Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.896
Поени од реакции
5.065
Inter: 12 Castellazzi; 13 Maicon, 6 Lucio, 2 Cordoba, 26 Chivu; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 8 Thiago Motta; 5 Stankovic; 27 Pandev, 9 Eto'o

A disposizione: 21 Orlandoni, 15 Ranocchia, 23 Materazzi, 39 Santon, 17 Mariga, 20 Obi, 88 Biabiany

Allenatore: Leonardo
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
шансите за да победиме овде се помалку од 5%
се си мислам дека сув ќе го лапниме :)
не ме тепајте одма и јас сакам да тепаме ама мислам дека ова е чист 1х
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.204
Поени од реакции
2.199
Пандев не заслужува да го носи дресот на Интер, Ето игра?
Киву една утакмица добро игра после 10 кола тапа
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
5.045
Oвој Санчез ко да сака некоја пичка да импресионира ....

Тиаго - Звер
Маикон Добар
Ето ко Ето ...

Другиве немаат преодна , освен Станко за голот !
 

D-r-ot

од аНбуланта
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.359
Поени од реакции
939
Кастелаци не беше крив за ниту еден од двата гола.

За првиот, Пандев ја изгуби и овие добија локумче.

За вториот, Инлер 5 минути паѓаше, исто како Хернанес.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Pandev ne e svesen kolku ne znae da igra. Kastelaci e kriv samo za nekoi sitni greski ovoj natprevar, za golovite ne mozese nisto da napravi.

Da se zacudi covek zosto go kupivme Ranokija :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.961
Поени од реакции
2.818
Како не влезе волејот на Станкович при резултат 0-1 стварно незнам,тешка топка беше таа за бранење! Иначе за првиот гол крив е Пандев што не се загради убаво,се гледа дека нема да биде лесно во второ да израмниме а за победа мн тешко!
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.204
Поени од реакции
2.199
Pandev ne e svesen kolku ne znae da igra. Kastelaci e kriv samo za nekoi sitni greski ovoj natprevar, za golovite ne mozese nisto da napravi.

Da se zacudi covek zosto go kupivme Ranokija :)
Да грее клупа.
Бамбини полушпиц а напаѓач Деки а? со Пандев ништо не праиме
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Па да од секад ни биле незгоден противник Удинезе,Пандев се губи еден шшут неможе да упати кон голот,а центар фор игра срамота.Кастелаци за вториот гол можеше и подобро да реагира,али ајде тоа е тоа очекувам по офанзивна игра во второ и Пандев надвор Бијабиани нека добие шанса.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.628
Поени од реакции
645
Што освен за голот, Станковиќ шутира само...

1. голот
2. 2-3 минути после голот, волејот
3. Над гол од 30м
4. Слободниот у долен агол на голманот....

друг шут од нашиве? Само он игра за гол...

Кастелаци врска нема, никогаш не ни имал сезонава за Интер. Утакмицата со Катанија ќе ја спомнете, ама памтите ли какви шутеви имаа тие копуците, едвај стигаше топката до гол... Уште кога видов како изреагира на лошото расчистување на Маикон (на 0:0 резултат) знаев што може да следи...

Ди Ваио имаше ист ваков слободен пред 2 кола, само за 5см го утна голот, овој дибеков наш пак каснеше... Врска нема, ама стварно нема...
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.547
Поени од реакции
2.484
Комшивки, ЗАЛАДУВА ВО МИЛАНО!!!! :)
Лошо, лошо...со бод задоволен че бидам...
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.986
Поени од реакции
1.610
Ма за вториот гол Лусио не покри на време ц.ц.ц не ми се верува како брзо ја изгубивмепредноста. Али верувам во Лео во тимот и се надевам на пресврт!
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.204
Поени од реакции
2.199
Иначе Санчез добро игра само некако антипатичен ми е..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom