Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 април 2014
Мислења
7.067
Поени од реакции
11.037
Па повеќето трансфери последниве 10 години наидоа на одобрување во фан клубов.
Сите беа супер дилови за талентирани играчишта и слични оправдувања. Ти се чини цел фудбалски свет сме го заебале со тоа што сме зеле идно играчиште за ефтини пари. Па на крајот испаднаа цепеници повеќето.
Значи ова Сенси, може ќе го биде, ама поверојатно е да биде некој Лацио тип на играч. Нешто како Политано на пример. Е сеа вие ако го сметате овај за играчиште и тип на играч кој што ни го крева нивото на квалитет, тоа е др муабет. Јас го гледам како тип на трансфер налик Гаља, Весино. Што не значи дека не е можно да се покажи, али шансите за тоа не се баш големи.
Мора да се земи ЕКСТРА играч на средината. Не некој иден Кларенс Сидорф, туку моментален квалитет. А сеа со продавањето на Раџа, не знам како ја замислувате срединава?
@Syn Што очекуваш да се земи на средината на теренот?
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Значи ова Сенси, може ќе го биде, ама поверојатно е да биде некој Лацио тип на играч. Нешто како Политано на пример. Е сеа вие ако го сметате овај за играчиште и тип на играч кој што ни го крева нивото на квалитет, тоа е др муабет. Јас го гледам како тип на трансфер налик Гаља, Весино. Што не значи дека не е можно да се покажи, али шансите за тоа не се баш големи.
Мора да се земи ЕКСТРА играч на средината. Не некој иден Кларенс Сидорф, туку моментален квалитет. А сеа со продавањето на Раџа, не знам како ја замислувате срединава?
Ја откри Америка, ни треба моментален квалитет, сигурно за тоа си свесен само ти, не и целиот свет, wow.

Осеќате дека едни исти муабети се вртат? Океј форум е за дискусија, ама за едно па исто се праи муабет цело време. Може клубот не може да си дозволи 200м за Канте на пример, не дека на Интер не би му одговарал тој играч, или Крос или не знам кој. Сите сакаме класа играчи ама никој овде не ги знае финансиските можности на клубот. По тоа што се натегаме за Лукаку и чекаме да се продаде Икарди за следен потег мислам дека е јасно, не?

И што е погрешно во трансферот на Сенси кој доаѓа како позајмен играч? Тиаго Мота беше класа играч? И што го тупите толку со Политано не ми е јасно, првата сезона, во хаотичен Интер ја изигра и поише од солидно. Отвори му статистика за ланска сезона и ќе видиш.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.067
Поени од реакции
11.037
Ја откри Америка, ни треба моментален квалитет, сигурно за тоа си свесен само ти, не и целиот свет, wow.

Осеќате дека едни исти муабети се вртат? Океј форум е за дискусија, ама за едно па исто се праи муабет цело време. Може клубот не може да си дозволи 200м за Канте на пример, не дека на Интер не би му одговарал тој играч, или Крос или не знам кој. Сите сакаме класа играчи ама никој овде не ги знае финансиските можности на клубот. По тоа што се натегаме за Лукаку и чекаме да се продаде Икарди за следен потег мислам дека е јасно, не?

И што е погрешно во трансферот на Сенси кој доаѓа како позајмен играч? Тиаго Мота беше класа играч? И што го тупите толку со Политано не ми е јасно, првата сезона, во хаотичен Интер ја изигра и поише од солидно. Отвори му статистика за ланска сезона и ќе видиш.
Мислам дека треба да бидеме барем ниво погоре од лани. Да нема онакви бламови како со ПСВ, Емполи и уште еден тон екипи. Политано не е играч што може да реши утакмица со еден потег. Си ја пика в газ топката и тоа е тоа. Против појак противник во ЛШ в џеб ќе го пикнат.
Јас сфаќам дека не можеме 10 квалитетни играчи во едно лето да купеме, ама барем таму кај што сме најранливи е МОРАЛНО.
За Сенси немам ништо против, само тој не е тоа екстра засилување кое што се очекува.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Мислам дека треба да бидеме барем ниво погоре од лани. Да нема онакви бламови како со ПСВ, Емполи и уште еден тон екипи. Политано не е играч што може да реши утакмица со еден потег. Си ја пика в газ топката и тоа е тоа. Против појак противник во ЛШ в џеб ќе го пикнат.
Јас сфаќам дека не можеме 10 квалитетни играчи во едно лето да купеме, ама барем таму кај што сме најранливи е МОРАЛНО.
За Сенси немам ништо против, само тој не е тоа екстра засилување кое што се очекува.
Со самото тоа што го сменивме Спалети за Конте ние веќе сме едно ниво погоре од лани. Никој не рече дека Политано е играч што може да реши утакмица со еден потег, такви играчи всушност на прсти се бројат, а уствари и фудбалот е колективна игра. Сакам само да кажам дека не само ти, туку и други го делат истото мислење за Политано, а што знам, пак ќе речам, во една нова средина која после Нова година се распадна, со морон од тренер и војна во соблекувална, Политано изигра супер, 5 гола и 6 асистенции во Серија А и мислам дека имаше една/две асистенции во ЛШ. Сосема солидно за позајмица.

Сенси не е екстра засилување, али мислам дека Интер нема да остане на него (и Барела) во средина, посебно кога стана јасно дека Наинголан си оди (јас сум да му се даде шанса уште една сезона, ама јбг).

Одбраната ни е топ, останува уште Барела и уште еден класа или двајца фудбалери во средина и реконструкција на нападот. Имаат ептен работа Марота и Аусилио пред нив, ама мислам дека ќе ја скоцкаат, најмногу ради нивното портфолио. Нема потреба од паника, иако разбирливо е тоа пошто сите имаме големи очекувања. Мене на пример, кога е работата на Марота и Аусилио (и Конте) во прашање, појше ми смета тоа што не го исчистија ѓубрето (Кандрева, Валеро, Далберт), отколку влезните трансфери досега.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Ќе донесат уште играчи, нема да останеме само со овие. Тие што вредат, или коштаат многу или нивните клубови не се спремни да ги дадат туку така. Затоа делува дека се преговара споро и може е иритирачки за нас кои правиме рефреш на секоја спортска страна, но има уште скоро 2 месеца за да се склопи добра екипа.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Inter nema i nemoze da kupi klasa igrac se dodeka ne gi prodadat Ikardi i Ninja. Zatoa i sega kupuvat proseci od igraci i ke se nadevame deka konte ke im ja pogodi taktikata i ke iznenadat toest ke pokazat nesto poveke od toj prosek.
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Со прва година во ЛШ после огромна пауза Интер добива лик како Марота, со втора година во ЛШ, добива топ5 тренер како Конте, олабајте малце..идат подобри дни за клубот сакан :) . Еден ПСЖ, Сити и Ливерпул се мачат 10тина години со огромен буџет да бидат во фудбалскиот врв на Европа.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Ima nekoj raspored na prijatelski koga i vo kolku se igrat ?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.309
Поени од реакции
7.442
Што ќе ги гледаш Н1к14 кога ништо не купија Оризариве? Конте да се бламира?[DOUBLEPOST=1562612366][/DOUBLEPOST]Инаку Икарди тренира со Интер, не е точно дека не бил повикан...
 
Последно уредено:

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.054
Поени од реакции
12.517
45 милиона не ишиша Каљари за Барела
Втор најскап играч во историја што сме платиле,се јаде со Жаомиемарио.:sramezliv:
Мајко мила....
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
150
Поени од реакции
96
Izgleda gotova e rabotata so Barela. Inter ke plati preku 40 milioni i plus bonusi. Da se nadevame deka ke pokazi deka vredi za parite.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
И давањето пари не ви чини сега...
Топ си е Барела!
Лека полека си се средуваат работите... И добро е што не се избрзуваат со зимање рандом играчи. Сите по желба на Конте
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.568
45 милиона не ишиша Каљари за Барела
Втор најскап играч во историја што сме платиле,се јаде со Жаомиемарио.:sramezliv:
Мајко мила....
Brat preteruvas najiskreno, tesko na taa sto ke te zeme ili te zemala. (stop fora za majka)
Ama bas nisto ne ti cini, kupuvame nekoj ponepoznat (Sensi na primer) togas glupo pazarime, anonimusi bla bla, kupuvame standarden italijanski reprezentativec i odlicen igrac i toa ne cini, epa picka mu mater sto cini? Juve kolku go plati Bernardeski? Isti kurac talent ko Barela, i oni 40 i kusur roknaa, ako ne i jace. Ne zaebavaj top transfer e ova, ke vrie bratot.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.231
Поени од реакции
41.510
Nisto ne menja dali se 30, 35, 40, vakov igrac pred 4-5 godini maksimum dali 25 bese, toa e realnata slika momentlano na transfer marketot.
Ovoj e eden od onie koi ja predvodat idnata generacija na italijanski fudbaleri, veke e starter vo reprezentacija i dosta bitna karika kaj mancini barem u zadnji nekolku utakmici kade bese starter, taka da u denesno vreme nema sansa ispod 30 da bide daden, narocito ako klubot ima sjeban pretsedatel za pregovaranje.
Ke bese 30, da ja prifatea prvicnata ponuda, ama izgleda konte e reshen da mu dade sansa na bastoni barem letovo, taka da on otpadna od sekakva kombinacija za transfer nadvor od timov barem ovoj mesec, sto moze na kraj i da e dobro za inter, vo slucaj da se nametne pa taka startnata trojka nazad da dobie dobra zamena vo nego.

Inace, standardniot muabet, ko od nas dzeb da se davaat parite, do vcera lelekaa lugje na net a i tuka deka tolku, ni go ukrale, sme cekale, ne odvrzuvake kjese i slicni takvi muabeti, psg prvo pa posle roma, a sea kolku dale, golem kur ako dale 10 do 15m poveke, nema zasto da se praime naudreni koa u denesno vreme ima golemi precenuvanja na igracite ...
Bitno e klubot na konte da mu go dostavi ona sto toj go saka, a barela e eden od igracite za kogo konte insistira da dojde po sekoja cena tuka, vsusnost zatoa i gi odbi roma a prethodno i napoli, a najverojatno i psg ispadnale od kombinacija radi toa. Da be bese konte, barela ke zavrsese ili vo roma, ili u psg, glavna pricina zasto sakal kaj nas e trenerot, a potoa i faktot sto ke igra vo LS.

Dobar igrac, super potencijal ima, za barela uste pred 2-3 godini imav pisano na temava deka e eden od malkute italijanski igraci sto bi sakal da gi vidam u inter i eden od malkute koi poseduvaat kvaliteti vo idnina da se nositeli na igrata u reprezentacijata. Ne e ime momentalno vo fudbalskiot svet, ama e eden od onie kalco igraci koi u golem klub mozat da stanat toa, ko verati sto od vtora liga otide u psg, pa sega na pazarot vredi nad 70m evra, i poishe. Se nadevam ima vistina u muabetov deka se finalizira dilot, kakov i da e, prethodno veke izleze info deka ne e povikan na podgotovkite, ova od vcera, plus deka zemal kukja na 2 km od meazza, ili trening centarot, ne mi teknue ova, taka da apla se poklopuvaat poslednive informacii so toa deka e pred potpis so inter.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom