ Милано, збори за мода и се гушка со тренери.

Во секој случај, почеток на сезона е уште и ова е превентивно плукање по Конте и останатите. Интер има доволно талент годинава за да врзе серија победи, без разлика какви недостатоци има тренерот. Проблем може да биде што сезонава има доста клубови кои ќе играат за тие топ 4 места. Јуве, Интер, Наполи, Аталанта, Милан, Лацио, Рома, па дури и некој ко Сасуоло може да се замеша. А знаеме дека Конте обожава да се наведнува на дерби дуели. Ако со овој тим, заврши позади некој како Аталанта, Милан, Лацио и сл., и не ја помине групата во ЛШ, автоматски испаѓа од групата на топ левел тренери и влага во групата на околности-тренери со ликови ко Манчини и Раниери.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom