Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Не сваќате, затоа плукате..

Планот е да се симне Јувентус од тронот, па кога ние не сме способни, се одбира полесен начин.

Наполи ја комплетира одбраната со Манолас, зема светска класа играч во средина (Хамес Родригез) па ние да им помогнеме да се комплетира и нападот.
Ке им го дадеме еден од најдобрите нараѓачи за 50м евра (минатата сезона 100 даваа) и конечно ке биде прекината доминацијата на Јувентус.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Perisic ostanuva vo Inter :tapp::tapp::tapp::tapp:

Poradi ovaa gomno go gubis najdobriot napagac vo Seria A.:bravobe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
Napoli ke prekinele nekakva dominacija :), sure, pa uste i hames svetska klasa od igrac da ti bil :tvg:

Inace i atletiko se spomnuvaat ko opcija za ikardi, sto mi e tesko za veruvanje zasto site pari od grizman gi trosat za felix za kogo ja platija otkupnata od 120m ili kolku i da bea plus donesoa i drugi igraci, i go otkupija morata ako ne se lazam, ke mu doe skoro 300m da potrosat ako go nosat i ikardi.[DOUBLEPOST=1562494998][/DOUBLEPOST]
Poradi ovaa gomno go gubis najdobriot napagac vo Seria A.:bravobe:
:tvg::tvg::tvg:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Napoli ke prekinele nekakva dominacija :), sure, pa uste i hames svetska klasa od igrac da ti bil :tvg:

Inace i atletiko se spomnuvaat ko opcija za ikardi, sto mi e tesko za veruvanje zasto site pari od grizman gi trosat za felix za kogo ja platija otkupnata od 120m ili kolku i da bea plus donesoa i drugi igraci, i go otkupija morata ako ne se lazam, ke mu doe skoro 300m da potrosat ako go nosat i ikardi.[DOUBLEPOST=1562494998][/DOUBLEPOST]
:tvg::tvg::tvg:
Класа е Хамес, одлична зделка за Наполи. Се надевам времето ке ме демантира..

Атлетико е идеална дестинација за Икарди, само не верувам да прифати играчот. Нека го дадат Гризман, ке дадеме некое милионче плис

Засега работите не се баш добри, засилена е само одбраната а ситуацијата со Икарди и наркоманот драстично е влошена.

Има многу шпекулации а засега нема резултати. Се чекаше 1 јули да имаме одврзани раце а дојде само Годин, другите не се вредни за спомнување.
Матич-Раџа е нова шпекулација, иако мислам дека само Кинаеска понуда може да го убеди да замине.

Засега не е добро, дури и последната изјава на Марота е непотребна.

Можеби до крајот на летово ке биде подобро, само се прашувам зошто некои работи беспотребно се одолговлекуваат.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.310
Поени од реакции
7.445
Класа е Хамес, одлична зделка за Наполи. Се надевам времето ке ме демантира..

Атлетико е идеална дестинација за Икарди, само не верувам да прифати играчот. Нека го дадат Гризман, ке дадеме некое милионче плис

Засега работите не се баш добри, засилена е само одбраната а ситуацијата со Икарди и наркоманот драстично е влошена.

Има многу шпекулации а засега нема резултати. Се чекаше 1 јули да имаме одврзани раце а дојде само Годин, другите не се вредни за спомнување.
Матич-Раџа е нова шпекулација, иако мислам дека само Кинаеска понуда може да го убеди да замине.

Засега не е добро, дури и последната изјава на Марота е непотребна.

Можеби до крајот на летово ке биде подобро, само се прашувам зошто некои работи беспотребно се одолговлекуваат.
Ај уживај дека Лазаро не е вреден за спомнување... 25 милиони и тоа мислам сумата е ради што имал уште една година договор. Сите медиуми го споредуваат за најголем талент после Алаба...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ај уживај дека Лазаро не е вреден за спомнување... 25 милиони и тоа мислам сумата е ради што имал уште една година договор. Сите медиуми го споредуваат за најголем талент после Алаба...
Dalbert 20 mil.

Offical site "He was the player who recorded the most crosses in the side, with 94 flying off his boot, while also recording the highest number of dribble attempts (100)."
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.310
Поени од реакции
7.445
Dalbert 20 mil.

Offical site "He was the player who recorded the most crosses in the side, with 94 flying off his boot, while also recording the highest number of dribble attempts (100)."
Еве тука се споменува ако на Јутуб не може да се направи компилација не го бивало играчот, за Далберт нема за Лазаро има страшна компилација. Инаку Лазаро е желба на Конте а Далберт чива беше?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.047
Не бил класа Хамес, ама затоа сите наши трансфери се класа играчи, идните Мајкон, Снајдер и Пирло.
Не можам да сфатам како не чини Хамес, а се дрка на Сенси на пример.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.796
Поени од реакции
8.921
Не бил класа Хамес, ама затоа сите наши трансфери се класа играчи, идните Мајкон, Снајдер и Пирло.
Не можам да сфатам како не чини Хамес, а се дрка на Сенси на пример.
Хамес не постои 4 години у фудбалскиов свет. Може не е Сенси класа, ама дека Хамес е класа, важи.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.047
Хамес не постои 4 години у фудбалскиов свет. Може не е Сенси класа, ама дека Хамес е класа, важи.
Сигурно не е за исмевање трансферот на Хамес и да викаш дека не е некој посебен дил, а се тегавиш два месеци дали ќе го земеш Сенси или ќе дадеш +5кк за Барела.
Овде општа возбуда настанува за многу послаби играчи од Хамес.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.796
Поени од реакции
8.921
Сигурно не е за исмевање трансферот на Хамес и да викаш дека не е некој посебен дил, а се тегавиш два месеци дали ќе го земеш Сенси или ќе дадеш +5кк за Барела.
Овде општа возбуда настанува за многу послаби играчи од Хамес.
Чекај, нека го завршат прво, пошо и ние лани Модрич го донесовме.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.047
Чекајте да дојде 1ви Август, па ќе почнат трансферите. По одмори се сите играчиве што сакаме да ги донесеме. Само овие што немале пари за одмор, тие сеа ги потпишавме. :D
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
ej mame mu ebam pa za vakvo klasiste od igrac kako hames, znaci povtoruvam, gore bese napisano, citiram, SVETSKA KLASA IGRAC, e za takov profil, baern ne sakase da dade 40m evra, se prasuvam zasto, kako toa takvi legendarni iminja vo uprava kako henes, rumenige i ostali, ne uvidele deka on ne samo sto e klasa igrac, tuku da ti bil i svetska klasa od igrac.

Inace na temava bukvalno nikoj nisto loso ne rekol za hames, nit pa rekol deka e losh igrac, ama svetska klasa be babani hahaha, znaete li u kakva grupa na igraci stavate nekoj sto 2-3 godini ne postoi na fudbalska mapa ?

Ne preteruvajte.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Еве тука се споменува ако на Јутуб не може да се направи компилација не го бивало играчот, за Далберт нема за Лазаро има страшна компилација. Инаку Лазаро е желба на Конте а Далберт чива беше?
Сигурен сум дека ја има, ќе ја погледнам.
Далберт бил желба исто на некој што се занимава со фудбал и зима плата од кај нас.
Не знам што ти е поентата, океј е Лазаро, може ќе биде следниот Маикон а може ќе биде још један у низи, ама не тупете со измислени споредби.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom