Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.037
Поени од реакции
12.459
Каква превара ни направи јувентус со онаа грдана маслинка па па па...
Какво копито неписмено е бе све да му ебам!
А и оној Галјардини ццццц...
Икарди е господ бог за целава багра што е натрупана во интер(сем шкринар,де врај и ханда)штета што поради гнасните усташи неписмениве оризари за шака мелена леблебија(така иде муабетот,реално 60 мил. за играч како него се ништо) ќе го омажат и тоа големи се шансите во јуве.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
aj najdi, stavi ja istata situacija tuka, i kazi dali od toj pas, odnosno '' pas '' mozese da se dade gol, zemajki ja vo predvid pozicijata na ikardi koj bese i vo ofsajd ...
Poveke bese shut toa, samo kon ikardi, otkolku podavanje, daleku od idealno, vsusnost, i nemase sansi od takov pas ikardi gol da dade so ogled na negovata pozicija, a i da bese idealno ko sto si mislis, ikardi bese vo ofsajd, golot ke bese ponisten.

Ne se glupiraj za balde, neka dojde, ako se soglasat monako na transfer od maksimum 15m evra, pa da cisti kopacki na klupa sekako treba i takvi da imas ko treta zamena po nekad, za drugo mifkava ne go ni biva, uzas u duel igra, pagja posle mal dopir, injury prone, first touch dlaboko navlezen u minus. Ja stvarno ne znam ovoj so sto te impresioniral pa tolku mnogu da go sakas vo inter.
Епа се виде Полипитано што направи денес... Слаб во дуел игра а во пола дуели го откосија. Сеа не добивал Икарди доволно топки, кога добива не се доволно добри, денес го немаше освен пасот за гол каде Марио заврши голема работа. Да не земеше Перишиќ да шутира ке имаше добра статистика денес.

Кеита е добар играч само се гледа дека не е ценет доволно, се надевам дека со заминувањето на Перишиќ и Икарди ќе добие доволно шанса и под дабл дабл во сезона нема да биде.

Икарди па Икарди, човекот се моча на клубот буквално два пати до сега во кариера, Интер со Икарди нема постигнато скоро ништо. Не викам дека е лош играч ама не е тој што си го замислуваме.

Кој тим бе денес владее во било која лига со играч како Икарди? Кој тим е шампион со напаѓач како Икарди? Барселона, Реал, Сити, ПСЖ, Ливерпул, Јувентус? Жими Барен со Левандовски е најсличен ама Лева играл со лудите Робен и Рибери без нив еве го Баерн се удави, среќа нема конкуренција таму.

ПА еден Тотенхем со Кејн кој е подобар од Икарди плус со играчи како Ериксен и Деле Али па не може ништо да освои...
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.037
Поени од реакции
12.459
Епа се виде Полипитано што направи денес... Слаб во дуел игра а во пола дуели го откосија. Сеа не добивал Икарди доволно топки, кога добива не се доволно добри, денес го немаше освен пасот за гол каде Марио заврши голема работа. Да не земеше Перишиќ да шутира ке имаше добра статистика денес.

Кеита е добар играч само се гледа дека не е ценет доволно, се надевам дека со заминувањето на Перишиќ и Икарди ќе добие доволно шанса и под дабл дабл во сезона нема да биде.

Икарди па Икарди, човекот се моча на клубот буквално два пати до сега во кариера, Интер со Икарди нема постигнато скоро ништо. Не викам дека е лош играч ама не е тој што си го замислуваме.

Кој тим бе денес владее во било која лига со играч како Икарди? Кој тим е шампион со напаѓач како Икарди? Барселона, Реал, Сити, ПСЖ, Ливерпул, Јувентус? Жими Барен со Левандовски е најсличен ама Лева играл со лудите Робен и Рибери без нив еве го Баерн се удави, среќа нема конкуренција таму.

ПА еден Тотенхем со Кејн кој е подобар од Икарди плус со играчи како Ериксен и Деле Али па не може ништо да освои...
Даре ти ли си бе брату?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Pa ne bese dobra taa na balde, ne sto ne bese dobra, uzasna bese, sutira a saka da podade, potres na mozok samo da predizvika kaj soigracot, nisto poveke, abe ne znam sto uopste debatirame za toj glup '' pas '' na balde ustvari.
Ne znam zaso prais muabet za ova od pogore, nicim izazvan, totalno bespotrebno, od uzasniot pas na balde do levandovski roben i riberi, kejn, totenhem i dele ali. Kako be.
Konkretno inace za posledniot gol, najveke rabota zavrsi radja, koj so eden poteg ja otvori cela taa kontra, spored mene naingolan vecerva bese najbolji igrac na teren.

p.s. mene ako me prasues, i politano ne bi go kupil, seedno za nego, ali 30m za balde nikad ne smeat da se dadat.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
:facepalm::facepalm::facepalm:[DOUBLEPOST=1555274780][/DOUBLEPOST]
Даре ти ли си бе брату?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Дефинитивно

Инаку не ми се дебатира веќе на темава Интер минус Спалети, Икарди и Перишиќ ќе биде појак Интер
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.489
Назад беше топката до Икарди, никој немаше да даде гол таму, не тролај у темава жифти се
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.416
Поени од реакции
3.634
Ако тоа беше пас, јас не знам што би можел да биде шут?
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
abe 20 dusi ti go kazuvaat istoto sto i ja ti go zboram, ti do utre teraj so fejspalmovi, nevozmozno bese od toj '' pas '' da se dade gol, iako ti tvrdese deka e tacna ...
sve ostalo sto sledese posle toj post e dopolnitelno nepotrebno zamaranje na temava, so nepotrebni informacii i stavovi, za kejn, dele ali, levandovski, samo zasto ikardi ne uspeal da dade gol od situacija kade ni kejn nemase da pogodi.
Ok e, smiri se sea, stvarno nemase potreba od cel onoj muabet od pogore.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.477
Поени од реакции
4.283
abe 20 dusi ti go kazuvaat istoto sto i ja ti go zboram, ti do utre teraj so fejspalmovi, nevozmozno bese od toj '' pas '' da se dade gol, iako ti tvrdese deka e tacna ...
sve ostalo sto sledese posle toj post e dopolnitelno nepotrebno zamaranje na temava, so nepotrebni informacii i stavovi, za kejn, dele ali, levandovski, samo zasto ikardi ne uspeal da dade gol od situacija kade ni kejn nemase da pogodi.
Ok e, smiri se sea, stvarno nemase potreba od cel onoj muabet od pogore.
Ако ти кажи дека те трола и тркла че престаниш да го убедуваш? :LOL:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Не знам дали приметивте, ама не го спомна линијашот. Напредуваме дете, напредуваме.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Pa ne spomna poso primi pacerski gol bogot na golmanite, najdobriot golman vo Evropa. Ama iskreno da bev na negovo mesto ke ja ostaev da vleze u gol bez da se frlam, cisto radi kurcevitosta na gomnata Vesino i Valero, a i opsto na cela ekipa. Smrdezi, vodat 0 2 i zemale se zaebavaat, gresat pasovi kaj stignat, kuliraat na teren. So stap bi gi tepal site mater da im ebam neozbilna.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Ако ти кажи дека те трола и тркла че престаниш да го убедуваш? :LOL:
pa ne znam sto e poloso, da trola ili da e seriozen, i dvete veze si nemaat a temava se userue.
Pa ne spomna poso primi pacerski gol bogot na golmanite, najdobriot golman vo Evropa. Ama iskreno da bev na negovo mesto ke ja ostaev da vleze u gol bez da se frlam, cisto radi kurcevitosta na gomnata Vesino i Valero, a i opsto na cela ekipa. Smrdezi, vodat 0 2 i zemale se zaebavaat, gresat pasovi kaj stignat, kuliraat na teren. So stap bi gi tepal site mater da im ebam neozbilna.
valero do pacerskata greska imase prilicno dobra utakmica izigrano, so ogled deka igrase zadnji vezni, ali toa go usra bajagi, e sea posle taa greska pa u defanziva izigra ko stoper spreci idealna prilika za frosinone za 2-2, pa do nekade se izvadi.
Poise me iznervira vesino i opsto odnosot na timot vo napadot, kade mozese i morase da bide 0-3 barem.
Vesino e ocaen u krajnata faza od napadot i onoj finalen pas, sve dobro moze da napravi, dosta e brz koga vodi topka, golem cekor ima, ama koga ke dojde nekade pred sesnaesetnik se gubi, ne znae sto da pravi so topkata, vlaga u dambrosio moud.
Ali talismanot vesino kolku i da go nejkam, mislam deka ako eventualno dojde konte ili murinjo, i kaj dvajcata ke se iznaigra, narocito kaj vtoriot.
 
Последно уредено:

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Лузерски менталитет има целата екипа,абе земаш ваквите екипи ги докрајчуваш и чао..ајде разбирам да имаа дуел во ЛШ или ЛЕ сред недела па да се штедеа ама вака?..следниот натпревар е по 6 дена со Рома на домашен терен што значи вчера мораа со 100% фокус да влезат и да ги решат Фросиноне што побрзо...арно што Шкринијар и Де Фрај се стабилни и центаршут не помина,да имавме малце потрапави дефанзивци ќе ни израмнеа па после ќе имаше бркотници..големите фудбалери Весино и Валеро ќе се заебаваат небаре пријателска играат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom