Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Kakvo kiselo guskanje bese toa.


Citam po kementarite na ovie italjanskive fan grupi site go pcujat gomnoto hrvatsko.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
brej koj fors

nego nikad nema da gi sfatam ovie promasuvanja ko ova sea na politano, sto e najtragicno golmanot veke bese padnat na negova leva strana, sve sto trebase ovoj e da sutira isto, na negovo levo, baska sto i u takva nasoka trcase i bese pozicioniran za rutinska zavrsnica.

Slabi mnogu frosinone, ocekuvano bese vakvo dominantno izdanie, sve osven pobeda e ramno na fijasko protiv vakva ekipa.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.847
Политано ако не го појача финишов на акцииве, ич нека не го откупуваат. Бетер од Жоао Марио со завршницава е.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Дајте линк.

Втф му земал пенал на Икарди, ептен е отидена работава.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
ja ne vidov nesto takvo, a posle penalot prv otide ikardi do nego za da se pozdravat.
Od toa sto procitav, ikardi mu dal da sutira, a ne deka ovoj glumel nesto, stvarno ne primetiv takvo nesto nit kamerive povtoruvaa, nit pa komentatorov spomna.
Mislam deka dzabe se drami na ovaa tema.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Знаев дека ова ќе се деси, хендикепирани лица да се, ќе ти дадат гол со ваква незаинтересираност на Весино и вакво однесување на Валеро. Тоа е тоа незнаење на Спалети, леле колку го мрзам еј, абе би го убил на лице место све да му изнаебам.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
od nisto se dovedoa u vakva situacija, slucaen gol primija, nit imaa sansi ovie nit nisto, valero edna greska, prethoden napad glupo gubenej na topka od potencijalna situacija kade mozese zicer da se iznudi, i sea tresenje :)
ali toa e koga imaas 4-5 dobri igraci na teren ( handa, de vrij, skriniar, ikardi, naingolan ) i sve ostalo proseci i luzeri, predvodeni od uste pogolem luzer.
On vaka na vremeto na vakvi utakmici gubese titula so roma, pamtam sezonata koga za bod im osvoivme titula so ibra i parma, vaka kiksna protiv empoli gosti, dominacija i sve i na kraj X, a rroma bese 300 pati pojaka na teren, ko denes inter.
Ovoj mec gi imase site karakteristiki za inter, da pobedat rutinski i ubedlivo, u nitu eden moment ne smeese da se dovedat u vakva situacija.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
'Netalentiraniot cigan' kako snajper go pogodi Ikardi vo glava i nekako Ikardi uspea da utne od 1 metar pred gol. Kako e mozno?
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
'Netalentiraniot cigan' kako snajper go pogodi Ikardi vo glava i nekako Ikardi uspea da utne od 1 metar pred gol. Kako e mozno?
ne e mozno da si seriozen so ova, garant trolas i forsiras, pa ke te zamolam da prekines, uredu e, dosta bese kanser na temava.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Чекај сакаш да кажеш дека тоа не беше идеален зицер?
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Чекај сакаш да кажеш дека тоа не беше идеален зицер?
Retko gi gledam inter ali posto gi cekav za dobivka morav :D ama taa topka bese preteska za bilo koj centarfor,nemoj da me dupis deka topka upatena so seta sila e idealen zicer???? Ednostavno i da dadese gol Icardi od taa situacija ke bese cista sreka
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Retko gi gledam inter ali posto gi cekav za dobivka morav :D ama taa topka bese preteska za bilo koj centarfor,nemoj da me dupis deka topka upatena so seta sila e idealen zicer???? Ednostavno i da dadese gol Icardi od taa situacija ke bese cista sreka
Пола метар е во прашање топка што треба да те удри само во глава ја изврте над гол.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
Чекај сакаш да кажеш дека тоа не беше идеален зицер?
aj najdi, stavi ja istata situacija tuka, i kazi dali od toj pas, odnosno '' pas '' mozese da se dade gol, zemajki ja vo predvid pozicijata na ikardi koj bese i vo ofsajd ...
Poveke bese shut toa, samo kon ikardi, otkolku podavanje, daleku od idealno, vsusnost, i nemase sansi od takov pas ikardi gol da dade so ogled na negovata pozicija, a i da bese idealno ko sto si mislis, ikardi bese vo ofsajd, golot ke bese ponisten.

Ne se glupiraj za balde, neka dojde, ako se soglasat monako na transfer od maksimum 15m evra, pa da cisti kopacki na klupa sekako treba i takvi da imas ko treta zamena po nekad, za drugo mifkava ne go ni biva, uzas u duel igra, pagja posle mal dopir, injury prone, first touch dlaboko navlezen u minus. Ja stvarno ne znam ovoj so sto te impresioniral pa tolku mnogu da go sakas vo inter.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.847
Не знам дали приметивте, ама не го спомна линијашот. Напредуваме дете, напредуваме.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom