Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ne be toa e proceduralno, ama rekov posle Empoli ne go vregjam i ne go rugam. Prva losa intervencija mu e sezonava, baska ne e nekoj wiwowowow kiks ili ne znam sto pa da se frla so drva i kamenja po nego. U prviot post site gi nabrojav kako izigrale pa morav da go potkacam i nego. Abe se da mu ebam sepak. :D
пофали се дека те умреле од зезање Пеја и Кимо кај тебе дома пошо заедно ја глеавте :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Huston Rockets го наебале кај Кинезите заедно со цела НБА. Генералниот Менаџер на Хјустон твитнал поддршка за протестите во Хонг Конг и Кинезите одма ја тргнале НБА од ТВ, сите спонзорства на Хјустон откажани (а најмногу пари правеле од таму), Јао Минг ги осудил Хјустон и триста гомнарии.

Цела НБА на колена им го цица на Кинезите и се извинува заедно со цел тим на Хјустон и Харден само што не заплка ама џабе. Слобода на говор и мислење, заеби... Со Кинезите нема заебанција.

Исто така и Близард го исфрли најдобриот играч на Heartstone и го натера да ги врати сите пари од награди затоа што твитнал против Кинеската влада. Близард тоа го прави затоа што исто така плеска големи пари во Кина па владата се заканиле дека ќе ја банираат играта ако не го казнат.

Цел западен свет е на нозе против одлуките на Америчките корпорации да им го сисааат на Кина а Интер има Кинески газди.

Можам само да замислам што ќе се случи со Сунинг ако нешто вакво излезе од Италија и Интер, а поготово што Интер има многу непријатели во Италија...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Според италијанските медиуми, Марота веке работи на едно големо засилување во средниот ред. Гаљардини и Весино не се на потребното ниво, па можна е интервенција уште во јануари.

Ракитич е прва желба на Марота. Трансферот би коштал 30-40м, а играчот сака да замине поради малата минутажа.
Видал е исто така реална опција, има слична цена како Ракитич, мислам дека и во годините се тука некаде.
Трета опција е Тонали од Бреша. Млад и перспективен играч со кој ке ја решиме средината за наредни 10 години. Не верувам дека ке го дадат за помалку од 30-40м, ама предноста е што може да се договорат полесно со Бреша, некои позајмици, играчи, рати...
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
113
Поени од реакции
189
Според италијанските медиуми, Марота веке работи на едно големо засилување во средниот ред. Гаљардини и Весино не се на потребното ниво, па можна е интервенција уште во јануари.

Ракитич е прва желба на Марота. Трансферот би коштал 30-40м, а играчот сака да замине поради малата минутажа.
Навистина големо засилување ако дојде Ракитич во Интер.

За Барселона.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Братот Валентино си гази за Австрија, не знам зашто Конте го убива, па нека го стави у средина по десно барем со Дамбо да му покрива во одбрана и нека играат Брозо и Барела по лево повише, барем десната страна ќе буши додека не е тука Сенси,
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Почна Санчез со повредите...
Да ти ебам и репрезентации,и повреди и све да им ебам.


Ако не фати пак провалијата после утакмицата со Барса ќе пукнам од мака жими све!!!
Таман си реков - подруго ќе е годинава,конечно личиме на екипа,ќе биде интересно и ете ти...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.943
Поени од реакции
6.117
Nebitrebalo da se sluci toa sepak konte ni e trener ne faking Spaleti. I sega sleduvat polesni natprevari vo Seria A.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Почна Санчез со повредите...
Да ти ебам и репрезентации,и повреди и све да им ебам.


Ако не фати пак провалијата после утакмицата со Барса ќе пукнам од мака жими све!!!
Таман си реков - подруго ќе е годинава,конечно личиме на екипа,ќе биде интересно и ете ти...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Гомното Квадрадо го повредил, да му го изнаебам живарникот ја на него. Најтрагично е што не е мускулна повреда, него повреда на лигаментите на зглобот. Веројатно 2 месеци ќе биде аут.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Гомното Квадрадо го повредил, да му го изнаебам живарникот ја на него. Најтрагично е што не е мускулна повреда, него повреда на лигаментите на зглобот. Веројатно 2 месеци ќе биде аут.
Лоша среќа маме му ебам...
Ќе мора да се бара нов бекап напаѓач зимоска,а у јануар еден избор у пм...


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Гомното Квадрадо го повредил, да му го изнаебам живарникот ја на него. Најтрагично е што не е мускулна повреда, него повреда на лигаментите на зглобот. Веројатно 2 месеци ќе биде аут.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Зборев уште летото зошто не бива сериозен играч од Санчез веќе. Неможе да изигра повеќе од пет утакмици без да се повреди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom