Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Во право си ако гледаш од наша страна (фановите).

Прашањето е на која страна е раководството, а за нив е тоа полесен и пологичен избор.
Не е пологичен. На Икарди ќе изгубиш 30-40 милиони и добар играч, со Спалети ќе изгубиш 10 мил и просечен тренер.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Не е пологичен. На Икарди ќе изгубиш 30-40 милиони и добар играч, со Спалети ќе изгубиш 10 мил и просечен тренер.
Не знам колку има договор и какви пенали има за раскинување...
Некаде прочитав дека Интер ке му исплати 25м евра на Спалети ако го отпушти.

Освен тоа, секој си има своја логика...
Можеби тие размислуваат поинаку, со неиграње на Лаутаро губат пари на него.
Верувам дека и неговата цена е значително повисока од пред неколку месеци кога седеше на клупа.


За нас е најдобро да дојде Мурињо, да остане Икарди и да се средат работите во соблекувалната, да заминат ПЕро, Кандрева, Дамбросио, Валеро а да дојдат Ракитич, Модрич, Бејл и Жорди Алба... :D
 
Член од
29 јули 2014
Мислења
129
Поени од реакции
40
Не знам колку има договор и какви пенали има за раскинување...
Некаде прочитав дека Интер ке му исплати 25м евра на Спалети ако го отпушти.

Освен тоа, секој си има своја логика...
Можеби тие размислуваат поинаку, со неиграње на Лаутаро губат пари на него.
Верувам дека и неговата цена е значително повисока од пред неколку месеци кога седеше на клупа.


За нас е најдобро да дојде Мурињо, да остане Икарди и да се средат работите во соблекувалната, да заминат ПЕро, Кандрева, Дамбросио, Валеро а да дојдат Ракитич, Модрич, Бејл и Жорди Алба... :D
ke mu isplati ko se glupi...mu go prodolzija dogovoro pred nekoe vreme
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Има некои преговори за Кеита да остане и да му се намали цената со тоа што ќе го вклучат мега јакиот Кандрева во трансферот и плус Карамо. За Карамо никако не се согласувам ама не знам што се случи со него иако во првата полусезона даваше и голови и асистанции за Бордо на крај се изгуби и од тогаш не заигра не ми е јасно.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Инаку за Балде грешите човекот може да биде монструм,
Вака според тебе, уште колку време да му дадеме да се покаже?[DOUBLEPOST=1555084648][/DOUBLEPOST]
Има некои преговори за Кеита да остане и да му се намали цената со тоа што ќе го вклучат мега јакиот Кандрева во трансферот и плус Карамо. За Карамо никако не се согласувам ама не знам што се случи со него иако во првата полусезона даваше и голови и асистанции за Бордо на крај се изгуби и од тогаш не заигра не ми е јасно.
Имаше и тој некој инцидент од типот на оној кога Мауро попи 100 000 евра казна. Можно е да го имаат зацементирано.[DOUBLEPOST=1555084785][/DOUBLEPOST]
Некаде прочитав дека Интер ке му исплати 25м евра на Спалети ако го отпушти.
Едно време мислев дека е шпекулација ама изгледа дека е вистина дека нашиве таленти кога му го продолжувале договорот се согласиле 20+ за него и за соработниците во случај на отказ.

Од рубриката верувале или не...
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Вака според тебе, уште колку време да му дадеме да се покаже?[DOUBLEPOST=1555084648][/DOUBLEPOST]

Имаше и тој некој инцидент од типот на оној кога Мауро попи 100 000 евра казна. Можно е да го имаат зацементирано.[DOUBLEPOST=1555084785][/DOUBLEPOST]
Едно време мислев дека е шпекулација ама изгледа дека е вистина дека нашиве таленти кога му го продолжувале договорот се согласиле 20+ за него и за соработниците во случај на отказ.

Од рубриката верувале или не...
Па Кеита мислам доволно го покажа потенцијалот, сеа се надевам управата ќе увиди дека е добра инвестиција пошто е млад плус ако намалат цена со Кандрева супер. Ако не го откупат ќе го купи некој друг мислам ќе биде иста приказна како со многу играчи што се каеме.

Ако дојде некој саглам тренер Кеита и Лаутаро може да прават покољ по Италија.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.687
Nisto ne pokazal Keita, apsolutno nisto, osven deka ne znae da primi topka i deka ne znae da se snajde vo tim kade ima povekje zadaci od onaa negovata standardna: fati topka i trcaj ko muva bez glava.

Ova kjumbe ako go otkupat ima sve da im ebam.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.313
Поени од реакции
7.448
Abe cim linijasot Handa brani vo Inter tolku godini pa eden igrac kako Keita :pos:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Ако успеат вечер да дропнат бодој против испадната екипа тогаш не заслужваат ЛШ..следат две тешки утакмици на Меаца со Рома и Јувентус..не смеат да помислат на кикс повеќе..доволни беа Лацио и Аталанта што не ги победија..па и Рома ебаните сега најдоа во форма да влегваат..онај Џеко куроглајот против нас во Левандовски ќе се претвори,а Пероти во Нејмар.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.950
Поени од реакции
6.146
Go vide nekoj gomnoto hrvatsko kako mu ja zede topkata na ikardi ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom