Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Денес прочитав такви шпекулации на повеке медиуми, а и самиот Ибра изјави дека е спремен да се врати во Англија или Италија.

Без разлика на годините, сеуште е спремен барем за ротација. Мислам дека проблемот ке биде дали играчот ке се нафати да биде "резерва" во клубот.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Денес прочитав такви шпекулации на повеке медиуми, а и самиот Ибра изјави дека е спремен да се врати во Англија или Италија.

Без разлика на годините, сеуште е спремен барем за ротација. Мислам дека проблемот ке биде дали играчот ке се нафати да биде "резерва" во клубот.
Уфф, во тој случај потенцијалниот трансфер на Ибра за мене би бил тежок за прогноза и произнесување околу истиот. Стварно не знам дали би имале ние некаква корист од сето тоа.

Прв пат слушам за вакво нешто, не знам како би дошол и во каква состојба е моментално. Колку што можам да приметам во Амарика е активен, игра и дава голови, но дали би можел да помогни сега на оваа возраст... Да се надеваме дека да...
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Не верувам во муабетот за Ибра. Мислам дека е новинарска патка ама ај.

За тоа дали е сеуште добар, кваљарела стана најдобар стрелец лани, а е година помал. Играчи ко тоти, лука тони играа до 40ка само што Ибра во моментов е веројатно физички поспремен од они на 30. Верувам дека може да изигра пола сезона на високо ниво. Само не ја гледам поентата на трансферот, секако санчез ќе е фит до јануари, а ибра може многу да заебе во соблекувалната со карактерот негов ако е резерва.


Плус голем фан на милан е, мислам дека пред се би се вратил таму отколку да дојде кај нас.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Нека останат живи здрави Сенси,Барела,Брозович,Лукаку и Лаутаро до јануари и после нека му ја мислат шо како..секако заедно со одбраната цела и дај боже да се исповреди Кандрева тамам сега со Ди Амброзио и да се разигра Лазаро малце бидејќи окапа чоекот нема смисла.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Бен Арфа бил слободен играч, уште сега може да си го земеме
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Сите ќе ги донесат ама нема да им текне на Барбоса кој вчера со нов гол ги зацврсти Фламенго на 1 позиција 20 гола на 20 натпревари.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.617
Уфф, во тој случај потенцијалниот трансфер на Ибра за мене би бил тежок за прогноза и произнесување околу истиот. Стварно не знам дали би имале ние некаква корист од сето тоа.
Sto bi bilo tesko za prognoza so ogled na toa deka ke dojde za pola sezona da izigra za 0 evra? Samo plata ke mu plakja Inter, nisto drugo. Za Ibra se pravi muabet, ne za Mudingai, ne zaebavajte (ne ti nego drugive sto vrtat so glavi) odma bi go zemal ako sme vo moznost. Teska klasa e Ibranatorot i tesko deka moze da se najde bolje igrac za rotacija momentalno. Inaku i jas mislam deka nema nisto da ispadne od toa i deka e novinarska patka.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Sto bi bilo tesko za prognoza so ogled na toa deka ke dojde za pola sezona da izigra za 0 evra? Samo plata ke mu plakja Inter, nisto drugo. Za Ibra se pravi muabet, ne za Mudingai, ne zaebavajte (ne ti nego drugive sto vrtat so glavi) odma bi go zemal ako sme vo moznost. Teska klasa e Ibranatorot i tesko deka moze da se najde bolje igrac za rotacija momentalno. Inaku i jas mislam deka nema nisto da ispadne od toa i deka e novinarska patka.
GO zaboravas faktot deka vo soblekuvalnata moze isto tolko da nasteti kolko sto moze i da pomogne.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Ибра е господ бог за сите играчи што играле во Интер последните 15 години..сам ги добиваше малите екипи,3 бода вџеб ни беа со него..ама вака пред пензија е тотално неупотреблив реално
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Sto bi bilo tesko za prognoza so ogled na toa deka ke dojde za pola sezona da izigra za 0 evra? Samo plata ke mu plakja Inter, nisto drugo. Za Ibra se pravi muabet, ne za Mudingai, ne zaebavajte (ne ti nego drugive sto vrtat so glavi) odma bi go zemal ako sme vo moznost. Teska klasa e Ibranatorot i tesko deka moze da se najde bolje igrac za rotacija momentalno. Inaku i jas mislam deka nema nisto da ispadne od toa i deka e novinarska patka.
Па затоа и пишав така. Не знам под каков договор би дошол, слободен ќе биди? Колкава ќе биди платата и дали е фит... Иначе јас сум највеќе за да дојде. :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.617
Па затоа и пишав така. Не знам под каков договор би дошол, слободен ќе биди? Колкава ќе биди платата и дали е фит... Иначе јас сум највеќе за да дојде. :D
Za pola sezona se spekulira, bez pari da dojde i platata da mu ja plakja Inter. Verojatno nema da e astronomska plata so ogled na godinite.

Inace Dzoni ne tropaj deka ke e beskorisen, znaes li sto znaci recimo na 1-1 rezultat protiv Spal u 70ta da vleze Ibra namesto Politano ili Kandreva? Bogotac e Ibra, kako sto rekov pogore odma bi go zemal ako ima i minimalna sansa za toa. Sepak za 6 meseci stanuva zbor, odnosno do krajot na sezonata.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Za pola sezona se spekulira, bez pari da dojde i platata da mu ja plakja Inter. Verojatno nema da e astronomska plata so ogled na godinite.

Inace Dzoni ne tropaj deka ke e beskorisen, znaes li sto znaci recimo na 1-1 rezultat protiv Spal u 70ta da vleze Ibra namesto Politano ili Kandreva? Bogotac e Ibra, kako sto rekov pogore odma bi go zemal ako ima i minimalna sansa za toa. Sepak za 6 meseci stanuva zbor, odnosno do krajot na sezonata.
Ибра е дет тајп оф гај кој не ни мора да трча, само нека стои на едно место 90 минути и секоја топка сметај дека ќе биди пропратена најефективно! Само толку, ништо повеќе!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom