Фан Клуб: Интер

Да го враќаме ли Myрињо ?


  • Вкупно гласачи
    104
Член од
14 ноември 2009
Мислења
15.529
Поени од реакции
11.351
Да требаше Икарди да го купуваме од Наполи, под 90 немаше да биде. Ама сеа ќе ни го здиплат за макс 60.
Имам впечаток дека за секоја одлука на управата, барате оправдување. Пушел Наинголан, се дрогирал, се пијанел не знам ти што. Да излезеше Марота со изјава дека ќе остане, тогаш немаше да се пишува дека се пијанел,дрогирал итн..
Остај продажбата, купувањево како иди. Веќе 6ти Јули сме.
Истиот се дрогираше и во Рома и се пијанчеше па сите бевме задоволни без исклучок. Тоа ти е, со сите власти сме :)
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
24.779
Поени од реакции
23.777
Супер ниво :).
Ако тебе ти е супер најдобрите играчи да се поклонат (буквално) на наполи/јуве, мене не ми е.
А коа ќе ми текне дека перишич,брозович,кандрева,жаомарио тенк не ги бие,ми иде да пукнам од мака уште толку!
Не се поклонуваат, поклон е беспари нешто да дадеш, 60м евра колку што се шпекулира не е поклон, или барање на дибала за возврат исто, не е поклон.
Најдобар играч е на хартија, дали на терен беше лани најдобар со неговите фрапантни 9 гола, и одбивање да игра во клучен дел од сезоната ? Не, лани беше најдобар, ако се бираше најбољи проблем на клубот што ќе го осакатеше со неиграње во ЛШ, тука некаде со спалети се јадеа.

Сеа имаме нов тренер, еден од најдобрите на денешницата, еден од најдобрите директори, оријали се врати, се зима јак кондиционен тренер од Реал кој им бил битна карика на тренинзи, се носат играчи по мерак на Конте, се формираше страшен одбранбен бедем назад со годин, де вриј и скринијар и слободно може да се каже дека веќе ја имаат една од најдобрите одбрани у италија, па и за ЛШ стандарди, овие може и влагаат у некој топ 5 али тоа е веќе прашање на вкус. До крај на лето има повеќе од доволен простор да се дошминка и нападот и средината, всушност и се работи на тоа, и клубот конечно да има еден level up од она ниво на кое сме сега, каде до последно коло не сме сигурно дали ќе играме во ЛШ или ќе јадеме срам.

Једини проблем ? Си заминува еден од најголемите проблеми за Интер од минатата сезона, и беше очаен лани статистички, и беше проблем за клубот со Ванда, читај, немавме апсолутно никаква корист од фактот што на хартија беше и сеуште е најдобар играч.
Плус спалети го имаа за тренер, и пак отидоа во ЛШ, пак истиот резултат од лани. Голем курчич, преживеале заминување на многу поголеми имиња, ќе го преживеат и ова, нарочито што лани тимот воопшто не зависеше од него.
Прејак играч, преголем проблем за клубот, тоа е ситуацијата која и Конте ја има препознаено, интерес за него нема голем колку што би имало доколку имаше некој нормален агент а не курвештија, нема голем интерес дури ни кога цената му е падната, сега за сега само Наполи и Јуве се опциите и тоа е тоа. Има работи што интер како клуб може да ги контролира, има работи кои се надвор од нивна контрола, ко на пример ванда која е зачетокот на сите фрки со икарди, да имаше екшли фудбалски агент а не некој со iq еднакво на мртва риба немаше да го праиме никад муабетов за него, и моментално и конте ке креираше тим околу него а он ќе беше у центарот на тој негов проект.

Сеа веќе реков какви услови егзистираат у тимов, со тренер и луѓе околу него, така да ситуацијата не дека е преидеална, ама далеку од онаква каква што ти сега ја претставуваш. Нити пак некаков голем проблем е ако перишич е тука, или брозович или некој трет, кај конте секако на терен ќе излагаат оние кои всушност и ќе покажат дека се продуктивни и од корист за тимот/ Бар он е тренер кај кого нема играчи со недопирлив статус, освен ако истиот не биде заслужен али и во една таква ситуација уствари фудбалерите немаат кредити за да истераат курташак.[DOUBLEPOST=1562436227][/DOUBLEPOST]
Истиот се дрогираше и во Рома и се пијанчеше па сите бевме задоволни без исклучок. Тоа ти е, со сите власти сме :)
Па ја не глеам дека некој е презадоволен што и наинголан ќе си иде, бар на темава никој не го пишал тоа а и општо ова кај фан базата не поминува добро, за разлика од Икарди на пример..
Али тоа што важи за него, дека пуши и игра фудбал, кај Конте (очигледно) не поминува, и одлуката да се ослободат и од него не е апсолутно никакво изненадување, месец дена уназад го најавив ваквото можно сценарио кога у ниту една варијанта не беше спомната у медиумите.
Не ме радува ваквиот развој на настани зашо мислам дека има бар уште една година на високо ниво он, али у ниту еден случај не делува изненадувачки, и тоа реков, једини проблем се цигарите, тоа што излага и слично не верувам да е зашто конте такви работи толерирал ако истото не се одразувало врз перформансите на тренинг и терен, ко што беше случај со Артуро Видал.
Иначе реално, пред раџа има едно 6-7 играчи што треба да си идат, вклучувајќи го и таличниот весино на пример, е сеа шо иаме тренер кој милува некои олдскул методи, јеебига, до лани не красеше недисциплина, и кланови, и поделби и незамарање на терен, така да за ваквите методи до лани плачевме да бидат воспоставени у тим, а не да не се знае кој јаде а кој пие. Баравме ред, го добиваме редот, е сеа ако мислевте дека уз тој процес нема да има и жртви, ко овие 2 денес, тоа е више друг муабет.
 
Последно уредено:

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
24.779
Поени од реакции
23.777
:pos::pos::pos:
Greska si golema, vo juve ne sakam da ide, ako vo prasanje se pari, za dybala da, slobodno, ne gledam apsolutno nisto loso vo takva zdelka, ikardi vo juve, a dybala, lukaku i dzeko vo inter, t.e. dzeko ne mora.
Vsusnost, inter bi bil mnogu pojak vo edna takva situacija, otkolku sto bi bile ako ikardi ostane. A ikardi i samo pari za juve, uns, makar ponudile i 100m.

U napoli slobodno neka ide i za pari, insinje go nejkam u ekipa, i ke se poturi od golovi tamu, ama ipak, napoli e, uvek bile i ke ostanat klub so maksimum vtoro mesto u liga i zero tituli na kraj, bar od bitnite tituli, kupot koj go ebe .
 

Fredy Guarin

Second to none
Член од
20 јули 2009
Мислења
3.414
Поени од реакции
5.021
Не се поклонуваат, поклон е беспари нешто да дадеш, 60м евра колку што се шпекулира не е поклон, или барање на дибала за возврат исто, не е поклон.
Најдобар играч е на хартија, дали на терен беше лани најдобар со неговите фрапантни 9 гола, и одбивање да игра во клучен дел од сезоната ? Не, лани беше најдобар, ако се бираше најбољи проблем на клубот што ќе го осакатеше со неиграње во ЛШ, тука некаде со спалети се јадеа.

Сеа имаме нов тренер, еден од најдобрите на денешницата, еден од најдобрите директори, оријали се врати, се зима јак кондиционен тренер од Реал кој им бил битна карика на тренинзи, се носат играчи по мерак на Конте, се формираше страшен одбранбен бедем назад со годин, де вриј и скринијар и слободно може да се каже дека веќе ја имаат една од најдобрите одбрани у италија, па и за ЛШ стандарди, овие може и влагаат у некој топ 5 али тоа е веќе прашање на вкус. До крај на лето има повеќе од доволен простор да се дошминка и нападот и средината, всушност и се работи на тоа, и клубот конечно да има еден level up од она ниво на кое сме сега, каде до последно коло не сме сигурно дали ќе играме во ЛШ или ќе јадеме срам.

Једини проблем ? Си заминува еден од најголемите проблеми за Интер од минатата сезона, и беше очаен лани статистички, и беше проблем за клубот со Ванда, читај, немавме апсолутно никаква корист од фактот што на хартија беше и сеуште е најдобар играч.
Плус спалети го имаа за тренер, и пак отидоа во ЛШ, пак истиот резултат од лани. Голем курчич, преживеале заминување на многу поголеми имиња, ќе го преживеат и ова, нарочито што лани тимот воопшто не зависеше од него.
Прејак играч, преголем проблем за клубот, тоа е ситуацијата која и Конте ја има препознаено, интерес за него нема голем колку што би имало доколку имаше некој нормален агент а не курвештија, нема голем интерес дури ни кога цената му е падната, сега за сега само Наполи и Јуве се опциите и тоа е тоа. Има работи што интер како клуб може да ги контролира, има работи кои се надвор од нивна контрола, ко на пример ванда која е зачетокот на сите фрки со икарди, да имаше екшли фудбалски агент а не некој со iq еднакво на мртва риба немаше да го праиме никад муабетов за него, и моментално и конте ке креираше тим околу него а он ќе беше у центарот на тој негов проект.

Сеа веќе реков какви услови егзистираат у тимов, со тренер и луѓе околу него, така да ситуацијата не дека е преидеална, ама далеку од онаква каква што ти сега ја претставуваш. Нити пак некаков голем проблем е ако перишич е тука, или брозович или некој трет, кај конте секако на терен ќе излагаат оние кои всушност и ќе покажат дека се продуктивни и од корист за тимот/ Бар он е тренер кај кого нема играчи со недопирлив статус, освен ако истиот не биде заслужен али и во една таква ситуација уствари фудбалерите немаат кредити за да истераат курташак.[DOUBLEPOST=1562436227][/DOUBLEPOST]
Па ја не глеам дека некој е презадоволен што и наинголан ќе си иде, бар на темава никој не го пишал тоа а и општо ова кај фан базата не поминува добро, за разлика од Икарди на пример..
Али тоа што важи за него, дека пуши и игра фудбал, кај Конте (очигледно) не поминува, и одлуката да се ослободат и од него не е апсолутно никакво изненадување, месец дена уназад го најавив ваквото можно сценарио кога у ниту една варијанта не беше спомната у медиумите.
Не ме радува ваквиот развој на настани зашо мислам дека има бар уште една година на високо ниво он, али у ниту еден случај не делува изненадувачки, и тоа реков, једини проблем се цигарите, тоа што излага и слично не верувам да е зашто конте такви работи толерирал ако истото не се одразувало врз перформансите на тренинг и терен, ко што беше случај со Артуро Видал.
Иначе реално, пред раџа има едно 6-7 играчи што треба да си идат, вклучувајќи го и таличниот весино на пример, е сеа шо иаме тренер кој милува некои олдскул методи, јеебига, до лани не красеше недисциплина, и кланови, и поделби и незамарање на терен, така да за ваквите методи до лани плачевме да бидат воспоставени у тим, а не да не се знае кој јаде а кој пие. Баравме ред, го добиваме редот, е сеа ако мислевте дека уз тој процес нема да има и жртви, ко овие 2 денес, тоа е више друг муабет.
Паратичи будала е што ќе го земе, така?Он не ја знае ванда?
Да даде господ 3 гола да ни лупне и од мука очите да му се исправат на ќорлето!
И си запнал со тој конте па конте...
Конте ако фејлне(а како тргнал ќе фејлне) ќе си отиде со полни вреќи пари и ќе го боли стојко.
Ние и единиот играч(плус шкринар) што го погодивме во задњиве 5 години,ќе го изгубиме и тоа кај најлутиот ривал.
Има да не пуни ко гуска у канада што пунат.
Битно ќе си останеме со проклетите хрвати,све живо и мртво да им ебам и на нив.
А Најголан е едини што вреди во оваа мртва средина што ја имаме и сеа искачањето негово било проблемот?Какви комедии мајко мила...
Ќе биде плачки од декември натака,вторпат ти кажувам

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
24.779
Поени од реакции
23.777
Паратичи будала е што ќе го земе, така?Он не ја знае ванда?
Да даде господ 3 гола да ни лупне и од мука очите да му се исправат на ќорлето!
И си запнал со тој конте па конте...
Конте ако фејлне(а како тргнал ќе фејлне) ќе си отиде со полни вреќи пари и ќе го боли стојко.
Ние и единиот играч(плус шкринар) што го погодивме во задњиве 5 години,ќе го изгубиме и тоа кај најлутиот ривал.
Има да не пуни ко гуска у канада што пунат.
Битно ќе си останеме со проклетите хрвати,све живо и мртво да им ебам и на нив.
А Најголан е едини што вреди во оваа мртва средина што ја имаме и сеа искачањето негово било проблемот?Какви комедии мајко мила...
Ќе биде плачки од декември натака,вторпат ти кажувам

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Па може и е, икарди е меч со две острици, ама за да го земе, Интер за возврат го бара дибала, што тебе ти смета таквиот дил ? Јуве го има Роналдо, икарди таму под дифолт ќе биде максимум број 2 човек, тоа дали ке му одговара ко статус ќе видиме, не дека гарантира он дека нештата ќе одат како подмачкани, судир на големи ега ќе има со роналдо така да постои простор и да има некаква ескалација на ситуацијата, нити пак Сари е тренер што таквите работи знаел да ги контролира.
Реков, за да го добие јуве икарди, треба да го изгуби дибала, само во една ТАКВА ситуација, тој дил за мене ќе биде исправен и идеален за Интер, нив кој ги ебе.

И мурињо го сакаше Погба, не бираше ни средства ни пари да го доведе, се знаеше дека е проблематичен карактер, забегана црнчуга, ама дали фактот што ете мурињо го барал погба под дифолт значеше дека дилот ќе биде идеален за јунајтед ? Не ...
Така да не ти ја сфаќам поентата, паратгљмичи ако го барал, под дифолт супер, знаел што прави. Апсолутно ништо не значи тоа, помеѓу јуве и интер има големо ривалство, некои работи и од инат знаат да се направат, да се избрза со одредени потези, а ја мислам дека носењето на икарди таму у моментов и не треба да им е прироритет, доволно се јаки без него, а покрај роналдо ако донесеш уште еден курназ тоа колку што може да е добро толку може и да е лошо ( ти текнува ибра како помина кај пеп и меси ? ).
Од друга страна, ние можеме дибала да го добиеме, а тоа нас ни гарантира квалитет и опција повеќе за лидер у екипа, со оглед на неговата универзалност, така да од една таква трампа, плус носење на други напаѓачи, е сценарио кое интер го прави многу појак.

Ама последните шпекулации се дека не сакаат да го дадат дибала, така да прашање е колку интер би преговарале со нив за чист кеш, со оглед дека нема да го ослабнат јуве за еден дибала и за една таква ситуација и ја се слагам дека тоа би бил дил кој нас нема воошто да ни одговара. Со наполи е друга причата, они се ок сценарио и за чист кеш само, без трампи и остали курци палци.

п.с. Јас сум мирен, што би рекле нба фановите, верувам во процесот, нит сум терал на плачки у декември, освен фактот што сум сакал да се ослободат од спалети, нит ништо, зашто моите очекувања за лани горе доле и беа исполнети ако се гледа финалниот резултат ( факт, не очекуев муки за ЛШ пак ), освен испаѓањето од групна фаза во ЛШ. За следнава сезона очекувањата веќе реков кои се така да тоа за плачки можеш да му го збориш на некој што се надева на ЛШ титула и скудето, не мене, јас сум прилично убеден дека Конте ќе ги исполни оние Мои очекувања за тимот за следната година.
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2019
Мислења
690
Поени од реакции
743
Паратичи будала е што ќе го земе, така?Он не ја знае ванда?
Да даде господ 3 гола да ни лупне и од мука очите да му се исправат на ќорлето!
И си запнал со тој конте па конте...
Конте ако фејлне(а како тргнал ќе фејлне) ќе си отиде со полни вреќи пари и ќе го боли стојко.
Ние и единиот играч(плус шкринар) што го погодивме во задњиве 5 години,ќе го изгубиме и тоа кај најлутиот ривал.
Има да не пуни ко гуска у канада што пунат.
Битно ќе си останеме со проклетите хрвати,све живо и мртво да им ебам и на нив.
А Најголан е едини што вреди во оваа мртва средина што ја имаме и сеа искачањето негово било проблемот?Какви комедии мајко мила...
Ќе биде плачки од декември натака,вторпат ти кажувам

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Како тргнал :pos:

Тој уште прв тренинг нема одржано
 

Fredy Guarin

Second to none
Член од
20 јули 2009
Мислења
3.414
Поени од реакции
5.021
Како тргнал :pos:

Тој уште прв тренинг нема одржано
Не се прај интересен со сила,знаеш дека на бркањето на најдобрите играчи од средина и напад мислев.
@Syn не мириса на убаво работава,верувам и сам си свесен ама ај,ќе видиме како ќе се одвиваат работите.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
24.779
Поени од реакции
23.777
Како тргнал :pos:

Тој уште прв тренинг нема одржано
не не, моментот е, да дае господ, да игра за јуве, и да им даде 3 гола на интер.

Ова е веќе удирање дамла од топлово, при здрав памет ова навивач на интер никад не би го мислел, нити пак кажал. Не верувам ни дека гуаринчо го мисли ова[DOUBLEPOST=1562439464][/DOUBLEPOST]
Не се прај интересен со сила,знаеш дека на бркањето на најдобрите играчи од средина и напад мислев.
@Syn не мириса на убаво работава,верувам и сам си свесен ама ај,ќе видиме како ќе се одвиваат работите.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Не е идеално реков, у идеален свет тимот ќе се градеше околу икарди, ама за жал реалноста тоа не им го овозможува, сеа работата е да се изнуди најдоброто сценарио за интер, во ситуација кога икарди си иде.
Ако е јуве опцијата, идеалното сценарио за нас е они да го изгубат дибала ко долгорочно решение за нив у иднина.
Ако е наполи, само пари, јебига, инсиње мене лично не ми се свиѓа ко профил на играч за интер, иако увек ни ебавал 100 мајки кога сме играле со нив.
Ти упорно велиш дека икарди е најдобар играч за интер, е, ама на хартија само, ние корист од тоа парче хартија лани немавме за жал, затоа ефектот нема да е толку деструктивен ако се покрие неговото отсуство со џеко и лукаку.
А ако по некоја случајност јуве се согласат за трампа со дибала, тек тогаш на коњ сме, ама најверојатно нема, така да поидеално ми е сценариото за него и наполи, кога веќе ете мора да си иде.
 

Fredy Guarin

Second to none
Член од
20 јули 2009
Мислења
3.414
Поени од реакции
5.021
не не, моментот е, да дае господ, да игра за јуве, и да им даде 3 гола на интер.

Ова е веќе удирање дамла од топлово, при здрав памет ова навивач на интер никад не би го мислел, нити пак кажал. Не верувам ни дека гуаринчо го мисли ова
Не,реков АКО го продадат на Јуве.
И стојам на тоа.

А паратичи и недвед не пијат нафта да го дадат дибала во трампа за играч за кој официјално клубот вика дека им е непотребен.
40 милиона е врв главе што ќе им даде јуве.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
29 март 2013
Мислења
2.898
Поени од реакции
2.580
Не сте свесни колку изгубивте, а колку ќе добиевте од "среќниот" Икарди, ама ај...
Сеа ми правите повилни комбинации во ваква ситуација во која Икарди си оди. Нема ништо поволно тука, Икарди е подобра опција од сите други со кои се поврзуваше периодов.

Ретардираните во МЈ што се' не направија за Де Геа, али тие уште не знаат како со таквите фудбалери, само во Интер интелигентно се справуваат. :cuc::bravobe:
 
Член од
16 април 2014
Мислења
4.462
Поени од реакции
4.697
Не купувањето на играчи или друг хејт кон управата, не мора да се брани со КОНТЕ, МАРОТА, ОРИАЛИ и слични работи кои што се добри одлуки на управата. Значи тоа што чини се пофалува, тоа што не чини се хејта. Просто ко грав.
Ме интересираат идните засилувања, заеби ти Конте, Марота тоа е завршена работа.
Оти добивам некој в печаток дека ништо да не купиме има да го дрвите дека Конте и Марота се најголемото засилување летово идека не може наеднаш да се земат играчи а да се преплатат.
Што ќе биде ако трансфер летово не помине според очекувањата, а после тоа ја олцнеме сезонава и бидеме под очекувањата?
Ме интересира кој ќе биде виновникот? (не велам дека ова ќе се случи со сигурност, туку АКО се случи)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.118
Поени од реакции
1.130
Не сте свесни колку изгубивте, а колку ќе добиевте од "среќниот" Икарди, ама ај...
Сеа ми правите повилни комбинации во ваква ситуација во која Икарди си оди. Нема ништо поволно тука, Икарди е подобра опција од сите други со кои се поврзуваше периодов.

Ретардираните во МЈ што се' не направија за Де Геа, али тие уште не знаат како со таквите фудбалери, само во Интер интелигентно се справуваат. :cuc::bravobe:
А да остане и следната година иста песна па после ќе коментирате дека Интер е очаен и неможе да реши проблем па како клубот дозволувал Ванда да ги команда и тако даље бла-бла.
Нека фаќа патот, фала му за се, ќе се најде замена.
Може и веќе ја имаме во Лаутаро, ќе видиме.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
15.529
Поени од реакции
11.351
Баравме ред, го добиваме редот, е сеа ако мислевте дека уз тој процес нема да има и жртви, ко овие 2 денес, тоа е више друг муабет.
Фала богу, само листата не завршува тука, балканскиот клан исто мораше да оди, не може еден Перишиќ и Брозовиќ со 2ро одделение да глумат шерифи.
 
На врв Bottom