Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
и football-italia споменува трансфер на Мунтари во Сандерленд, последна сума која се вртеше низ медиуми како шпекулација беше 12М, Бранка нели изјави дека ќе купи играч само ако некој си замине, ај баш да видиме ...
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.339
Поени од реакции
6.264

Ибракадабрааа :)
 
M

mercenary

Гостин
и football-italia споменува трансфер на Мунтари во Сандерленд, последна сума која се вртеше низ медиуми како шпекулација беше 12М, Бранка нели изјави дека ќе купи играч само ако некој си замине, ај баш да видиме ...
12m? No way...
Moze da e 12m orevi a evra ili funti nema sansi, Sunderland ne pijat mocka...

1kg orevi = 2 euro
1kg orevi = 100 orevi
100 orevi = 2 euro

12m orevi = 240 000 euro

Neznam dali e tocno, odvaj 2ka imav matematika... ama tolku mu e cenata na headless, bi trebalo da e tocna mojata presmetka.

Ako se prashuvam jas, bi go dal Muntari za 240 000 euro.. ili 12m orevi, kako shto se shpekulira na football-italia.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Аеродромецов денеска е нешо многу хиперактивен :icon_lol:

Се спрема за дерби :tv:

--- надополнето ---

12m? No way...
Moze da e 12m orevi a evra ili funti nema sansi, Sunderland ne pijat mocka...

1kg orevi = 2 euro
1kg orevi = 100 orevi
100 orevi = 2 euro


12m orevi = 240 000 euro

Neznam dali e tocno, odvaj 2ka imav matematika... ama tolku mu e cenata na headless, bi trebalo da e tocna mojata presmetka.

Ako se prashuvam jas, bi go dal Muntari za 240 000 euro.. ili 12m orevi, kako shto se shpekulira na football-italia.

МАТЕМАТИКАААААААААААААААААААААААААААА :))

--- надополнето ---

12m? No way...
Moze da e 12m orevi a evra ili funti nema sansi, Sunderland ne pijat mocka...

1kg orevi = 2 euro
1kg orevi = 100 orevi
100 orevi = 2 euro


12m orevi = 240 000 euro

Neznam dali e tocno, odvaj 2ka imav matematika... ama tolku mu e cenata na headless, bi trebalo da e tocna mojata presmetka.

Ako se prashuvam jas, bi go dal Muntari za 240 000 euro.. ili 12m orevi, kako shto se shpekulira na football-italia.

МАТЕМАТИКАААААААААААААААААААААААААААА :))
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
12m? No way...
Moze da e 12m orevi a evra ili funti nema sansi, Sunderland ne pijat mocka...

1kg orevi = 2 euro
1kg orevi = 100 orevi
100 orevi = 2 euro

12m orevi = 240 000 euro

Neznam dali e tocno, odvaj 2ka imav matematika... ama tolku mu e cenata na headless, bi trebalo da e tocna mojata presmetka.

Ako se prashuvam jas, bi go dal Muntari za 240 000 euro.. ili 12m orevi, kako shto se shpekulira na football-italia.
Ај молим те дојди место мене полагај испит математика :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас па паднав по Математика...Штрафценегер според твоето предзнаење кое го покажа на форумот мораш некако да ми помогниш да ја решам оваа дилема со овој испит...ако не со ореви барем со костени некако да ја наредиме работата:)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Ај да пишам нешто пред денешниот меч зашто ваљда ќе се разбудам минут време пред старт на натпревар ... ваљда.
Пишав и минатата недела, се израдував на киксот на Милан најмногу поради фактот што следеше меч на Интер во Удине ( па на киксот на Милан кој искрено не го очекував гледав ко еден џокер у оваа ситуација кој се надевам дека нема уште денес да се искористи ) кое е едно од најтешките гостувања за било кој тим од големата 3ка, 4ка, сеедно.
Једини начин да се победи тимов е да се постигне повеќе од 1 гол, односно, да се удри '' all in '' во напад зашто од една страна најсилното оружје на Удинезе е нападот и во последно време постигнува бајаги голови а најслаб сегмент им е играта во одбрана, од друга страна, Интер со Лео дава голови, ама и прими на сите наптревари под негово водство.
Не дека ова може нешто да значи али до некаде може да помогне при прогнозите, Интер утре според мене прима гол, што значи за победа потребни се минимум 2 гола, нешто слично ко и лани, кога гледавме напаѓачки фудбал од двете страни со тоа што победи тимот кој играше за нијанса ''подобро'' во одбраната ( очај беа и двете екипи у тој сегмент ), мада на крај беа и они убиени од шанси но имаа огромна среќа ( пречката во последните моменти од мечот ), уште еден момент кој е потребен за денешниот меч ( на ова ќе го додадам и муабетот кој го истерав по победата со Чезена, и помош од судии е добредојдена :) ).

Доколку се пристапи на овој натпревар ко во оној со Катанија, многу тешко дека Интер ќе успее да извлече поволен резултат, мора да се нападне Удинезе од сам старт на меч, да се оди на гол ко да нема утре, друг начин да се победат ја не гледам, нешто слично ко што направија Јуве на истиот овој терен кога победија со 0-4.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Pa od povikanite, na hartija najdobro e da se igra 4-3-2-1 formacija, so Deki i Kutinjo pozadi Eto, ili Eventualno Eto i Deki pozadi Pandev, tojkata DM treda da se Mota, Kambi, Zaneti, ama ova na hartija samo, deka epten ubavo izgleda, plus ne znam dali ste primetele dosega, Eto i ne e bas tolku efikasen so partner vo napadot kako sto e efikasen koga igra sam :) ili vo formacija so krila ama toj da igra kako napagjac, osven toa, sredinata ke ni e mnogu teska za da se probie, zatoa sto ke imame 5 igraci: Zaneti RDM, Kambi LDM a Mota DM/CM/AM (za sve go biva), Degi i Kutnjo kako AM, so toa sto Kutinjo moze i da smeni strani sekoj vtor napad, ednas levo ednas desno, ama kako sto rekov, ova samo na hartija izgleda super.

Realn da gledame, 4-3-1-2 formacijata dosea e super ama ne znam dali e do formacijava ili do igracite, mnogu eftini golovi primame, od nekoi igri sto sosem neocekuvano se razvivaat od protivnicite, ili od prekini.

Za nazad, pisa nekoj pogore, Jove mislam, deka ne treba da se startuva so Santon, i so pravo, zosto ne mislam deka e spremen od prva minuta da go cuva Di Natale, ama pak i so Kivu ne sme tolku sigurni ako go cuva Sanchez, od youtube imam videno deka e prebrz Sanchez, a Kivu ke dobie zolt kardon sigurno vo prite 15 minuti, zatoa e mnogu vazno po ova strana da igra i Zaneti.

Sto znam, moze da se stratuva i so Zaneti kako bek, a na negovo mesto Mariga ili Obi vo sredina, ke vidime utre toa.

Tezok natprevar, sve si mislam deka ako prvite 30 minuti od prvo poluvreme ne primime gol i prvite 10 od vtoroto poluvreme, ke tepame, so 2 ili 3 sprema 0. Vaka mislam deka kako tim, so timska igra Udineze ne moze da ni parira, ama so individualci, Di Natale ili Sanchez, moze mnogu problemi da ni pravi, a ovie dvajca naj svezhi ke se na pocetok na poluvreminjata, i togas so nekoja solo akcija ili solo prodor moze da napravat nesto, koga ke se umorat, nema da e toa toa.

Da nadopolnam samo, Mota postignuva gol.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Крејзи дај тоа користи веќе еднаш кирилица..оќореф ебате......

Иначе утре ќе биди дефинитивно еден од поклучните натпревари каде мора да се победи, бидејќи играме против мнгоу незгодна и цврста екипа која е во форма во последните неколку натпревари....Јас мислам дека добро ќе биди да се изигра оваа утре ГГ.....
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Крејзи дај тоа користи веќе еднаш кирилица..оќореф ебате......
Зарем му ги читаш постовите? :icon_lol:

Знам само дека ќе биде интересна утакмица, Милито ни фали многу. Ако продолжи вака мора да се донесе искусен и квалитетен напаѓач(макар и Јакинта у пм), зашто Пандев и Бјамбјани имаат 3 гола заедно дадено до сега.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom